Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość co mogę dać dziecku

Co dajecie swoim dzieciom na śniadanie, kolację???

Polecane posty

Gość co mogę dać dziecku

Bo mi wyczerpały się pomysły :( dziecko ma 4 latka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eyegtrgtrg
A czemu miałyby się wyczerpac pomysły? Jesli dziecko nie je to nie wpychaj mu zarcia wdupę, wyznacz mu czas na zjedzenie posiłku a póxniej koniec, zabierz słodycze, chrupki, do picia miedzy posiłkami jedynie woda i będzie jadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja niestety je tylko albo płątki na kakale (na samym mleku nie tknie) kanapki z nutellą lub parówki. czasem zmuszę ją do jajecznicy lub gotowanych jajek lub kanapki z wędliną lub pasztetem - ale córka mówi ze to "jest dla niej szkodliwe" więc naprawdę rzadko mi sie to udaje. nie je warzyw (prócz gotowanych ziemniaków lub frytek). najchętniej jadłaby tylko kotlety, rosół, pomidorówke i spagetti :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co mogę dać dziecku
No właśnie...mój jakby mógł to też jadłby tylko nutellę. Teraz w ogóle mu jej nie kupuję!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja swojemu 4-latkowi
na śniadanie daję parówki,jajka,lubi zjeść tuńczyka,smażę racuchy.Nie raz nie tknie nic innego prócz chleba z masłem lub całkiem suchego.Serek biały.Z jajek najbardziej lubi-chleb w jajku smażony ale tego nie za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas z nutella jest głównym dodatkiem np do ryzu, nalesników, makaronu.... staram sie na sniadanie lub kolację codziennie podawac co innego, a menu urozmaicac jej tez obiadami - tylko ona ma to po tatusiu - jak nie ma ziemniaków z kotletem to jakby nie było obiadu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beeewisoneeee
Moja coreczka ma 5 lat i na śniadanie kolacje je: - kanapki z wędliną, z pomidorem, z ogórkiem, z serem żółtym, z serkiem topionym, z kremem czekoladowym, z rzodkiewką, z maslem i ketchupem - jajecznice na maśle - jajka gotowane na twardo - chleb maczany w jajku - tosty z serem - twarożek wiejski albo twaróg wymieszany ze śmietaną - płatki na mleku - płatki z jogurtem - parówki - kiełbaske na ciepło -omlet z pomidorami - zapiekanki własnej roboty - czasem frytki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja 3 latka rano pije kubek kakao. 2-3 godziny potem zjada: parówki/frankfurterki/białą kiełbaske/jajko na twardo z kanapką/kanapke z szynką na kolacje zawsze kromka chleba lub mała kajzerka + 2 plasterki wędliny + kabanos to jak nie chodzi do przedszkola. jak chodzi to pije rano kakao a co tam je to juz nie mam pojecia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mniaam...
Płatki z mlekiem, kanapki z serem lub wędliną, herbatę owocową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nalesniki z serem,omlet
płatki maja sporo cukru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niechktośmiipowie
Platki z kakao.... Matko.........................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja swojej 7-mio latce
Ja z moją 7-mio letnią córeczką nie mam problemów,ona chce tylko parówki i słabą kawę z mlekiem,bez tego nie chce iść w ogóle do szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zależy jakie płatki bo zwykłe kukurydziane niewiele tego cukru mają :P a moja pięciolatka je: - parówki lub jakąś inną kiełbaskę na ciepło - jajecznice ale koniecznie z kiełbasą innej nie tknie - chlebek smażony w jajku (dziś jadła) - płatki z mlekiem - serek homogenizowany - kanapke z pasztetem, pastą rybna, serem żółtym, wędliną - sałatke jarzynową - czasami frytki albo hamburgera czy kebaba ale to tak raz na 2 miesiące nutelle i dżem wywaliłam z jadłospisu bo był taki moment że nic innego nie chciała jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znak zapytaniaaaaaaa
ryz z nutella:/ moja 4 latka czasem kaszke albo bananowa albo truskawkowa:) a ostatnio kanapke. duza kromka chleba z maslem i salami-uwielbia, czasem z czyms innym. na kolacje to samo;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahaa
4 latek je już wszystko więc nie wiem dlaczego nie masz pomyslów czyzby kolejna matka polka co drzy o swoje dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajka w różnych postaciach ... pasta jajeczna, jajko na kanapkę, na miękko.. wczoraj zrobiłam twarożek ser i szczypiorek o dziwo zjadła bardzo dużo :) kasza manna smakowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co mogę dać dziecku
owszem 4-latek jada już wszystko. Gorżej tylko jeśli nie chce jeść wszystkiego i trzeba się produkować żeby coś zjadło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamimami111
Moja 5 latka je serki wiejskie, różne jogurty, kanapeczki z serem, wędliną, szczypiorkiem, rzodkiewką, ogórkiem i papryką, kabanosy, jajka na twardo i jajecznice, czasami frytki i tosty z serem, ale jej ulubione to parówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamimami111
A te kanapeczki to robię np na talerzyku małe kawałeczki w kształcie buźki i uśmiech z papryki oczy z ogórka i zawsze prosi o dokładkę. I bardzo lubi naleśniki z dżemem truskawkowym własnej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość different***
kanapeczki,talerzyku,kawałeczki-porzygałem się przez twoją pisownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamimami111
Wiem, że czasem ciężko coś wymyśleć żeby zjadło, moja nie pije wogle mleka ani nic mlecznego, nie je budyniu ale też można robić fikuśny z malunkami. Często robię galarekę z owocami, którą sama przyrządza. Ostatnio naet zjadła rybkę z puszki w sosie pomidorowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamimami111
A jak mam opisywaś jedzenie dla dziecka niejadka? kawały, kanapuchy? Nienormalny debil!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamimami111
Ja pier... po cholere się oddzywasz jak nie masz nic do powiedzenia na temat, a jak ci się nie podoba pisownia to się nie wpier.... i nie czytaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamimami111
Ale jest baranów na kafe! O przepraszam obrażam zwierzęta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opiopi
Co to za pajac ten wyżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryz makaron nalesniki z nutela... o matko ziemniaki tez? nutella najlepsza z waflami, plackiem drozdzowym lub chalka... ale macie pomysly jak tylko pomyslalam o makaronie z nutella od razu zebralo mnie na wymioty......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmienie nutellą czy spaghetti na bazie tłustych sosów nie jest rozwiązaniem - dziecko się utuczy a i tak może mu brakować składników mineralnych i witamin bo takie jedzenie nie jest nic warte. Jak dziecko mówi że zje nutellę albo nic, to niech nie je nic - długo nie wytrzyma - przyjdzie i zje to co jest. Jednak jeśli się boicie że zagłodzicie maluchy to poczytajcie jak karmić niejadki na tipach http://goo.gl/8QA57. Jak macie dużo czasu to możecie z jedzenia robić różne fajne rzeczy. Najfajniejsze są z jajek - króliczki, zajączki, owieczki, myszki, lub sałatki w kształcie tygryska lub żółwia - takie przepisy ze zdjęciami znajdziecie na tipach http://goo.gl/6PjLN - najbardziej polecam naleśnika w kształcie zajączka. A jak chcecie coś bardziej skomplikowanego to najlepiej zacząć robić "bento" - mnóstwo inspiracji znajdziecie na necie. są do tego nawet specjalne naczynia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babie latoo
Boze, jak wy koszmarnie odzywiacie te dzieci... Nic dziwnego, ze coraz wiecej nieletnich grubasow i chorob cywilizacyjnych wsrod dzieci i mlodziezy. dziecko kilkuletnie na sniadanie powinno zjesc owsianke gotowana na mleku (prawdziwa owsianke, nie jakies syfiaste, slodkie platki), z odrobina miodu, do tego kanapka chleba pelnoziarnistego. moze zjesc twarozek z dodatkiem warzyw: szczypiotek, rzodkiewka, pomidor, papryka. moze zjesc kanapke chleba razowego z dobra wedlina, ogorkiem kiszonym; jajko na miekko, jajecznice z warzywami, plaster sera zoltego, wypic kakao ktore wzmacnia na caly dzien. ale widze, ze tutaj parowki sa na porzadku dziennym, wzglednie nutella, tosty na slodko, slodkie gowniane platki, i inne tego typu slodkie, tluste, nie wymagajace pomyslu i wysilku produkty. jakim gownem wy karmicie te dzieci? i co to za wychowanie i pajdokracja, ze to dziecko mowi wam co chce jesc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opiopi
Babie lato - masz dzieci?? Myślę, że bez twojej podpowiedzi i tak matki wiedzą, że dzieci powinno odżywiać się zdrowo ale niestety w praktyce bywa inaczej, bo dzieci są wybredne i nie przęłkną często warzyw lub pełnoziarnistego pieczywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babie latoo
mam dzieci i nauczylam je jesc zdrowo i tak, jak jesc sie powinno. dla nich biale pieczywo to cos dziwnego, jak dla waszych dzieci pieczywo pelnoziarniste:) owszem, zjedza, ale wola ciemny chleb ze sprawdzonej piekarni. wiedza, ze ser jest zdrowy, ze warzywa sa niezbedne aby byly duze i madre... z dziecmi trzeba rozmawiac o jedzeniu, tlumaczyc, ze jedzac to, co im dajemy beda duze, zdrowe, madre- to naprawde dziala:) tylko troche wysilku trzeba wlozyc w uksztaltowanie dobrych nawykow zywieniowych. to potem procentuje na cale zycie. no i trzeba dac dobry przyklad... wiadomo, ze jak ojciec pije cole litrami, a matka wcina slodycze na potege, to dziecko bedzie nasladowac i nie bedzie rozumiec, dlaczego jemu nie wolno. my z mezem zdrowo sie odzywiami, jemy mnostwo warzyw, niewiele slodyczy, napoi gazowanych nie pijemy wcale, chipsow nie jadamy poza jakas prywatka raz na czas. dziecko to widzi i nasladuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×