Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

co dodawać do makaronu z serem żeby posiłek był wartościowy

Polecane posty

Gość gość

Dziecko uwielbia makaron z serem. Co dodawać żeby posiłek był bogatszy w witaminy. Podaję np. makaron jaglany jak uda mi się dostać. Staram się podawać brązowy makaron pełnoziarnisty. Polewam olejem lnianym, dziecko toleruje jego smak. Co mogę przemycić jeszcze bo niestety mamy teraz gorszy okres jeżeli chodzi o apetyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jak masz ciemny makaron z twarogiem, możesz jeszcze np. miodem posłodzić, to nie jest nic niezdrowego :) Fakt, jakbyś dała białe kluchy, polała masłaem i posypała białym cukrem to już średnio. Niektórzy jeszcze owoce dodają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zblendowane lub uprazone pestki dyni lub slonecznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem nawet o jaki makaron z serem tobie chodzi? Z serem białym czy żółtym? Jak z białym to brokuła, kalafior, brukselka albo fasolka będą pasować, a jak z białym to trudno powiedzieć, ale może szczypior, szpinak albo kiełki będą pasować, albo coś słodkiego typu ananas (taki normalny, a nie z puszki), mandarynka, banan, brzoskwinia, dżem żurawinowy (taki jak z Ikei), mus jabłkowy i takie tam... może jeszcze jakieś siekane orzechy, pestki (prażone na patelni bez tłuszczu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jadam z twarogiem na slodko i posypane wszystko cynamonem.ale ty zamiast cynamonu mozesz dodac np.golonke albo sledzie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tfu, przejęzyczenie: jak z żółtym to brokuła itd. ***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szpinak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jaki to w ogóle ser? Biały czy żółty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Świeżą lakse dodaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Chodzi o biały. Niestety w przedszkolu jest bardzo dużo mącznych dań. I w domu starałam się do każdego posiłku dodawać warzywa, coś wartościowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warzywa na parze a jak nie lubi to te warxywa zblendowac z sosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jogurt naturalny do tego sera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrób sama kluseczki ze szpinakiem nadmiar mozesz zamrozić w necie jest dużo przepisów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariusz Siwek
Hej, Tutaj macie dobre i wartościowe posiłki! zajmuje się dietami od około 15 lat a trenerem personalnym jestem już od 6 i mam samych zadowolonych klientów! zapraszam do zakupienia diety na tej stronie i proszę o skopiowanie całego linka od litery h do liczby 6: http://www.diety.exhl.pl/?&sNo=1&&uid=3421&tariff=6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żółtko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dzieci lubią makaron z serem , tylko ja makaron gotuję w mleku, kiedy już mleka jest mało dodaję tarkowany ser mozzarelle i cheddar, sole i pieprzę. Bardzo smaczne to :) Makaron z pszenicy durum, ostatnio odkryłam fajny w kształcie minionków i świnki peppy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w wersji wytrawnej może z papryką świeżą, żeby było coś do pochrupania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to za danie makaron z serem , chodzi ci o sos serowy cos jak carbonara albo chevre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miła jak zawsze
Popieram poprzedniczki. Ze szpinakiem jest pyszne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
owoce prawie wszystkie dostępne są teraz i w zimie np. truskawki borówki, jagody, maliny, banan, kiwi, pomarańcza, plus posypka z cynamonu lub pestek dyni, słonecznika, rodzynek lub żurawiny plus surówka z tartego jabłka (startego na tarce na grubych oczkach), marchewki, sos do makaronu z jog, naturalnego, miód itp. makaron zamień na pełnoziarnisty jest bardziej wartościowy dania na słono możesz posypywać cienko poszatkowaną natką pietruszki, koperkiem,, zielonym groszkiem, kukurydzą do tego warzywa gotowane na parze, tarte surówki lub zwykłe surówki obiadowe, jest sporo możliwości, możesz troszkę zacząć oszukiwać posiłki skoro dziecko lubi mączne potrawy to możesz mu zrobić placuszki bananowe, owsiane, otrębowe, szpinakowe różne pełno tego w necie są zdrowe, pyszne a dziecko nie musi wiedzieć że nie ma tam ani grama mąki ewentualnie może być mała ilość mąki pełnoziarnistej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej będzie jak powoli zaczniesz wprowadzać też i inne potrawy, tak żeby dostarczyć wszystkich potrzebnych wartości odżywczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
makaron z serem bialym je sie na słono, a nie słodko. to nie deser tylko obiad!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrób sos szpinakowy - nasz mały uwielbia. Na masło wrzucasz rozgnieciony czosnek (ze 2 ząbki), liście świeżego szpinaku (sól, pieprz, trochę gałki muszkatłowej) i chwilę dusisz (niedługo, żeby nie wyszła ciapa). Do tego śmietanę + parmezan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psitaniero
dodaj sperme :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj A kto powiedział, że obiad nie może być na słodko? Ja uwielbiam makaron z twarogiem i owocami. Podobnie naleśniki z twarogiem i prażonym jabłkiem albo z dżemem. Pyszne są knedle ze śliwkami i pierogi z truskawkami lub jagodami a do tego słodka śmietana. A racuchy z jabłkami czy gruszką i placuszki bananowe palce lizać. Mogą być delikatnie oprószone cukrem pudrem. No i właściwie do wszystkich tych dań można dodać cynamon. Raz na kilka tygodni można zjeść obiad na słodko. Szczególnie w sezonie owocowym. Ja z tym nie mam problemu i uwielbiam takie słodkości. A jak mam do tego gorzką, czarną kawę, to już jestem w siódmym niebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
surowke obok makaronu i owoc na deser

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz dodać warzywa np, brokuł, pieczarki, cebulkę, można tez dodać pomidory suszone. Ja na prawdę wymyślam i dodaję różności bo moje dzieci bardzo lubią makaron pod każdą postacią. Żeby danie było dobre to makaron musi być dobrej jakości, wtedy nie sklei się i nie zrobi sie z niego paćka ;) Zdrowy jest z pszenicy durum , my lubimy z primo gusto, ostatnio kupiłam w kształcie minionków, dodaję do zup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakieś mięsko, chociażby boczku :) Na pewno będzie bardziej treściwe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×