Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zakłopotana ciężarówka

Co mozna jesc i pic w czasie ciąży a czego sie wystrzegac?Napiszcie plisssss

Polecane posty

Gość zakłopotana ciężarówka

jak w temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odstawiłam całkowicie kawe(bo jak wszędzie jest napisane ) szkodzi.I co wczoraj powiedział mój lekarz na to ,że jestem senna (12tc)?że mam pić kawe.I co wy na to?Odstawiłam białe pieczywo bo tuczy,a nie chce wyglądać w ciąży jak wieloryb.Zabronił mi lekarz jeść szcypiorek(niewiem dlaczego).Wiadomo,że przy braniu jakichkolwiek leków lepiej skonsultować się z lekarzem.Jakiś innych konkretnych zakazów nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Należy również zrezygnować z serów pleśniowych, surowego i niedogotowanego mięsa, podobno zielonej herbaty, surowych ryb, wątroby, kupnych pasztetów i pieczonych kurczaków z super marketów. Acha - należy unikać produktów wytworzonych z mleka niepasteryzowanego (np. oscypki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proponuje zrezygnowac: * z alkoholu(lyk piwa albo szampana, wina nie zaszkodzi), *czestej kawy(czytalam ze slaba raz dziennie moze byc), *sokow kupnych(zawieraja duzo cukru- ktory w duzych ilosciach tez nie jest polecany)- albo przynajmniej ograniczyc ich spozywanie *serow plesniowych *mniej soli *mniej cukru(ciastek,cukru, itp) *po ostrych potrawach mozesz miec zgage- nie mato wplywu na dziecko sol- zatrzymuje wody w organizmie(pod koniec ciay mialam problemy z tego powodu), pod koniec ciazy mialam cukrzyce ciazowa. wiec lepiej ograniczyc ich spozywanie ale mysle ze nie ma potrzeby rezygnacji z nich;) chyba wszystko napisalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakłopotana ciężarówka
aha dzieki:) a jeszcze jedno pytanie-jak to jest z witaminami,zawsze bralam centrum i magnez MBE-czy dalej mam to brac?pytam bo wizyte u gina mam dopiero po niedzieli a test robilam wczoraj a nawet 4 testy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakłopotana ciężarówka
kwas biore wlasnie dzisiaj kupilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jukary
kwas na 100 witaniny inne odstaw kup dla kobiet w ciazy np. materna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biore - feminatal- i sobie chwale(koszt: ok 32zl za 60 tabletek)- jedna dziennie sie bierze. kwas foliowy bralam do 3 mc i to wszystko z witamin Witaminy dla ciezarnych maja bardziej dopasowany sklad dla przyszlych mam(tak czytalam)- wiec mozesz jeszcze spytac sie w aptece co poleca i czy mozesz brac te witaminy co bralas do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakłopotana ciężarówka
aha dzieki wielkie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytuje: Co jeść: • w pierwszym okresie ciąży raczej się nie je niż je, ale należy pamiętać, by odżywiać się racjonalnie, unikać produktów zawierających konserwanty i nieświeżych i nie przyjmować dodatkowych witamin i składników mineralnych w formie tabletek (oprócz kwasu foliowego) • dużo warzyw i owoców - to cenne źródło minerałów, witamin i błonnika • pełnoziarniste pieczywo, makaron i brązowy ryż - zawarte w nich węglowodany, błonnik i mikroelementy pomogą lepiej się rozwijać twojemu dziecku • mięso, ryby, jaja, orzechy, rośliny strączkowe, mleko i jego przetwory - źródło białka, wapnia i żelaza • tłuszcze roślinne (oliwa, olej) - najlepiej jako dodatek do sałatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz czego nie wolno: Czego nie jeść i nie pić: • należy ograniczyć tłuszcze zwierzęce i słodycze. Nadmiar produktów zawierających tłuszcze i cukier sprzyjają powstawaniu nadwagi • nie wolno pić alkoholu. Choc niektórzy lekarze pozwalają na kieliszek czerwonego wina od czasu do czasu to nigdy nic nie wiadomo, wpływ alkoholu na rozwój płodu nie został jeszcze gruntownie zbadany. Strzeżonego Pan Bóg strzeże • nie wolno jeść niedogotowanego lub surowego mięsa (tatar, krwisty befsztyk), może ono być źródłem toksoplazmozy • serów pleśniowych typu camembert, feta - żyjące w nich bakterie mogą być szkodliwe • surowych owoców morza i ryb - mogą być zakażone groźnymi bakteriami lub pasożytami • kawy, mocnej herbaty, coli - zawierają kofeinę, pobudzającą organizm matki, może prowadzić do zaburzeń rytmu serca • surowych jaj, nie pasteryzowanego mleka - ryzyko zakażenia salmonellą • dużych ilości wątroby - zawiera witaminę A, której nadmiar może być szkodliwy dla dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakłopotana ciężarówka
Omeśka dzieki 🌼 jesli macie jeszcze jakies uwagi i dobre rady jak postepowac na poczatku ciazy to prosze piszcie Pozdrawiam cieplo 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Omeska jak to ladnie brzmi;) ale czasem nie tak latwo:D jteraz jem racjonalnie ale w pierszej ciazy jadlam same mcdonaldy itp- wiem ze jadlam tragicznie ale to byly moje zachcianki;) nie moglam sie opanowac. teraz mcdonalda jadlam chyba jeden raz w ciazy:) aha- NIE PIC COLI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi zabrania lekarz słodyczy.Nigdy za nimi nie przepadałam ,ale teraz w ciąży się to zmieniło.Wczoraj mój mąż musiał lecieć po sernik.I co mam poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o rany..kobiety...można jeść wszysko na co ma sie ochote! w granicach rozsądku oczywiście :) wiadomo że dieta złożona z samych hamburgerów, chipsów, coca-coli, alkoholu i kawy szkodzi wszystkim, nie tylko ciężarnym Ja jestem w 9 miesiącu, jem wszystko, pije czasem coca-cole, czaem strzele sobie małą kawke z mlekiem i jakoś na nic nie narzekam, dzidzia zdrowa i duża a japrzytyłam ok 12 kg...wiec w normie! nie popadajmy w przesadę z tą dietą.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, nie mówie o przypadkach gdzie np wykryto u ciężarnej cukrzycę albo jakieś inne świństwo! wtedy dieta obowiązkowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, nie mówie o przypadkach gdzie np wykryto u ciężarnej cukrzycę albo jakieś ionne świństwo! wtedy dieta obowiązkowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakłopotana ciężarówka
upupupppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dolores2
z tym "wystrzeganiem sie " to chodzi o to, ze na serach, w niedosmazonym miesie, na owocach i salacie moga byc zarazki i bakterie powodujace zatrucia lub choroby odzwierzece. z drugiej str nie ma co szalec: po prostu wszystko z umiarem i moze jeszcze bardziej uwazac na higiene i wg odstawic fajki, a lampka czerwonego wina raz w tyg na pewno nie zaszkodzi ( jesli lubisz oczywiscie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o matko to juz jest lekka przesada.ja tak jak poprzedniczka napisala.jadlam wszystko na co mialam ochote.kawe tez pilam.skad wy to bierzecie.lekaze wam to mowia? jak zje sobie kawalek sera i strzeli sobie piwko to nic jej nie bedzsie. paranoja paranoja paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×