Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Co myślicie o proteście rolników?

Polecane posty

Gość gość

oglądam właśnie wiadomości i się zastanawiam tak nad tym. Macie jakieś swoje zdanie? ja z jednej strony rozumiem, ale z drugiej to ich protest przeciez uderza w zwykłych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Posłucham wypowiedzi .jestem zona rolnika :-) a co chcą wywalczyć dokładnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszyscy strajkują a pracowac nie ma komu:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co ja myslę
ja myślę, że powinni ich spałować i skonfiskować te p********e ciągniki co blokują drogi. Powlepiać mandaty, nałozyc kary i już. Popieram wszelkie protesty, które mogłyby poprawić ludziom byt, ale rolnicy zamiast uderzyć w polityków walą w ludzi takich jak np. ja bo jak ja mam teraz jutro do stolicy na samolot dojechać? Mieszkam w Białymstoku, pociągów nie ma jedynie autobusy i jak ma ten autobus wjechać jak p******y rolnik sobie protestuje swoim ciągnikiem? to jest po prostu niedopuszczalne, widac, ze ci rolnicy są głupi, bo normalnie myslący ludzie chcieliby by społeczeństwo za nimi się wstawiło a nie zniechęcaliby innych do siebie. Jak ja mam ich poprzeć jak oni tylko o własnej d***e myślą, oni i ci z wiejskiej (o ironio) to taka sama hołota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A według mnie to prowokacja i ustawka jakieś partyjnej chołoty. Obstawiam, że to taki miły początek do nakręcenia majdanu w Polsce. Jakiś powód przyjecia ust 1066 musi być. Kurde ceny wieprza, owoców i reszty ile były mniejsze i jakoś wtedy nikt nie protestował. Rolnicy sami aż tak by się nie nakrecili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niech idą świnie nakarmić.Prostacy!Co im znowu nie pasuje?czego chcą te wieśniaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czego chcą? żeby im umorzyć te kredyty milionowe które pobrali na niby rozwój rolnictwa a tak naprawdę pokupowali za nie mieszkania w duzych miastach i teraz jest płacz, bo ceny spadły w dół, a kredyty spłacać trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rolnicy protestują, bo od bardzo dawna klepią biedę, tak po prostu... na wsiach żyje się bardzo źle. Wiem, że wielu z Was wydaję się, że jest inaczej lecz tak na prawdę ludzie nie mają co do garka włożyć, wiem bo miszkam na wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łejeje
Najlepiej jakby wszyscy siedzieli cicho pod batem, bo wy siedzicie :o i nie walczyli o swoje, bo wy nie walczycie. Idźcie obrobić pałę waszemu Bredzisławowi Komoruskiemu, tylko nie zapomnijcie o Donku i jemu też wyliżcie :o Owszem protest uderza w mieszkańców miasta ale zawsze na świecie jest tak, że w stolicy dzieją się wszystkie ostre sprawy. Trzeba się z tym poniekąd liczyć jak się tam mieszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzisiaj słyszałam, że część rolników została zbadana alkomatem i niestety nie dojechali do Warszawy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mój mąż klepie przez idiotów nadgodziny bo w korki trafia, a jest kierowcą. Dobrze, że policja reaguje razem z drogowcami i jakie kolwiek objazdy robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Źle biedakom, dopłaty z unii mają za wszystko, nawet za nieuprawianą ziemię i jeszcze im mało. Znam wielu takich, którzy śmieją się, że nie muszą wiele robić a kasa spływa na konta. Żebraki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co ja myslę
ja nie jestem mieszkanką Warszawy, ja do Warszawy nie wiem czy będę mogła w ogóle wjechać:O Rozumiem wszystko, protesty, krzyki, żądania, ale dlaczego nie stoją na wiejskiej i nie utrudniają życia politykom a zwykłym ludziom? co to za protest? kogo oni chcą wkurzyć, uświadomić? jak my mamy być zjednoczonym narodem jak tacy ludzie jak oni tworzą podziały? zamiast iść i robić gnój tym do których mają pretensje to oni to robią zwykłym ludziom. A teraz sobie pomyślcie, że karetka jedzie do umiejrającego człowieka i nie dojedzie, bo rolnicy drogi zastawia tymi ciągnikami, a sami pójdą sobie na kawę do złotych tarasów:O jak pisałam w pierwszym poście skonfiskować te ciągniki, a im kary jeszcze dojebać. Jak ja stracę pracę i nie będę miała za co kredytu spłacać to też mam wam drogi blokować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak kiedyś ceny wieprza czy za zboże były niższe i się żyło tak ? Ale patrz na to ze wszystko było tańsze . kiedyś sprzedała s jajka na Targu i zrobiłaś dwie torby zakupów. A teraz po pierwsze na Targu juz nie ustanie sz sobie ot tak .musisz mieć pozwoleń stwo . własny plac a po drugie możesz sobie co najwyżej kupić jeden chleb i masło . Juz o dwóch torbach możesz pomarzyć .... kiedyś każdego było stać na traktor dziś są takie kosmiczne sumy traktorów ze trzeba by było sprzedać mieszkania a traktor kupić . można by tak wymieniać i wymieniać .. są dopłaty ale co z tego większą połowa idzie na nawozy które kosztują fortunę . Plus oprysk i ... itp a co reszta zostanie to idzie na opłatę wszystkich budynków na ubezpieczenie budynków i pola a to od suszy a to od g r a d u a to od powodzi . i to nie 100 zł tylko grube pieniądze . ropę do traktora tez trzeba kupić i nie za 500 zł tylko za kilka tys . ktoś kto nigdy nie miał wglądu na wydatki w rolnictwie nie powinien się wypowiadać . rolnik ma pracę na okrągło . w pracach państwowych ... robisz po kilka godzin i spokój ... idziesz do domu ... to są dwa różne światy . miasto i wieś ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co z tego ze maja dopłaty to tak jakbym ci powiedziała ze masz premie w pracy i co ??? Żyjesz jak paczek w maśle ???? Nie ! Bo masz wydatku opłaty. .. tak samo jak rolnicy którzy maja dopłaty ... mają mega wydatki . Nie takie rachun e cz ki jak ludzie w miastach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czemu oni krzyczą ? Dotacje się kończą ? Latami się brało zamiast myślec i teraz krzyczeć trzeba ZNÓW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahaha mają wydatki:D zejdź na ziemię człowieku i sobie policz ile ty płacisz za zus miesięcnzie a ile rolnik za krus. Zobacz czym oni na protest przyjechali, nie furmankami,a traktorkami wartymi miliony, myślisz że na to zapracowali? Unia im dała, te milionowe kredyty z aktóre dzieciom mieszkania pokupowali to też mają od unii. Znam zycie na wsi, praca do najłatwiejszych nie należy, ale ci którzy zapierdalają to jeżdża ciągnikiem sprzed 20 lat, nie mają dopłat i milionowych kredytów. Pojechało prostestować burżujstwo ze wsi, bo strach ich obleciał że te chałupy w warszawie trzeba będzie spłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale nie każdy ma z******t y traktor . Patrz na to . Człowieku a ile ty płacisz za prąd ???? Rolnicy płacą po 800 zł i więcej . Wiec i czym ty tu mówisz :-D Weź się puknij b. nie każdy ma traktor za 3 00000 . Tylko dlaczego tyle gospodarstw upadło ? Bo wszystko jest tak drogie . nie stać przeciętnego rolnika na wszystko ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeciętnego obywatela też nie stać na wszystko wyobraź sobie. Wiem, że ludziom na wsi jest ciężko, ale to nie oni dezorganizują życie innym, a burżujstwo. Ty myslisz, że biedny rolnik zostawiłby krowę i świnię i pojechałby rozklekotanym traktorem na protest? Nie, bo on musi zapierdalać, zwierzęta nakarmić, obrządzić wszystko i jedyne czego chce to godnego życia w spokoju. A o co teraz walczą rolnicy? Nie o godne zycie a o to by im kredyty milionowe umarzać. Tak samo jakby posłowie zrobili blokadę, bo chcieliby by im podwyższyć pensyjki, popierałbyś ich? Nie wydaje mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i skąd pomysł żeby drogi blokować? co to ma wspólnego z ich roszczeniami? Polityków gówno obchodzą drogi jak będą chcieli to helikopterem przelecą nad ich zasranymi ciągnikami, a ludzie dojeżdżający do pracy i do szkoły mają przesrane. Od kogo ta hołota chce wysępić kasę? Od nas? bo jak nie to wypierdalać pod domy polityków bądź na Wiejską i tam gnojem obrzucać tych którzy na to zasługują, a nie zwykłym ludziom problemy w życiu robić. Nikt ich teraz nie poprze, mają to na własne życzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dobrze robią . Skoro górnicy tupną nóżka i juz wszystko dostają na tacy to rolnicy niech walczą o swoje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gornicy przynajmniej siedzieli pod ziemia i nie wp*****lali sie normalnym ludziom w zycie... jakkolwiek chcialoby sie ich poprzec to nie ma jak, bo wlaza w zycie zwyklych szarych ludzi ze swoimi brudnymi buciorami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie jestem rolnikiem, ale kilka dni temu jechalam do rodzicow na wies z dzieckiem i juz odczulam protesty rolnikow. zablokowali glowna droge, musielismy jechac objazdem, pal licho moj czas, moje paliwo. Tak sie tylko zastanawialam dlaczego oni blokuja drogi czy my im cos zrobilismy? no ale mniejsza z tym. Moi rodzice mieszkaja na malej wsi, maja kilka kur, ziemie, kilka swin. Traktor tez maja, moj sw pamieci dziadek nim jezdzil jeszcze. Dookola sasiedzi podobnie, stare samochody, normalne domy zadne wille i kazdy pracuje. Moj ojciec tez rano jezdzi do pracy starym fiatem punto. Mama musi byc w domu bo ktos musi sie zajac zwierzetami. Dzis widzielismy sie z sasiadami i nikt absolutnie tego protestu nie popiera. a dlaczego? ano dlatego, ze nikt zadnych doplat nie bral unijnych, zadnych unijnych kredytow i wszyscy zgodnie twierdza, ze protestuja bogacze ktorym od unijnych dotacji sie w d****h poprzewracalo. Prawda wyglada tak, ze ci rolnicy zyjacy biednie badz na srednim poziomie nie popieraja tych bogaczy, bo oni walcza o wiecej dla siebie. Z wioski moich rodzicow nikt na protest sie nie wybieral, bo ludzie musza pracowac i nie maja czasu na takie wyglupy. Bogatym sie chyba jednak nudzi. Ktos kto popiera takie chamstwo nie ma bladego pojecia o zyciu na wsi, o tym, ze biedny nie pojechalby protestowac. Ci ktorzy robia ta zadyme przedtsawiaja sie jako poszkodawni, a glupi ludzie im wierza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Świetnie masz wyprany mózg. Twoim zdaniem dobrze jest jak bieda siedzi cicho w biedzie nie nie narzeka, bo gdzieżby śmiała i jeszcze jest z tego dumna, a już poprzeć innych, że walczą o siebie to w ogóle tragedia :o i patrzy sobie ta bieda z rozczuleniem jak tam na górze politycy opływaja w dostatki, kradną i trwonia nasze pieniądze na siebie i swoje rodzinki ale nic nie mówi, bo ma chlebek i margarynę :) życ nie umierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie mam wypranego mozgu, a moi rodzice zyja na srednim poziomie, a nie biede klepia jak pewnie sobie myslisz. Pewnie ze moi rodzice jak i inni ze wsi poszliby protestowac ale o co oni maja walczyc? oni nie brali kredytow na kilka milionow wiec dlaczego maja teraz sie wychylac i domagac sie umorzenia kredytow ktore nie sa ich. Pomysl przez chwile kto i o co walczy jakby walczyli w imieniu wszystkich rolnikow to by byli wszyscy rolnicy i biedni i sredni i bogaci. Pojechali bogaci sama wiec wyciagnij wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobre....ha ha ha kredyty unijne na mieszkania dla dzieci ....ludzie gdzie wy zyjecie ,żeby dostać dotacje unijana trzeba zrobić biznesplan co chce się kupic i do czego to będzie potrzebne ,chcesz traktor to musisz wykazac ile masz hektarów i oni ci przeliczają jaki traktor możesz kupic z jaka moca,to jest kupa papierkowej roboty ,każdy zakup udokumentowany fakturami do tego w każdej chwili mogą przyjść na kontrole.Szwagier tez kupil taki fajny zielony traktorek ,ale w domu luksusu nie ma bo nie ma za co remontować ,a traktor musi być bo inaczej to nawet kasy na jedzenie nie będą mieć.A ja ide z mezem d pracy na 8 h kokosow nie mamy ,ale w domu praktycznie wszystko pomalu porobione tzn nowe co.okna ,dach a w tym roku to może i urlopek będzie i jakos im nie zazdroszczę ze maja traktor za 250 tys bo ja mam cos z zycia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wolę dołożyć rolnikom niż górnikom albo czerwonym s********m ciągnącym mundurowe emerytury esbeckie, taka prawda. Na wsi mało kto nie pracuje ciężko, praca jest dosłownie od rana do nocy, a pieniądze? Szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie mieszkania? Wam sie całkiem w głowach poprzewracało. Postulaty, o które walczą rolnicy: 1. Wypłata rekompensat dla rolników z tytułu strat w uprawach rolniczych spowodowanych przez dziki 2. Przywrócenie opłacalności produkcji mleka 3. Przywrócenie opłacalności produkcji trzody chlewnej 4. Zakaz sprzedaży polskiej ziemi obcokrajowcom 5. Kategoryczne „nie” dla prywatyzacji lasów państwowych 6. Odbudowa wschodnich rynków zbytu na produkty rolne 7. Wypłata odszkodowań dla rolników z tytułu 2-letniego zakazu uboju rytualnego w Polsce. Co do dopłat, które Was tak bolą. One ledwo wystarczają na nawozy i opryski na jeden raz a gdzie reszta?! I fakty są takie, że gdyby nie plony rolników do gara wkładalibyście żywność pełną konserwantów. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taaaa, a oni samo zdrowie produkuja... W szczególności pyyysznee mleczko:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A niby czemu maja dostać odszkodowania za zakaz uboju rytualnego? To co mordercy w więzieniach maja dostać odszkodowanie ze nie mogą zabijac ludzi? Albo budowlańcy ze azbestu nie można stosować ? Cos mi się widzi ze Polacy nigdy sie nie dogadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×