Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

co na bolace sutki podczas karmienia piersią?

Polecane posty

Gość gość

Mój syn ma 8 dni i strasznie boli mnie lewy sutek jak go karmię. Prawy boli tylko przy przysysaniu się więc karmienie prawą piersią jest miłe, ale z lewej jak je to mam ochotę płakać tak mnie boli brodawka. Co na bolące, nieprzekrwione ani zaczerwienione sutki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Smaruj własnym mlekiem lub kup maść na brodawki, dostępny w każdej aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość z Pultuska
skonsultuj sie z lekarzem lub farmaceuta stopka: wyslalem mojemu ulubionemu ksiedzu informacje ze od krewetek sie tyje... odpisal ze nic o tym nie wie bo jest ulepiony z innej gliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To minie. Mnie bolaly oba i to dosc dlugo. Moze sprobuj nakladek silikonowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam bepanthen tylko trzeba zmywac przed karmieniem lub linomag tego juz chyba nie trzeba zmywac ale nie jestem pewna ja zmywalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam bepanthen tylko trzeba umyc brodawki przed karmieniem lub linmog po tym chyba nie trzebamyc ale nie jestem pewna ja mylam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co mi te masci pomogą na tylko bolące niekrwawiące sutki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak z gory zakladasz ze ci nie pomoga to po chuj pytasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest super maść medeli purelan taka gęsta żółta wygląda jak miód.... Pomoże wież mi. Bepanten do niej się nie umywa, i jej nie trzeba zmywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko jest dość droga ale mi skutki aż krwawily tak popekaly, a ona w dwa dni mi to wyleczyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
gdzie taka masc mozna kupic? tą medeli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o tak purelan to dobry jest. Polecam. Dodatkowo jeszcze robiłam tak że z kawałka czystej folii powycinałam takie kwadraciki i po karmieniu smarowałam sutek tą maścią i na niego jeszcze nakładałam ten kwadracik wtedy ta maść nie wycierała mi się w biustonosz i jeszcze mocniej sie wchłaniała. Ból był znacznie lżejszy albo całkiem znikał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krem Purelan i opis "Najbardziej odpowiednim lekarstwem na poranione brodawki jest mleko matki, ze względu na swoje właściwości. Z myślą o matkach został stworzony krem Purelan firmy Medela, który jest naturalnym preparatem przyspieszającym gojenie się poranionych i popękanych brodawek, który silnie natłuszcza i przynosi ulgę. Purelan składa się w 100% z czystej lanoliny, dzięki temu nie musimy zmywać go przed karmieniem dziecka." czyli coś z tym smarowaniem własnym mlekiem jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi bardzo pomógł maltan. nie miałam krwawiących sutków ale tak bolały, że przed każdym karmieniem chciało mi się płakac. Położna poradziła robić okłady z maltanu. Po każdym karmieniu grubo smarowałam tą maścią i zakrywałam wkładką laktacyjna i tak do następnego karmienia. Minus jest taki że trzeba tę maśc zmyć przed karmieniem. Ale mi bardzo to pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestes pewna, ze to nie grzybica sutka? Jak nie jest popekany ani zaczerwieniony a boli to niestety moze byc grzybica. Bol jest wtedy bardzo silny i sam nie przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
boli tylko jak mały zaczyna ciągnąć. raz przechodzi, a raz boli przez całe karmienie i przechodzi jak kończy jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wygląda na to, że Purelan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam smarować własnym mlekiem kilka razy dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślałam, że te wszystkie maści tylko i wyłącznie na leczenie poranionych sutków, ale jeżeli na bolące też działają to od dzisiaj zaczynam kurację, bo nie chcę rezygnować z karmienia tylko dlatego, że boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
super jest specjalny BRACELAN !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecan srebrne nakladkiSilverette. Lecza pekniecia i grzybice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi na bolące sutki w czasie karmienia bardzo pomógł krem do pielęgnacji brodawek sutkowych od Motherlove! Miałam strasznie popękane sutki, a poużywaniu tego kremu problem szybko zniknął. Na pewno to spora zasługa naturalnego, ziołowego składu, m. in nagietka, który jak wiadomo ma właściwości przeciwzapalne. co ważne, po aplikacji można normalnie karmić dzidziusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ooo a gdzie mozna kupic ten krem i ile kosztuje? chyba jakas nowa firma ta motherlove bo nie slyszalam o niej ale jak pomaga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olej maści. Miałam to samo. Po pierwsze, rób sutkom przerwę, dokarm mlekiem modyfikowanym. Nie ustanie ci laktacja jak 1 dzień dziecko dostanie butlę. Przy bolesnych sutkach może ci w ogóle nie lecieć pokarm! To speawia, że dziecko się denerwuje i boleśnie ssie. Druga sprawa. Postaraj się przystawić dziecko zanim będzie mocno głodne. Potraktuje beodawkę delikatniej. Sprawdź czy dobrze przystawiasz. Ściągaj pokarm laktatorem- będzie go więcej i dziecku będzie łatwiej ciągnąć ;) Teraz ci krew nie leci, mi też nie leciała, a raczej jej nie widziałam, ale po 2 dniach takiego bólu miałam czarne sutki. Po dobie na mm, odpadły mi strupy z piersi i teraz jadę tylko na kp, które już nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi ogromna ulge przynosil krem z lanolina. Uzywazalam Lansinoh w fioletowej tubie i nie moglam uwierzyc jak szybko dziala. Juz po chwili byly efekty. On jest jednak dosc drogi ale sa polakie zamienniki kremow z zawartoscia 100% lanoliny. Nie trzeba ich zmywac przed dostawieniem od piersi. Staralam sie syna karmic jak najsluzej jedna piersia aby druga sie zregenerowala a potem druga aby ta pierwsza odpoczela. Pozniej piersi sie zachartowaly i nie musialam uzywac zadnych kremow. Nie kombinowalabym z mm bo im wiecej karmisz piersia tym wiecej mleka produkuja a podajac mm mleka moze byc za malo dla malucha i sie nie naje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coleman Bracelan Macs za 13zł bardzo mi pomogla jest super to 100procent lanolin jest super polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz stosować na obolałe brodawki plastry hydrożelowe Chicco. Są na bazie wody więc trzyma się je w lodówce i w momencie, gdy czujesz taką potrzebę przykładasz taki chłodny okład, który przynosi ulgę, jak również przyspiesza gojenie. Polecam Twojej uwadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lansinoh 100% lanoliny. Staraj sie robic przerwy w karmieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ból sutków może podczas okresu laktacji może mieć bardzo różne przyczyny. Najczęściej wynika z uszkodzenia powierzchni skóry brodawki. Wtedy sutek może krwawić i ciężko jest karmić maluszka. Poleca się wtedy stosować krem lanolinowy oraz tzw. kapturki laktacyjne. W późniejszym okresie ból sutków najczęściej wynika z nieprawidłowej techniki karmienia lub zastoju pokarmu w piersiach. Ten drugi problem może nawet prowadzić do zapalenia sutków. Najczęściej poleca się wtedy intensywne i regularne karmienie piersią lub spuszczanie pokarmu za pomocą laktatora. Generalnie należy odczekać, by wszystko wróciło do normy. Kiedy jednak pojawi się wyższa temperatura trzeba się udać do lekarza. Trzeba również utrzymać karmienie. Polecam przeczytać wskazówki http://www.mlekomamy.pl/bolace-sutki-w-okresie-laktacji/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×