Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zaatakowani słońcem

co na oparzenia słoneczne?

Polecane posty

Gość zaatakowani słońcem

Witam. dziś rano się opaliłyśmy z córką. ale to okropnie :O ale nie sądziłam,że między 8 a 10 tak będzie grzało. ja bylam posmarowana zwykłym balsamem,a córka kremem z filtrem 15. teraz zrobiłyśmy się czerwone i bolą nas ręce, nogi, buzie :( co poza bephantenem mozna dać? bo i mnie i małą on uczula...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeeeeeuooip
Zsiadle mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaatakowani słońcem
Ale panthenol to chyba to samo co bephanten? więc odpada. mała dostała po nim wysypki na pupie,a ja na rękach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaatakowani słońcem
I jednego i drugiego głównym składnikiem jest deksapantenol. nie wiem co w bephantenie nas wtedy uczuliło-czy główny składnik czy któryś z pomocniczych. ale na poparzonej skórze wolę tego nie sprawdzać. na razie robię chłodne okłady plus okłady ze śmietany. zsiadłego mleka nie mam. zaraz chcę iść do sklepu i nie wiem co jeszcze kupić? dzwoniłam do apteki,to nie umieli mi nic poradzić :( poza tymi okładami chłodnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaatakowani słońcem
Ktoś ma jeszcze jakieś sprawdzone sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może alantan?
Albo krem z filtrem. jak mi dziecko słońce czasem złapało to brałam kremem z filtrem i na lekkie przypieczenie pomagało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bożena1980
obowiązkowo sudocream, jak dla mnie najlepszy on jest również stosowany na odleżyny itp, i jest tani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może to zabrzmi banalnie ale prewencyjnie należy stosować kremy z filtrami UV. Natomiast jeśli już jesteśmy poparzeni to można stosować kremy na oparzenia słoneczne: http://przyczyny-objawy-leczenie.pl/sposoby-oparzenia-sloneczne/ Te opisane w tym artykule są sprawdzone przeze mnie i bardzo skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może wypróbuj żel z aloesu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sudocremem sie wysmaruj. Kurcze, gdzie mieszkasz, ze takie slonce mialas? Az zazdroszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×