Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość vitawita

co umieją wasze 10 - 11 miesięczne pociechy?

Polecane posty

Gość vitawita

Cześć dziewczyny mam pytanie co umieją bądź umiały wasze dzieci mając 10 miesięcy?Moja ma 10,5 m-cy i wydaje mi się że zbyt mało umie tzn. chodzi trzymana za rączki również po schodach,mówi mama,baba,tata(ale nieświadomie), chwytana za rączki podciąga się do stania i czasem uda jej sie podciągnąć do stania przy pufie a także pełza po całym pokoju.Natomiast nie raczkuje, nie umie sama usiąść (tylko jak ją posadzę),nie podciąga się sama do stania przy łóżeczku,nie pokazuje paluszkiem nie wiem ale troche się niepokoję bo za niedługo bedzie roczek a dzieci mając roczek wiele już potrafią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przesadzasz i to bardzo
fizycznie jest bardzo rozwinięta a na pokazywanie paluszkiem jest zdecydowanie za wcześnie. może niektóre dzieci to potrafią ale ma jeszcze czas. mój syn też chodzi za rączki, raczkuje, siada, robi papa ale rzadko, tak samo kosi kosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pinnnk
MOja 10,5 potrafi chodzić sama przy meblach, podtrzymywana za rączki również, czasem sama zrobi 3, 4 kroczki bez trzymania . Robi kosi kosi łapci, tu sroczka kaszke ważyła, papa, jak się jej o coś zapytasz żeby pokazała to pokaże ( np. bozię , bajkę, telewizor chodzik kwitka ) mówi baba, mama , tata, idę,( tak , nie - nieświadomie) pokazuje jak się robi halo . ale każde dziecko rozwija się na swój sposób Twoje tez jest dobrze rozwinięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Puknij się w głowę,
za mało umie ? A co ty byś chciała, żeby 10-miesięczne dziecko już wszystko umiało ?Na roczek chcesz się pochwalić ? Odpaliło Ci ? Dziecko ma dopiero 10 miesięcy, a historyjkami z krypty mamusiek przechwalających się, czego ich paromiesięczne dzieci już nie umieją się w ogóle nie przejmuj, bo połowa z tego, co piszą, to bujdy wyssane z palca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje dziecko ma 11,5 miesiaca
zaczela chodzic samodzielnie jak miala 10,5 miesiaca. mowi mama, tata, baba, brum na auto, hau na pieska, ziziz na dzidzie. paluszkiem pokazuje jak chce mi cos pokazac ale tak nietrafnie;) tzn nie pokazuje na cel ktory mam zobaczyc;p odkad zaczea chodzic juz prawie nie raczkuje wczesniej raczkowala, potrafi wstac juz sama bez podporki jak chce isc na nozkach. robi papa bije brawo, robi "indianina";) probuje sama jesc lyzeczka, tzn nabiera jedzonko ktore bardzo rzadko laduje w buzce;) pokazuje halo telefonem, pokazuje tv podaje pilota jak chce zeby wlaczyc i tanczy przy muzyce -tzn ugina nozki probujac tanczyc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pinnnk
no właśnie moja też poda co jej się pokaze, i potrafi pokazać jak szczeka piesek i jak miauczy kotek, raczkowac tez potreafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vitawita
Moja także bije brawo i czasem papa no ale same widzicie że wasze umieją dużo więcej kurcze martwię się tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pinnnk
baw się zdzieckiem pokazuj mu dana rzecz palcem i mów jak się nazywa ta rzecz. potem sam się nauczy dzieci szybko lapia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slask
uwielbiam takie tematy. i zgadzam sie z Puknij się w głowę, ja mam niecała dwulatkę i ostatnio koleżance (bezdzietnej) opowiadałam jak moja mala szalała na chodziku i wyrznęła orla na to ta moja koleżanka (nie wiem po co) zaczęła sie przechwalać jak jej roczna chrześniaczka śmiga sama na rowerku i jak jej piękne fryzury z molinami spinek i gumek układa. do autorki z twoim dzieckiem jest jak najbardziej wszystko ok. powinnaś wiedzieć ze każde dziecko jest indywidualne i nie porównuje się ich do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Puknij się w głowę,
i Ty się martwisz tym, że jakaś dziewucha na forum Ci napisała, że jej dziecko umie to czy tamto ? A nie wiesz, że często takie historie są wyssane z palca, zwykłe przekoloryzowane przechwalanie się, a jak byś zobaczyła ich dzieci, to pewnie o 50% mniej umieją od Twojego. Więcej dystansu dziewczyno, dziecko Ci się dobrze rozwija, a Ty doszukujesz się dziury w całym każde dziecko ma indywidualne tempo rozwoju, mój 14 miesięczniak jeszcze właściwie nic nie mówi i słabo wskazuje na przedmioty, kumpeli synek 17 miesięcy jeszcze nic nie mówi, a Ty się o 10-miesięczniaka martwisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vitawita
dzieki za wsparcie chyba rzeczywiscie przesadzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pinnnk
a dlaczego ktos mialby klamac albo sie przechwalac i to przez internet ja pisalam prawde , chcialam pomoc autorce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Puknij się w głowę,
Pinnik,tja,,haha, tymi przechwałkami faktycznie pomogłaś. Ja nie widzę w wypowiedzi pełnej przechwałek, co moje dziecko umie tonu pomocnego, tylko ton prześmiewczy, ze "patrz,a moje dziecko to już tyle umie, ale nie martw się, wszystko będzie dobrze". O ironio, co za ludzie tu piszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pinnnk
Ty chyba nie potrzfisz wyraźnie czytać. Jaki jest temat topiku?? Autorka wyraźnie pyta CO POTRAFIĄ WASZE DZIECI. A ty po prostu jesteś zazdrosna i dlatego tak piszesz. Po co miałabym się przechwalać przez internet? Śmeiszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania6781
Mój synek potrafi zrobić papa, powiedzieć baba, mama. Umie otwierać wszystkie szafki i szuflady - wchodzi do szuflady. Uwielbia jeść wszystkie papierki, wyciera ścierką meble i podłogę, wchodzi do pralki. Narazie raczkuje i chodzi przy meblach,biega raczkując po fotelach, przesuwa krzesła i bawi sie ze mną w chowanego między fotelami, wszędzie się wcisnie. Synek chyba chce się już załatwiać do nocnika. Jest niejadkiem i nie potrafi pić z butelki, niekapka.Pozdrawiam Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj ma 10 miesiecy. raczkuje, podciaga sie do stania, stoi samo przy poreczy, probuje kucac i za chwile znow stanać, chodzi bokiem trzymajac sie mebli, mowi baba, mama, dada, ne (czyli nie), da (czyli daj), bije brawo, potrafi przybic piatke, czasem (zalezy od humoru) robi pa pa, siedzi sam na nocniku i sie do niego zalatwia, to chyba wszystko, szuka kotka jak slyszy miauczenie, umie pokazac jaki bedzie duzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajajjaja
Moje dziecko wcześniej raczkowalo niż samo siadalo :D wszystko to sprawa indywidualna maluszka, a jak masz jakies obawy to idz do lekarza, z tego co piszesz to nie ma sie czym przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga
moj 7 skonczy 10 miesiecy..raczkuje juz długo bo 5 dni przed 7 miesiacem siadł sam 9 dni po 7 miesiacu i niedługo później wstał. Łazi przy meblach zdaza mu sie puścic ..ale kroku sam nie da. Co do mowy...a jaczej gaworzenia to ma-ma, ta-ta, ta-tuś:) ba-ba, to, ..pa pa czasami...brawo...czasami ale jak tylko sam chce. Pije z bidonu. Nie ma zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja ma 11msc i juz nawet chodzi.pokazuje paluszkiem juz dlugi czas ale nie umie nawet powiedziec mama. w sumie nic nie mowi. tylko krzyczy i piszczy. jest bardzo madra,ale nie ze wszystkim sobie radzi jak inne dzieci w jej wieku. Nie martw sie autorko,Twoje dziecko jest jeszcze male i ma czas na nauke wszystkiego. Zaczniesz sie martwic jak bd miala 18msc i nie bd umiala sama stac czy chodzic. Taki maly smyk z dnia na dzien moze cie zaskoczyc nowa umiejetnoscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja corka umie papa,cius cius,daje buzi,robi czesc przybija 5, myje chusteczka lawe i podlogi,chodzi sama,wstaje sama,otwiera szafki i szuflady,myje zeby,wklada mniejszy przedmiot w wiekszy,pokazuje paluszkiem ale nic nie mowi. ma 11msc. nie martw sie autorko,dzieci szybko sie ucza.NA martwienie przyjdzie jeszcze czas. Masz jeszcze male dziecko i nie zapominaj,ze kazde rozwija sie we wlasnym tempie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co myślicie o tym,że prawie 11-sto miesięczne dziecko nie siada samo, nie podciąga się do stania i w ogóle w żaden sposób samo się nie przemieszcza? Siedzi tylko posadzone ale bardzo nie stabilnie. Czy takie dziecko ma prawo jeszcze nie robić takich rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rzygam na takie tamaty :O x x x ze wam sie chce takie durne glupoty wypisywac :O co moze potrafic dzieciak,ktory ma tyle miesiecy jak jeszcze sra i sika pod siebie nic nie zrobi samodzielnie :O to jeszcze maly debil co nic nie wie co jest kolo niego :O x x x x zalosne baby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można się zesikać ze śmiechu,idiotki,a moja już to ,a moja tamto a mój ma roczek i wyobrazcie sobie umie włączyć bajkę w kompie hahaha smiechu warte,żałosne babsztylki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no debil z 10 miesiecznego dziecka......ja bym swojego nie nazwała debilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zal wam d**e sciska co umieja dzieci i tyle. Zle do tego podchodzicie. Dziecko to nie debil.To ze czegos jeszcze nie umie nie znaczy,ze jest glupie. Dzieci sa madre i wiedza co zrobic by osiagnac zamierzony cel,a to,ze nie chodzi nie pokazuje paluszkiem moze oznaczac tylko,ze nie jest gotowe albo nie ma takiej potrzeby. koniec kropka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mojej kuzyki corka ma 9msc a nie potrafi dobrze siedziec posadzaona,a co dopiero mowic o samodzielnym siadaniu. Nie potrafi kompletnie nic. Ani pokazac paluszkiem ani pelzac.Gaworzy troche da-da i to wszystko. Ma swoje tempo i rodzice to szanuja choc tez sie martwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KAZDE DZIECKO ROZWIJA SIĘ W SWOIM TEMPIE!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój mówi zdaniami już ...hihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj 10 miesieczny synek czyta ksiazki i dzierga na szydelku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość7miesiecy
Moja cora sama siedzi i sama usiada z pozycji lezacej, raczkuje. Mowi tylko mama i to wtedy kiedy mnie nie ma a jest smutna, jak jej powiem zeby powtorzyla po mnie mama nie powtorzy. Staje jak sie jej pomoze albo sie czegos przytrzyma. Ma 7 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×