Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Co w sytuacji kiedy kobieta musi mieć cc, a sala operacyjna jest zajęta?

Polecane posty

Gość gość

Nie chodzi mi o dyskusję, że sala jest zajęta przez kobiety, które wykupiły sobie CC na życzenie, bo to nie moja sprawa, jak kto rodzi i czy za to płaci. Chodzi mi o sytuacje, kiedy dziecko jest owinięte pępowiną, może się za chwile udusić, albo na ktg widać, że dziecku spada drastycznie tętno i wtedy z marszu jadą na salę operacyjną. Co w sytuacji, kiedy ta sala jest zajęta? Co wtedy robią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może przewożą do innego szpitala jeśli w danym sala operacyjna jeszcze długo będzie zajęta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Robią cięcie w sali zabiegowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W większosci szpitali jest kilka sal operacyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiesz ze w szpitalach nie ma jednej salki operacyjnej tylko BLOK OPERACYJNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cc to maksymalnie 30 min wiec poczeka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak to co? matka i dziecko do piachu, kto pierwszy ten lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te planowane można przesunąć, zresztą nawet szybko można przewieźć pacjentkę nawet na chirurgię czy gdziekolwiek bedzie wolny blok operacyjny. Chyba tak robią w małych w szpitalach. Ja miałam po zrobionych wynikach krwi cc na cito, przed innymi pacjentkami, ale one mogły poczekać i rodziłam w szpitalu gdzie dziennie jest 20 porodów więc mają tych sal trochę, ale i tak brakowało nie raz miejsc i dziewczyny były na korytarzach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przesuwają planowane cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co w sytuacji gdy sala operacyjna jest zajeta bo ktos musi miec operowany wyrostek a tu przyjezdza ktos z peknietym tetniakiem? Taki sam problem autorko i glupie pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W szpitalu gdzie rodzilam raz na miesiac czy dwa jest wieczor otwarty, mozna przyjsc i zobaczyc porodowke itd. Lekarz ktory nas oprowadzal opowiadal ze w bardzo naglym przypadku gdy jest zagrozenie zycia matki lub dziecka i wiedza ze nie zdarza na blok operacyjny, tna na porodowce. Zdarzylo im sie to moze pare razy w ciagu kilku lat a to dosc duzy szpital.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×