Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lela***

Co Wasze dzieci jedzą w przedszkolu??

Polecane posty

Gość lela***

Od września oddaję dziecko do przedszkola. Ciekawa jestem co Wasze dzieciaki dostają w przedszkolu na śniadanie, obiad i podwieczorek. I czy panie zwracają uwagę czy dziecko zjada posiłek? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lela***
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjm
to zależy od przedszkola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Kornelki _
Mnie też to ciekawi. Córka jest juz zapisana do 2-latków. Co takim dzieciom dają do jedzenia? Obiad jest dwudaniowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przykładowe śniadania przedszkolne: - bułeczka z wędlinką + ogórek lub pomidor lub rzodkiewka - bułeczka z twarożkiem ze szczypiorkiem lub rzodkiewką - bułeczka z żółtym serem + pomidor - płatki na mleku (są codziennie) - chlebek ciemny z pastą jajeczną lub rybką przykładowe obiady: - zupy: # pomidorowa # rosół # grysikowa # jarzynowa # ogórkowa - drugie danie # ziemniaczki + schabowy + surówka # ziemniaczki + pieczeń w sosie + surówka # ryż z sosem truskawkowym # spagetti (dziś mają) # kasza jęczmienna + miesko z sosem + surówka # itp a te surówki to na przykład: - mizeria - marchewka tarta z jabłkiem - marchewka z groszkiem - sałata w sosie vinegret - i inne przykładowe podwieczorki: - serek danio - jogurt do picia - jogurt fantazja - mleczna kanapka - ciasto drożdzowe (wypiek własny przedszkola) - banan + herbatniki - jabłko + herbatniki - budyń - kisiel + herbatniki i tak panie pilnują by dzieci ładnie zjadły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedawno moja siostra chodziła do przedszkola i śniadanie zabierała z domu bo wolała mieć swoje i była to albo jakaś fajna kanapka albo sam jogurt bo śniadanie przedszkolne przypadało godzinę po śniadaniu jedzonym w domu. Śniadanie przedszkolne to były albo płatki na mleku albo owsianka albo jakaś inna zupa mleczna, a kto nie chciał mógł sobie przynosić co innego ale oczywiście nie miało t wpływu na obniżenie kosztów czesnego. Na obiad były bardzo różne potrawy zawsze dwa dania i koniecznie surówka. A na podwieczorek dzieci dostawały owoce albo ciasteczka zbożowe i mleko, kakao albo sok do wyboru. Co do pilnowania to panie nikogo nigdy nie karmiły, tylko pilnowały zeby dzieci sie nie bawiły tylko jadły i żeby nikt nie przeszkadzał innym. Nie było mowy o tym żeby pani brała łyżeczkę i karmiła dziecko bo przy zapisie trzeba było podpisać zobowiązanie że dziecko umie sie samo najeść, co jest według mnie w porządku bo w domu też nikt normalny nie daje takiemu dużemu dziecku jeść łyżeczką. Tylko raz był wyjątek kiedy dziewczynka miała złamaną rączkę, wtedy bez problemów pani ją karmiła. Poza tym nikt nikogo do jedzenia nie zmuszał, był określony czas na posiłek i nie było możliwości żeby ktoś siedział godzinę przy zupie aż zje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek
u mnie tak zwracali uwage ,że córka tak się bała pan ,że nabawiła sie anemii, tempo na stołówce zastrasza, każde dziecko je w swoim tempie, jedzenie dobre, urozmaicone, na śniadanko jakies płatki z mlekiem i kanapeczki ( kilka rodz. pieczywa) , przeważnie pasty.Obiadki tradycyjne ( zupka i drugie).Podwieczorki; jogurt i ciacho , lub owoce do ręki przeważnie jak juz do domku ida albo chrupią w przedszkolu. Aha po śniad. tez jest micha owoców, przeważnie banany już pokrojone na kawałki lub kiwi poobierane , jabłka na cząstki. Porcje nie sa jakies wielkie , jak dziecko poprosi o dokładkę to dostaje . Moja córka jak wraca o 15 to jest przeważnie głodna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek
możecie oczywiscie pytac pań czy dziecko zjadło czy nie , to ważne , czy pije mleko bo jeśli nie dostanie herbatkę , ogólnie panie zwracają uwagę , chcą żeby dzieci jadly , moja córa była niejadkiem i jak ktos stał nad nią jak kat i kazał jeśc to przynosiło odwrotny skutek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwsze półrocze było ciężkie do świat w grudniu nic nie chciał jeśc czasem zupy drugiego wcale masakra ciągle chory panie owszem starały sie ale on był na NIE LUBIE od stycznia przełom zaczął jeść teraz jest już drugi rok w przedszkolu i zjada wszytko nawet prosi o dokładki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
normalne obiady i różnorodnie ryby, mięsa kanapki sałatki twarożki no wszystko codziennie inny posiłek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedzenie w przedszkolu musi być zróżnicowane i zdrowe bo każde przedszkola ma dietetyka który o to dba i wieczne kontrole z sanepidu, urzędu miasta, nfz tak więc o to co dzieci jedzą nie mamy się co martwić jest to dla nich idealnie dobrane jedzenie i jakościowo i ilościowo i różnorodnościowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lela***
Dzięki dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia_pa
Moje dziecko jest strasznym niejadkiem. Bałam się, że jak pójdzie do przedszkola będzie problem z jedzeniem. Na szczęście w przedszkolu do którego chodzi moje dziecko- pomarańczowa ciuchcia, jedzenie jest różnorodne i podane w ciekawy sposób, dzięki czemu dzieci chętniej jedzą. Mojemu dziecku to pomogło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedzenie w przedszkolu jest jednym z większych problemów w polskiej rzeczywistości. Najlepiej, jakby wysyłać tam sanepid co kilka miesięcy w celu sprawdzenia, czy nie igrają ze zdrowiem naszych dzieci. Ja posłałam swoje bliźniaczki do prywatnego przedszkola (czerwony balonik), bo wiem że tam przykładają uwagę na każdy detal związany z opieką nad dzieckiem, w tym również na jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościuffa
Zupka, chlebek, wędlinka, ogóreczek :/ matko boska..kobiety...ogarnijcie się :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas wygląda to tak (państwowe) śniadanie kanapka z serem, wędliną, pomidorem i zupa mleczna, do picia herbata lub kawa zbożowa drugie śniadanie owoce zupa warzywna II danie różnie - czasami kopytka ze śmietana i cukrem, a czasem gulasz z cielęciny, naleśniki lub kotlet z piersi indyka - generalnie wszelakie drugie dania podwieczorek kanapka z nutellą, drożdżówka, budyń, serek itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma to jak kryptoreklama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W przedszkolu mojej córki śniadania i obiady są smaczne, ale moja córka to typ wybrednego niejadka i akceptuje tylko kotleciki schabowe, ziemniaki, rosół itp. Także często dostajemy to co zostawiła do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w przedszkolu www.wielkaprzygoda.com/ do ktorego chodza moje dzieci posilki sa rozne, ale zbilansowane. Nie podaja maluchom zadnego smieciowego jedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam dziecko w przedszkolu prywatnym kiedys poszlam odebrac dziecko w porze obiadu i to co zobaczylam bylo dla mnie szokiem. Dzieci jadly w plastikowych miseczkach ilosc posilku byla przerazajaco niewielka. Roczniak je wiecej niz oni 5 latkom dawali. Zabralam stamtad dziecko. Jak tak mozna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poniedziałek Śniadanie I Herbatka z suszonych owoców lub ziołowa Śniadanie II Zupa śniadaniowa z kaszy jaglanej z owocami Obiad Zupa porowo-ziemniaczana Makaron orkiszowy pełnoziarnisty z polewą owocową na jogurcie naturalnym Podwieczorek Jogurt naturalny z suszonymi owocami Wtorek Śniadanie I Kakao karobowe Śniadanie II Kanapki z pieczywem z ziarnami, pastą z soczewicy i warzywami Obiad Zupa jarzynowa Filet z kurczaka, ziemniaki, kalafior z wody Podwieczorek Owoce sezonowe - sałatka owocowa Środa Śniadanie I Mleko z płatkami kukurydzianymi/ ryżowymi/ orkiszowymi/ amarantusowymi/jaglanymi, błonnikiem, siemieniem lnianym Śniadanie II Kasza manna z owocami Obiad Zupa krupnik Kotlety warzywne z czerwoną soczewicą, marchewka z groszkiem Podwieczorek Słupki warzywne (mix marchewka, ogórek, papryka, kalarepa, cukinia) Czwartek Śniadanie I Koktail owocowo-warzywny Śniadanie II Kanapki z chleba orkiszowego z wędliną i warzywami Obiad Zupa marchewkowa z kolendrą Klopsiki w sosie koperkowym z kaszą jaglaną i fasolką szparagową Podwieczorek Kisiel z owoców z tartym jabłkiem (własnej produkcji) Piątek Śniadanie I Jogurt z owocami/bakaliami/ziarnami/siemieniem lnianym Śniadanie II Płatki owsiane na mleku z suszonymi owocami Obiad Zupa kapuśniak Kotlet rybny (z dorsza, tilapii, okonia), kasza gryczana, surówka z marchewki Podwieczorek Ciasteczka owsiane Poniedziałek Śniadanie I Herbatka z suszonych owoców lub ziołowa Śniadanie II Ryż z tartym jabłkiem i twarogiem Obiad Zupa pomidorowa Kurczak w sosie śmietanowym z brokułami i makaronem orkiszowym Podwieczorek Słupki warzywne Wtorek Śniadanie I Kakao karobowe Śniadanie II Owsianka z suszonymi owocami Obiad Zupa ogórkowa Kotlety warzywne z czerwoną soczewicą , surówka z marchewki, ziemniaki Podwieczorek Ciasteczka owsiane Środa Śniadanie I Mleko z płatkami kukurydzianymi/ ryżowymi/ orkiszowymi/ amarantusowymi/jaglanymi, błonnikiem, siemieniem lnianym Śniadanie II Kanapki z żółtym serem i warzywami Obiad Barszcz ukraiński Gulasz wieprzowy z kaszą i buraczkami na ciepło Podwieczorek Owoce sezonowe Czwartek Śniadanie I Sok tłoczony lub sok z brzozy Śniadanie II Jogurt naturalny z owocami sezonowymi Obiad Zupa jarzynowa Naleśniki z mąki żytniej z twarożkiem i owocami Podwieczorek Kruche ciasto ze śliwkami Piątek Śniadanie I Jogurt z owocami/bakaliami/ziarnami/siemieniem lnianym Śniadanie II Kanapki z pastą jajeczną i pietruszką Obiad Zupa kalafiorowa Tilapia w nasionach, ziemniaki z wody, kapusta zasmażana Podwieczorek Koktajl bananowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja może nie będę tak sobie tak pisać całych jadłospisów, bo też by się strona rollowała w nieskończoność  Pozwolę sobie pokazać: http://www.elfik.pl/pl/jadlospis-w-przedszkolu-elfik/88/. W przedszkolu tym mają własną kuchnię, zmieniają jadłospis, biorą pod uwagę uwagi rodziców, więc narzekać nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwroc jednak uwage jakiej jakosci jest to jedzenie - pieczywo mieszane - najgorszy szajs, serek topiony - kolejny badziew, jakis baton na sniadanie, jogurty owoceowe zamiast naturalnych, kulki czekoladowe na sniadanie - zaden prawdziwy dietetyk dla przedszkola takiego jedzenia nie poleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No generalnie można powiedzieć, że wszystko. Mięsa, owoce, nabiał, warzywa. U nas w przedszkolu (chodzimy do prywatnego Konradek) http://www.przedszkolekonradek.pl/ jadłospis jest urozmaicany. generalnie nigdy nie jest tak, ze w ciągu dnia nie byłoby czegoś co mój Syn bardzo lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja też nie mogę narzekać na brak urozmaicenia jeśli chodzi o przedszkole do którego chodzi moja Niunia. Przedszkole prywatne Promyk (http://www.promyk.szczecin.pl/). Jadłospis się zmienia, łączą nowe smaki, fajnie to rozwiązują. W ciągu dnia nie ma czegoś, czego Mała by nie lubiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W przedszkolu mojego syna (czerwony balonik) mamy wgląd do menu, dzięki czemu rodzice mogą kontrolować to, co jedzą ich pociechy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje chodzi do państwowego, ale małego (tylko po 1 grupie z każdego przedziału wiekowego). jestem bardzo zadowolona - nie dość, że gotują zdaniem córki świetnie (smakuje jej tam nawet sałata), różnorodnie (zupy z ciecierzycy, szpinakowe itp.), to jeszcze pilnują i karmią (pospolite ruszenie, nawet panie z kuchni karmią, jak kilkoro na raz przesmradza z samodzielnym jedzeniem). Pierwszy rok w przedszkolu, jadła słabo, potrafiła zwymiotować jak karmili, w domu z nami dojadała obiad, ale 2. rok zjada wszystko i nie ma z nią w tym temacie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a pytanie do niektórych mam: czy mozna dziecku podac bułkę zamiast bułeczki a kotleta zamiast kotlecika czy to aby będzie dla szkrabka smaczniusie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co dzieci jedzą w przedszkolu? W placówce mojego synka codziennie jest coś innego, nie ma reguły, ale są to zdrowe rzeczy (rodzice mają wgląd do jadłospisu). Do tego czerwony balonik oferuje wykwalifikowaną kadrę oraz kreatywne spędzanie czasu przez dzieci połączone z nauką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×