Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kasiax_1983

córka ma wysypke na prawej połowie ciała pomocy

Polecane posty

Gość kasiax_1983

Mam osobista prośbę o pomoc. Moja 2-letnia córka od około 1 tygodnia ma grudkowo-krostkową wysypkę obejmującą TYLKO prawa połowę ciała. Zaczeło się od prawgo boku a następnie objeło prawa rękę i nogę. Głowa jest czysta. Dziecko jest w stanie ogólnym b. dobrym. Nie gorączkuje. Wysypka wydaje się nie dawać zbyt dużego swiądu.Wykluczałam wszystkie pokarmy jakie mogły uczulać i nic.Od jakiegoś 1,5 miesiąca zamiast modyfikowane mleka daje jej pasteryzowane łaciate czy to może to??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blabliczkaa
moze to polpasiec do lekarza lec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleniczka22
Do charakterystycznych objawów półpaśca zalicza się charakterystyczne wykwity. Występują one w kilku rzutach. Początkowo są to płaskie, żywoczerwone plamy, które po uwypukleniu się, przeistaczają się w czerwone grudki, a następnie w pęcherzyki, które zawierają wewnątrz płyn surowiczny. Pęcherzyki pękają. Zostają po nich strupki, które zostawiają po sobie ślady... lec do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwne dla mnie jest
że do lekarza nie poszłaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PÓŁPASIEC
Natychmiast do lekarza!! Nie leczony, jest groźny (np. utrata wzroku)!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie prawdaaaaaa
Zapomniala dopisac ze jest w UK a po angielsku potafi tylko sex i fuck you.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwne dla mnie jest
koniecznie przy rejestracji trzeba o objawach powiedzieć,żeby dziecko nie czekało na wizytę w poczekalni ogólnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PÓŁPASIEC
Jezu, dzieciak od tygodnia z wysypką łazi, a ta pisze na forum, zamiast do lekarza :O Kto te dzieci ma, sie pytam? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja też tak miała, tyle że na całych plecach, później na lewej ręce i wokół ust. Lekarz stwierdził, że alergia pokarmowa. Wyeliminowałam wszystko i nie pomogło. Okazało się, że to proszek do prania (niemiecki Ariel). Jednak bez maści się nie obyło, więc wizyta u lekarza wskazana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiax_1983
panie od półpaśćca zamim diagnoze postawicie to chociażby na wikipedii sprawdźcie dokładne pochodzenie i objawy półpaśca córka takich nie ma a do panie nieprzepadającej za uk to i owszem siedze w anglii mój język angielski jest troche bogatszy niż pani myśli do lekarza idę jutro na forum jestem bo myślałam że nie ma jak to poradzć się mam no ale jeśli one same krytykują swoją wiedzęę hm???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córka (13 miesięcy) miała tylko na nóżkach, a po 2 dniach pojawiło się na całym ciele, oprócz twarzy. Do tego wymioty, temperatura 39*. wizyta u lekarza, skierowanie na zakaźny, dostała antybiotyk i leki na alergię. wysypka zniknęła po 2 dniach i okazało się, że to angina ropna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też rozwalają takie diagnozy - jak temperatura to pewnie sepsa, jak wysypka to półpasiec albo szkarlatyna :P Pesymistyczne to nasze społeczeństwo, nie ma co :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uzależniona - sama piszesz o wymiotach i gorączce, a tu oprócz wysypki nie ma innych objawów, więc nie strasz niepotrzebnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko - współczuję, bo znam brytyjską służbę zdrowia :/ Paniom na kaffe się wydaje, że polecą do lekarza i po sprawie, a nie wiedzą, że w GB zapisujesz się na kilka dni do przodu i nikt Cie z ulicy nie przyjmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zloty niezalogowany
Od jakiegoś 1,5 miesiąca zamiast modyfikowane mleka daje jej pasteryzowane łaciate czy to może to?????? to jest odpowiedz !!!!! mleko pasteryzowane to gówna modyfikowane jeszcze większe tylko z cyca to pokarm właściwy w innym razie mogą wystąpić rożnego rodzaj alergie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PÓŁPASIEC
Jasne, najlepiej zakładać najlepszy scenariusz. A potem płakać. I do lekarza nie iść, po co? Miałam półpasiec w dziecińswie - nic z objawów, prócz drobnej, wyglądające niewinnie wysypki nie występowało. Ale spoko, jak jesteś sama najmądrzejsza, to co robisz na forum z pytaniami? Może lecz córkę okładami z psiego sadła i okadzaj ją kadzidłem :P Po co Ci lekarz, jeszcze tydzień sobie poczekaj :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja tez tak miała, poszłyśmy do dermatologa, dostałysmy maść do zrobienia za 5 zł i zeszło, nie był to żaden półpasiec, ani nawet alergia. Pani doktor nazwała to chyba wysypką połówkową (ale nie jestem pewna), podobno wystepuje czesto u dzieci. Nie ma żadnym powikłan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
półpasiec - przecież ona idzie do lekarza jutro, pewnie, lepiej straszyć kobietę, żeby się denerwowała cały dzień i nie spała całą noc :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja tez tak miała, poszłyśmy do dermatologa, dostałysmy maść do zrobienia za 5 zł i zeszło, nie był to żaden półpasiec, ani nawet alergia. Pani doktor nazwała to chyba wysypką połówkową (ale nie jestem pewna), podobno wystepuje czesto u dzieci. Nie ma żadnym powikłan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiax_1983
do półpasiec! nie mmówie że i ty nie masz racji i twoją wypowiedź biorę pod uwage dziś niedziele do lekarza pędze jutro z samego rana a ten tydzień czemu czkałam??bo właściwie to było delikatnie zaczerwienina wysypka pogorszyło sie wczoraj wieczorem dziś zostaje mi poczekać na jutro a wasze rady są mi cenne wiec pytam co inni o tym myślą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie prawdaaaaaa
Jak nikt nie ma racji to po uj sie pytasz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahahahaha
a na ciazowym jak zwykle nagonka. po co wy sie tak przypierdalacie do autorki? przeciez chciala sie tylko poradzic a jutro idzie do lekarza. tutaj sie chyba nigdy nic nie zmieni. sfrustrowane mamuski :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magapaw
Moja corka, ma dokladnie taka sama wysypke na polowie ciala, bez twarzy i glowy. Wysypka wystapila okolo 2 dni odkad zaczela pic zwykle mleko. Trwa juz ponad tydzien i tez ide z nia do lekarza choc mysle, ze to od mleka. Bez paniki:) Mieszkam w Norwegii i tu troche bardziej na luzie podchodzi sie do tego typu spraw nic w Polsce:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje dziecko też ma wysypkę na lewej rączce i na połowie tułowia, poza tym żadnych innych objawów, dobrze się czuje i humor jej dopisuje.Jutro idziemy do lekarza sprawdzić cóż to takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To może być wirus!! moje dziecko miało taką taką wysypke 2 miesiąze, w kilku rzutach. Później zniknęła, a tez nachodziłam się po lekarzach . dopiero dermatolog po wiedział że to wirus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałam to samo. Od razu poszłam z córką do dermatologa, który stwierdził że to wysypka połówkowa. Wywołuje ją wirus. Sterydy stosuje się tylko wtedy gdy skóra dziecka swędzi, poza tym do smarowania kazała kupić Avene XeraCalm. Doktor odradziła częstych i długich kąpieli. Wysypka powinna zniknąć po miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
te od polpascca poduczcie sie,troche wiedzy nie zaszkodzi, nie mozna zachorowac na polpasiec jesli sie nie przeszlo wczesniej ospy wietrznej :/ a tak swoja droga do lekarza idz, a to ze wyeliminowalas pokarmy to za krotko a moze wlasnie po tym mleku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn mając okolo roku wstal mial kilka krostek,na drugi dzien byl caly zsypany,strasznie sie martwilam poszlam do lekarza (tez uk) tu jak zadzwonisz do przychodni ze chodzi o dziecko to jak nie maja normalnie miejsca to zawsze pytaja czy pilne i zapisują na wizyte emergency tego samego dnia i zawsze przyjmują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i dodam ze u syna to byla trzydniowka te czerwone pkamy ba calym ciele,i lekarz powiedział ze to reakcja na gorączkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×