Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama 15-latki

Corka nie chce przystapic do bierzmowania

Polecane posty

Gość Mama 15-latki

Witam.Moja corka jest obecnie w 3 klasie gimnazjum.W tym roku maja bierzmwoanie.Corka nie chce do niego przystapic, mowi,ze i tak bedzie miala w tym roku duzo roboty,nie chce jeszcze miec na glowie kosciola.Ja w ogole zauwazam,ze ona jakby odsuwa sie od wiary,nie chce chodzic do kosciola,przestala sie modlic,nie chodzi do spowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 15-latki
Ale ona jest jeszcze dzieckiem przeciez,a w przyszlosci moze tego zalowac...A poza tym teraz ocena z religii liczy sie do sredniej,a ona na religie chodzi...Nie wiem,czy nie obniza jej oceny jak nie przystapi do bierzmowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myśle ze...
jest w tym troche twojej winy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie co, wolisz ją zmusić? Do religii, wiary - się nie zmusza, daj jej możliwość wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myśle ze...
ocena w tym przypadku jest najmniej ważna!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 15-latki
Dlaczego myslisz,ze jest w tym troche mojej winy? Ocena jest wazna-przeciez w przyszlym roku idzie do liceum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winy tutaj nie ma. Wiek 15 lat to okres eksperymentowania i najczęściej buntu przeciwko różnym kategoriom życia, w które było się \"wrzuconym\". Jeśli uważasz, że brak bierzmowania będzie miał dla córki negatywne skutki, przedstaw jej wszystkie argumenty za. Ona doda swoje przeciw i sama wybierze, w końcu ma prawo decydować w takiej kwestii sama za siebie. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nie chcialam w wieku 15 lat przystapic do bierzmowania! I tego nie zrobilam! Po 3 jednak latach stwierdzilam ze gdybym jednak chciala wyjsc za maz to musze miec bierzmowanie! I przystapilam do niego majac 18 lat:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahhh czyli ona jest dzieckiem
jest dzieckiem czyli nie ma prawa miec swojego zdania, a niemowlak jest moze w pelni swiadomy gdy sie go zmusza do chrztu? tak samo kilkuletnie dziecko przystepujace do komunii??? Wiara to sprawa indywidualna i widac corka dorosla na tyle zeby nie tylko wierzyc ale najpierw sprawe przemyslec, skoro jej jest niepotrzebne bierzmowanie to niech go nie ma, zweszta dla mnie bierzmowanie tez jest jakims dziwnym wymyslem Kosciola, ktore jakos nie ma przekladu w Biblii. Jezeli w przyszlosci bedzie tego zalowac to moze przeciez byc bierzmowana - nie ma zadnych przeszkod co do tego. Ksiedzu moze probowac wytlumaczyc ze do bierzmowania nie jest gotowa i woli poczekac,jezeli ma inteligentnego ksiedza to nie bedzie problemow. Pozniej sama zdecyduje czy naprawde tego chce czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahhh czyli ona jest dzieckiem
a jezeli chcesz juz ja do tego zmusic to powiedz ze w Polskim Kosciele trzeba byc bierzmowanym zeby brac slub koscielny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 15-latki
ona o tym wie,ale i tak nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co się odwlecze to nie uciecze, jak będzie gotowa to przystąpi do bierzmowania w późniejszym terminie. Zmuszanie to \"metoda\" najgorsza z możliwych. Poza tym - jesteś pewna, że obniżą jej tą ocenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 15-latki
A ja mysle,ze czesciowo jej niechec do religii wziela sie z tego,ze maja w szkole dziwna siostre-np.pyta kto w niedziele byl w kosciele,w pierwszy piatek u spowiedzi itd. A jak ktos czesto nie chodzi to wzywa rodzicow:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 15-latki
Pewna nie jestem,ale mysle,ze moze tak,zwlaszcza ze ta siostra,jak juz napisalam,dziwna jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc coś z tym pingwinem jest nie tak, a nie z twoją córką. Zainteresuj się problemem od strony szkoły, zapytaj czy jeśli córka nie przystąpi do bierzmowania spotka ją jakaś \"kara\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lerolka
ona ma dopiero 15 lat , wychowujesz ją w swojej wierze , to przeciez bierzmowanie jest podstawą. i nie mysl o ocenia , bo idzie do liceum , tylko czyms w życiu trzeba sie kierować , a wiara jest bardzo ważna . 15-letnie dziecko sie buntuje , ale to Ty przeciez masz je wychować i na tym polega Twoje zadanie , by ona do tego bierzmowania przystąpiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahhh czyli ona jest dzieckiem
kurcze to ja bym z ta siostra niezle porozmawiala - ona ma uczyc religii a nie musztry, denerwuja mnie tacy co licza poboznosc na ilosc niedziel a zapominaja o najprostszych ludzkich odruchach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To z tą siostrą jest coś nie tak, a nie z twoim dzieckiem. Zainteresuj się problemem od strony szkoły, zapytaj czy odmowa bierzmowania wywoła \"karę\" w postaci obniżenia oceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 15-latki
Czyli co wedlug ciebie mam ja zmusic? sila zaprowadzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 15-latki
Moj post byl skierowany do lerolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahhh czyli ona jest dzieckiem
do lerolka - zobaczymy jak Twoje dziecko sie na piecie obroci gdy bedzie mialo 18 lat, ludzie 15 letnie dziecko to dla nas dziecko, ale to tez inteligentna osoba ktora ma prawo do wlasnego wyboru. A najwazniejsza jest sprawa ze wiary sie nie wpaja - trzeba samemu uwierzyc, a przychodzi to tym trudniej im bardziej sie jest do tego zmuszanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ciesz się, bo masz na tyle dojrzałe dziecko, że potrafi postępować zgodnie z własnymi przekonaniami choćby nie wiem jak bardzo nie są ci na rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahhh czyli ona jest dzieckiem
popieram ILL_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 15-latki
Wiem,ze z ta siostra jest cos nie tak,ale nie ma na to rady:O rodzice juz wiele razy probowlai interweniowac i nic:O moze w tym roku da dzieciom spokoj choc nie liczylabym na to:O A takie metody doprowadzaja wedlug mnie do nauki klamania, bo dzieci zaczely na odczepnego mowic,ze byly w kosciele:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ** ** ** ** ** ** ** ** **
bierzmowanie to nie pierwsza komunia, można do niego przystąpić praktycznie w każdym wieku bez większych problemów. dodatkowo bierzmowanie jest odbierane jako sakrament dojrzałości, pierwszy do którego przystępuje sie w pełni świadomie, wybiera się też samemu patrona...nie wiem co za idiota wymyślił żeby przyjmować go w tak kozim wieku jak 15 lat...dzieciaki na naukach wtedy głównie małpują zamiast pogłębiać wiarę...to strata czasu. O wiele ciekawsze i wzmacniające duchowo są przygotowania do bierzmowania dla dorosłych...więcej przemyśleń, rozwagi, własnej decyzji. Ja bierzmowałam się mając 20 lat. co do oceny z religii to po prostu niech córka (albo ty razem z nią) porozmawia z katecheta i wytłumaczy że chce przystąpić do bierzmowania jak będzie starsza i bardziej dojrzała...myślę że żaden normalny katecheta nie oburzy/nie obniży oceny się na takie podejście do sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plurena
Mądrzeje dziewczyna i tyle :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 15stolatkaaaaa
mamo, może byś w domu posprzątała zamiast pisać na tej durnej Kafeterii albo plotkowac w Kościele z koleżankami lub też latać za facetami z całego miasta, a mnie daj zyc po mojemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lerolka
w wychowaniu dziecka nic nie polega na tym , by robic cos siłą. w 3 gim na pewno nie ma tyle obowiązków, ile bedzie miała w liceum , wiec jesli jej wymówką są "obowiązki" to mozesz jej powiedziec , ze pozniej ich bedzie miała duzo, duzo wiecej. powinna to szrobic teraz , z rówieśnikami , bo pozniej bedzie to ciągle odkładac i odkładac , az dojdzie do jej własnego ślubu , a tu puf - nie ma bierzmowania. to Ty jestes jej matką i znasz ją najlepiej , jak postąpisz , tak bedzie dobrze . ja w jej wieku uważałam sie za bardzo dorosłą , wiec jej zdanie najbardziej sie liczy w tym wszystkim , ale powinnaś ją jakos nakłonic do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co w tym dziwnego? Jeżeli ktoś chodzi na religię i deklaruję się jako katolik to dlaczego dziwi i zniechęca go to, że siostra chce wiedzieć, czy ten ktoś rzeczywiście wypełnia obowiązki katolika, czy tylko jak większość polskich katolików jest tzw \"niepraktykującym katolikiem\". Brrr Pozwól córce poszukać własnej drogi. Ja tez przeżyłam młodzieńczy bunt, do bierzmowania przystąpiłam w wieku lat 20 i byłam naprawdę o wiele bardziej świadoma niż w wieku lat 15. jaki piętnastolatek rozumie istotę bierzmowania? Jeden na dziesięć, albo jeszcze mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×