Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ajajaja

cukrzyca ciązowa

Polecane posty

Gość ajajaja

Witam,czy ktos moze mi napisac jak to jest z cukrzycą ciązową.Mam jej podejrzenie,a jestem juz w bardzo poznym etapie ciązy(35,5 tyg)Czy tak pozno wykryta,zakładając,ze jest nie stanowi zagrozenia dla malucha?Moze któras miała podobna sytuacje.Lekarz twierdzi,ze cukier nie jest bardzo wysoki,więc nie mam raczej się czym martwic,jednak czekam w tej chwili na wyniki badan i lepiej bym się czuła wiedzac cos więcej na ten temat.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie były podejrzenia w 30 tygodniu, w tym czasie musiałam przejść na diete białkowa tzn co mi by się zachciało to tylko twaróg,zero soków,słodyczy.Po 4 tygodniach musiałam powtórzyc badanie -wyszło oki.Lekarz powiedział że na wynik badania mogło wpłynąc wiele czynników np zbyt szybki przyrost wagi w ciągu 2 tygodni (było to prawie 6 kg),stres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nulika
mam cukrzyce i od 2 tyg walcze o przyjecie do szpitala... BRAK MIEJSC !!! ...MOZE DZIS SIE UDA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nulika
tez 35 t.c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajajaja
Dzięki,mnie dzis powiedziano w przychodni,ze wynik moze byc"chwiejny"więc nie musze się jeszcze zamartwiac,ale ze jesli faktycznie jest to cukrzyca,moze zaniknac po porodzie,ale...moze równiez zostac-tak u mnie,jak i u dzidziusia.....Tragedia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka lala
Cukrzyca nie musi ci zostać ale może. Musisz dbać o diete myśleć co jesz i będzie oki. Siostra miała, nie została jej po porodzie. Niestety jadła bez umiaru i to miało wpływ na zwapnienie łożyska, dzidziuś zdrowy ale mogło być żle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny nie bagatelizujcie cukrzycy ciążowej. Ja ją miałam.Najważniejsza jest dieta, no a jak zajdzie potrzeba to nawet insulina (też aplikowałam sobie) Dlatego trzeba skontaktować sie z diabetologiem. Dziwię się mocno!!!!!, dlaczego lekarz prowadzacy ciąże nie dał takiego skierowania??????. Ja musiałam codziennie 4 x mierzyć cukier, komponować tak posiłki, żeby były zgodne z dietą cukrzycową np. chleb pełnoziarnisty, 1/2 szklanki jogurtu naturalnego, wedlinka chuda, jakieś warzywko i wtedy można było zjeść np. 1/2 jabłka. Nigdy owoca baz łaczenia. Ale to diabetolog wam wskaże odp. dietę. Powikłania po cukrzycy są duże (szczególnie dla dzieciaczka), pocztajcie na stronach internetowych. życzę przede wszystkim Wam i maleństwom zdrowia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×