Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Też będę mamą

Cukrzyca ciążowa= poród w wyznaczonym terminie?

Polecane posty

Gość Też będę mamą

czy to prawda, że do szpitala trzeba zgłosić sie w yznaczonym terminie i w nim zostac? Jeżeli tego dnia nie nastąpi będzie wywoływany lub zostanie przeprowadzona cesarka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnosze12334

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy od szpitala, lekarza prowadzącego i wielkości dziecka,oraz Twoich wyników, zobaczysz odpowiedź będzie każda inna. Ja miałam się zgłosić do szpitala w dzień w jaki przypadał termin ale Alka była nieprawidłowo ułożona więc cesarka była planowana, Mała jednak się pośpieszyła i wylądowaliśmy w szpitalu dzień wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda, ze wszystko zależy od szpitala. Ja miałam termin na 8.04 i w tym terminie zgłosiłam się do szpitala. Zostałam przyjęta, miałam zrobiona próbę wywolania, która się nie powiodła i zostałam na patologii. Po dniu przerwy znowu została wykonana próba wywołania porodu, również nieudana, potem znowu dzień przerwy i dopiero przy trzeciej próbie lekarz zadecydował o przebiciu pęcherza. Mała urodziła się zdrowiuteńka, w czystych wodach w dniu 13.04. Podczas pobytu na patologii miałam robione ktg 3 razy dziennie i raz usg, zeby sprawdzić wielkość dziecka i stan łożyska, bo przy cukrzycy ciążowej starzeje sie ono szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z cukrzycą ciążową mam zgłosić się w dniu wyznaczonego terminu porodu, czyli będę musiała tam zostać,a nie przyjść tylko na ktg , czy inne badania??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli to jednak prawda ze cukrzyca ciążowa jest wskazaniem do cesarskiego ciecia? lekarz prowadzący mówi kiedy należy zgłosić sie do szpitala i w szpitalu muszą wtedy przyjąć kobietę? czy jeżeli skierowanie jest od prywatnego ginekologa szpital może zażądać skierowania od lekarza z nfz? miałam już wiele przypadków ze w placówkach nfz nie chcieli mnie przyjąć ponieważ skierowanie było od lekarza prowadzącego indywidualna praktykę lekarska. powiedzcie mi jak to jest bo się strasznie boje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tymbarkowej
alez skad cukrzyca nie jest wskazaniem do cesarki! ktorz ci takich glupot naopowiadal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytalam wczoraj w gazecie M jak mama oraz dzisiaj kilka artykułów na necie, stad tez moje zapytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytaj swojego lekarza
a i jezeli chodzisz prywatnie to za cesarke musisz zapłacic z wlasnej kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wychodzi na to samo ze kobiety chodzace na prywatne wizyty w czasie ciazy powinny placic za porod w szpitalu, jakies niedorzeczne. ale dowiem sie wszystkiego od lekarza na wizycie. dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymbarkowa, to ze chodzisz prywatnie do lekarza nie znaczy ze musisz zapłacić za poród w zwykłym szpitalu! przedmówczyni chodziło o to, że cukrzyca nie jest wskazaniem do cc ( bo faktycznie nie jest!) a jeśli chcesz mieć cc na życzenie to musisz za nie zapłacić tak jak inne kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pod zmienionym nickiem dziki za odpowiedz;-) na szczęście nie chce mieć cesarki bo marze o porodzie naturalnym;-) życze ci milego dnia;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mając ten problem rodziłam tydzień po terminie. Ale byłam pod stałą kontrolą lekarza. Dziecko było cały czas monitorowane. Zgłaszałam się na KTG nawet dwa razy dziennie. Po tygodniu jednak stwierdzili, że będą wywoływać poród, bez prób. Po rpsotu powiedziano mi, że mam się zgłosić najpóźniej tydzień po terminie na poró. No i tak się stało. Chodziłam prywatnie, nikt nawet nie chciał ode mnie skierowania do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam mam na dzisiaj termin porodu czy mam sie jutro zglosic do szpitala? Chodze prywatnie do lekarza i za duzo bylo teraz wydatkow zebym zaplacila za to co moga mi zrobic w szpitalu 100zl . Prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×