Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nowa346

cytologia boli!!!

Polecane posty

Gość nowa346

nie wiedzialam ze cytilogia mzoe tak bolec jeszcze mi krewka lecistraszni sie czuej tam na dole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfggg
hę?????? pierwsze słyszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W 7tc robił mi cytologie niestety nie mój lekarz, tylko taki inny stary dziadek (też lekarz), też mnie bolało i miałam troszkę krwi. Po tym badaniu źle się czułam i okazało się, że ciąża jest zagrożona. Obwinialiśmy z mężem tego lekarza o to. Na szczęście teraz wszystko jest ok. Ale jak mój lekarz robił mi cytologie to nic nie poczułam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buka poka
To zależy od robiącego cytologię. Czasami boli, czasami nie. To tak samo jak z pobieraniem krwi czy zastrzykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jeśli krew troszkę poleci po cytologii to nic takiego!!! To nawet dobrze, cytologia jest bardzo dobrze wtedy zrobiona, nie wieżcie w głupoty, że powinno nic nie krwawić.... Byłam kiedyś na wykładzie Akademii Medycznej odnośnie cytologii i najlepiej zrobiona jest ta, po której właśnie troszkę uleci krwi. Ważne jest to co znajduje się pod nabłonkiem a jak dotrzeć do niego jeśli się tylko zetrze.... Moja ginekolog, a jest bardzo dobra polecana, zawsze mi mówi, że może wtedy krwawić i wiem, że cytologia jest wtedy dobrze zrobiona.... A co do ciązy zagrożonej przez cytologię to nie wierzę.... Dziewczyny bardziej zwracajcie na to czy wziernik jest jednorazowy bądź conajmniej w prezerwatywie!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to może ja
k mój ginekolog używa zawsze jednorazowego wziernika. A c do cytologi. Mnie faktycznie też zabolało, nie było to przyjemne uczucie ale też i nie jakiś straszny ból. Jeszcze kilka godzin po czułam pobolewanie i plamiłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam 31 lat i cytologię od jakiegoś czasu mam robioną raz w roku w polsce a 3 lata w uk ................ze 20 razy cytologie mialam napewno robioną i nidgy ale to nigdy mnie to nie bolalo więc o co chodzi bo nie wiem?Czy to napewno o cytologię chodzi?co Wy wymyślacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojihg
Tak , mój gin juz mi 3 razy robił cytologie i za każdym razem bolało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joojjjjj
hmm a mnie nigdy nie bolało jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
mialam robiona wczoraj. mnie tak ajkby ukulo ale ogolnie to nieprzyjemne uczucie. z wlasnej woli sama bym nie poszla zrobic sobie tego badania. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruszkakula
Robiłam już kilka razy. Nie boli, ale jest nieprzyjemne trochę. Moja gin powiedziała, że może się zdarzyć lekkie plamienie, ale nie przypominam sobie, żeby u mnie za którymś razem było. A co do wziernika, to nie ma sposobu, aby był w prezerwatywie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boli, jeżeli lekarz jest niedelikatny, ale nie porównałabym tego z zastrzykiem. igła wbijana w ciało boli mniej lub więcej, w zależności od progu bólowego, ale cytologia dobrze wykonana jest zupełnie nieodczuwalna. na szyjce macicy nie ma zakończeń nerwowych odpowiedzialnych za ból. boli, jeżeli lekarz niedelikatnie zakłada wziernik, który na dodatek jest za duży (są różne rozmiary wzierników). można po cytologii delikatnie podkrwawiać, może pobolewać macica (reagująca na to co się dzieje na szyjce macicy), ale bez przesady. szyjka jest bardziej drażniona podczas seksu niż podczas cytologii. szczoteczka do cytologii jest gumowa i mięciutka. wzierniki używane przez lekarza muszą być jednorazowe (przezroczyste plastikowe) lub wielorazowe sterylne (metalowe otwierane z nienaruszonego papierowo - foliowego mankietu do sterylizacji), ale przenigdy nie wziernik nie zakłada się prezerwatywy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żyrafa chyba jesteś nie zorientowana, chodzę prywatnie na wizyty, i jeśli chodzi o prezerwatywy to zdarza się nakładanie. Nie jest to jakiś podrzędny gabinet, płacę za wizytę 200 zł i wiem co mówię. Zresztą heheh byłam na wykładzie w Akademii Medycznej i chyba z palca sobie nie wyssałam Moja Droga. Pozdrawiam Koleżankę \"lepiej zorienowaną\" Z wieloma informacjami Twoimi się nie zgodzę ale cóż każdy ma stąd informację skąd ma ;) ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie też nigdy, ale to przenigdy cytologia nie bolała! a miałam jej w swoim zyciu już sporo! co do wziernika to przyznam szczerze, że z prezerwatywą jeszcze nie widziałam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwina, byłaś na wykładzie w Akademii Medycznej i dlatego tak mówisz. ok. ja mam skończony wojewódzki kurs pobierania cytologii. ale skoro mówisz że wiesz lepiej, ok. osobiście nie wyobrażam sobie otworzenia wziernika, na który naciągnięta jest prezerwatywa, ale może myślimy o dwóch różnych przyrządach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kupie koszulki na 3 latka
wydaje mi sie ze kobieta ktora pisze o cytologii /z prezerwatywa/ma na mysli usg dopochwowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inaga
To chyba zależy od kobiety... no i od lekarza pewnie też... Jak mi babka robiła to bolało i to nawet bardzo, ale to tylko chwila. No i pozniej było trochę krwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość da2d2
Wg mnie WSZYSTKO zależy od lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze w strachu
witajcie dziewczyny! Mnie za każdym razem bardzo ale to naprawde bardzo boli cytologia że aż sie wstydzę chodzić na nią bo krzyczę z bólu że na korytarzu mnie słyszą i nie wiem dlaczego? czyżbym miała jakąś wadę? może jakies skrzywienie szyjki? ale lekarz by chyba to widział? ratunkuuuuu ! proszę pomóżcie:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzizas
a w Anglii cytologie pobiera pielęgniarka !!! nie lekarz i nie na kozie ginekologicznej tylko NA KOZETCE !!!!! myślałam że umrę z bólu. nie pobrała mi bo mnie tak bolało. może na krześle zaczną pobierać ? i najlepiej weterynarze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 razy miałam cytologie.pierwszy raz na nfz,koszmar wziernik jak do krowy ,bolało okropnie do kompletu krwawienie i stan zapalny. drugi prywatnie ,nawet nie poczułam kiedy było po. moim zdaniem te wzierniki jak nie dobrane to boli okropnie. a co do krwawień to po pierwszym tak krwawiłam ale wynik wyszedł taki sam ,więc to co piszecie ze jak krwawi sie to dobre badanie to czysta bzdura ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to chyba wybralas sie do zlego specjalisty. Naprawde ja jak bylam na takim badaniu u www.lekarze-kolber.pl to obylo sie bez jakichkolwiek bolesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wolę że ginekolog zaraz podczas badania pobiera cytologię. Zawsze przy każdym badaniu ginekologicznym cipki jest mąż i wspierał porody. Nie mam ofiary losu lecz faceta którego nie muszę się wstydzić i jest przy mnie mam do tego PRAWO by był przy mnie podczas badań czy zabiegu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nieprawda nie boli. Nie wiem, gdzie leży problem. Ja robiłam cytologię w http://godulahope.pl/ i takiego problemu nie miałam - takze nie martw sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie zawsze trochę boli, niezależnie od lekarza - podobno mam taką budowę, że ciężko do szyjki dotrzeć no i zawsze się spinam. Ale to nie jest nawet średni ból, po prostu niezbyt przyjemne, lekko bolesne uczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokladnie, nawet jak zaboli to nieodczuwalne! No i trwa chwile :) W http://www.euro-klinika.pl/ maja takich specjalistów, ze sie nie musisz martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli nie ufacie swojemu lekarzowi to możecie się rozejrzeć za innym. Ja na przykład korzystam z usług gabinetu www.histamed.pl Tam wykonywałam cytologię, która odbyła się bezproblemowo, więc polecam wam to miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×