Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytajacaaa

czego nie powinno sie robic podczas ciąży???

Polecane posty

Gość pytajacaaa

Witam Was kochane kobietki :-) mam do Was pytanko i mam nadzieje,ze odpowiecie Mi na nie :-) otóz jestem ciekawa czego kobieta w ciąży nie powinna robic (chodzi Mi tu o wszystkie czynnosci,rowniez zwiazane z domem) słyszałam,ze kobieta w ciazy nie powinna zawieszac firanek i nosic łańcuszków ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przesady przesadami,ale firanek faktycznie nie wolno wieszac,szczegolnie pod koniec ciazy.chodzi o to,ze w pozycji z rekami wyciagnietymi do gory za bardzo naciagasz brzuch(zreszta sama poczujesz,ze jest tak niewygodnie,a nawet,ze boli).poza tym nie wchodz na stolki,drabiny,stoly,staraj sie rzadko nosic wysokie obcasy,unikaj przegrzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ciąży można robić praktycznie wszystko (chyba że ciąża jest zagrożona)... Firanek rzeczywiście nie można wieszać, może to spowodować skurcze, tzn tyczy się to wszystkich czynnosci gdzie masz rece w gorze. Nie wskazane sa dlugie gorace kapiele, to rowniez moze spowodowac skurcze. Branie lekow bez konsulatcji zlekarzem - ale o tym chyba kazdy wie, to sie tyczy rowniez palenia papierosow i picia alkoholu(chyba ze to wino czerwone w malych ilosciach). Trzeba rowniez unikac nadmiernego dzwigania, wystarczy juz to ze masz przed soba ciezki brzuszek. Niewskazana jest jazda na rowerze od 5 miesiaca, zalecane plywanie!! Przesady typu: nie nos lancuszka na szyi bo dziecko urodzi sie z owinieta pepowina to shcowajmy miedzy bajki!!! Aha jeszcze jedno - najwieksza bzdura z przesadow to czerwona kokarda na wozeczku ktora ma NIBY uchronic dziecko przed ZLYM UROKIEM - no poprostu ŻENADA!!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wieszałabym firanek z innego powodu: w czasie ciąży łatwo stracić równowagę i spaść z drabiny czy innego stołka. Raz że duży brzuszek, dwa że często się miewa zawroty głowy. Nie powinno się też brać środków przeczyszczających, nawet niewinnych ziołowych. Mogą wywołać przedwczesne skurcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajacaaa
dziekuje Wam kobietki,za odpowiedź.Duża buźka dla Was :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idka
z tym lancuszkiem ze nie mozna nosic to bzdura ja nie nosilam a moje dziecko bylo cale zaplatane pepowina.BZDURA.Co do firanek przegrzania i innych cieplych kapieli to nie mozna tak jak juz dziewczyny pisaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytałam, że nie powinno się jeść przetworów z niepasteryzowanego mleka (sery plesniowe, sery feta) ponieważ istnieje ryzyko zakażenia bakterią o nazwie listerioza. Z podnoszeniem rak do góry chodzi rzeczywiście o utratę równowagi lub niepotrzebne rozciąganie mięśni brzucha a nie o owinięcie pępowiną. W kieszeń można tez sobie włozyć przestrogi pod tytułem: nie patrz przez wizjer, bo dziecko bedzie miało zeza... Nie powinno sie przegrzewać organizmu (opalanie, ciepłe kapiele, sauna) Nie jeść surowego mięsa Poza tym nalezy zyć normalnie i cieszyć się ostatnimi miesiącami we dwoje :) Pozdrawiam wszystkie ciężarówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opalanie to jeszcze zależy...ja w tamtym roku w wakacje w 8 miesiacu ciąży wygrzewałam sie na słońcu w 2 czesciowym kostiumie i to nie w Polsce ale bardziej cieplejszym kraju!! Czulam sie wtedy o wiele lepiej...choć to zależy od każdej kobiety co lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak,to zalezy od samopoczucia.jesli czujesz sie rzesko to znaczy,ze wszystko w porzadku.nawet na solarium mozna chodzic,ale tam juz koniecznie nalezy przykryc brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pazdziernikowa mama
pic soku z malin i jesc niedopieczonego miesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ofca
Oprócz tego niewskazane jest grzebanie gołymi rękami w ziemi - z tego samego powodu co nie powinno się jeść niedopieczonego mięsa - czyli toksoplazmozy. Z podobnego powodu raczej w ciąży nie powinno się mieć do czynienia z odchodami zwierząt, więc jeśli masz świnkę morską, chomika, kota to raczej czyszczenie klatki czy kuwety zostaw komu innemu albo rób to w rękawiczkach, szczególnie jeśli badanie w kierunku toksoplazmozy wykaże brak przeciwciał. A co do wieszania firanek to wogóle nie powinno się za długo trzymać rąk w górze, gdyż żeby dotlenić te ręce to serce pompuje tam krew a mniej pompuje do dołu i może dojść do niedotlenienia płodu, oprócz tego wszystkiego o czym pisały dziewczyny wcześniej. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla dobra dziecka lepiej nie jeść bardzo ostrych lub kwaśnych potraw, szczególnie tych kwaśnych bo dziecko nie lubi wtedy smaku wód płodowych (na zdjęciu USG kiedyś oglądałam w TV jak dzidziuś \"krzywił\" się na twarzy).Bardzo polecana czekolada...dziecko luuuubi słodki smak :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchataa
a ja slyszalam,ze nie mozna ponoc jesc truskawek, bo sa alergiczne a z tym rowerem???to jak jest????naprawde zakazane????ciekawa jestem,bo ja jestem w 5 miesiacu i musze dojezdzac do pracy 3 km.poki co dobrze sie czuje, ale sie zmartwilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babka 30
a jak jest z chemicznymi srodkami czystosci? a kosmatyki? wiadomo, ze zawieraja one wiele szkodliwych substancji, jakich mozna uzywac w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do brzuchatej
truskawek to nie wolno jeśc mamom karmiącym ale zeby kobietom w ciązy-to nie słyszałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrraczekkk
cześć, zanim zaszłam w ciążę myślałam że wiem dużo, obecnie mam wrażenie że coraz mniej, martwi mnie że nie mogę dotrzeć do informaji na temat stosowania kosmetyków, czy kremy do twarzy z witaminą A są groźne dla dzidzia bo wiem że mogą powodować przebarwinia mojej skóry a co z dzidzią, jestem w drugim miesiącu ciąży i stosuję podkład który w swoim składzie ma witamionę A. Wczoraj przeczytałam na necie, że nie można stosować alg, więc jaki krem wybrać prawie wszystkie zawierają witaminę A. W sklepie kosmetycznym babka poinformowała mnie że nie mogę używać kremów do ciała z tą witaminą a co do cery i pod oczy to owszem mogę. Napiszcie proszę jeśli coś wiecie na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fd
maliny wywołują skurcze :D Zalecane jest picie wyciągu z malin jakies 3 tygodnie przed porodem, żeby skrurcze były bardziej efektywne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fd
co do kosmetyków, to jak twierdzi mój gin, przecież ich nie jesz kilogramami. :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×