Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy dziecko moze najeść sie z piersi w 10 minut??

Polecane posty

Gość gość

No własne jak to jest ?? i czy przystawiać tylko do jednej piersi a w następnym karmieniu do drugiej czy w jednym karmieniu do dwóch??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
doradca laktacyjny w szpitalu do kuhwy nedzy a nie tu spamujecie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to co mam jechac teraz do spzitala bo chcę sie dowiedziec? Kafe jest dla kazdego a nie dla ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój mały właśnie tak jadal po kilka minut, ale za to często... Przybiera na wadze idealnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn sie najadal. Przystawialam do jednej piersi a przy nastepnym karmieniu do drugiej. Polozna krecila nosem, ze powinien jesc min 20minut ale ja sie nia nie przejmowalam bo widzialam, ze sie najada. Po okola 3 miesiacach zaczal jesc dluzej do 30min. Przyrost wagi byl prawidlowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli dobrze przybiera na wadze to znaczy, że się najada. Moja prawie od początku ssała krótko. Teraz ma pół roku i ssie 3-5min. co 2 godz. Karmię z jednej piersi do póki dziecko jej nie puści. Następne karmienie z drugiej. Jeśli dziecko jest spokojne, to myślę że jest najedzone. Każde dziecko jest inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś to sie kurwa trzeba bylo zapytac doradcy w szpitalu, a nie myslisz po czasie :o co za zidiocialy narod, pieryliard takich samych watkow. nie umiesz sobie poszukac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każde dziecko jest inne. Jedynym wskażnikiem tego czy się najada na piersi i czy rytm karmienia jest dla niego dobry, jest jego samopoczucie i to jak przybiera na wadze. Wszystkim innym można się podetrzeć, dziecko to nie robot. Tak, może się najeść w 10 min, moja tak je, 20 min to max ale teraz (5 mcy) rzadko się zdarza, bywa mniej niż 10 jak jest senna. Mówię tu o aktywnym ssaniu. I nie je często, co 2-3 godz, rzadko częściej, w nocy rzadziej jeśli w ogóle. Dziecko w czasie jednego karmienia powinno opróżnić pierś, jeśli widzisz że z jednej nic już nie leci, albo na siłę cokolwiek wyciśniesz, a dziecko jest głodne- to podaj drugą. Jeśli najadlo się i zasypia albo odwraca główkę, wypluwa brodawkę- to nie podawaj drugiej, podaj ją przy kolejnym karmieniu. Zwykle jedna pierś produkuje więcej mleka (najczęściej prawa), więc bywa że po karmieniu lewą podajesz jeszcze prawą na chwilę, a po karmieniu prawą nie trzeba już dokarmiać lewą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi położna mówiła że do 15 min powinnam karmić tak też robiłam,przystawialam co 2 -3 godziny bo Synek był śpioszek i musiałam go budzić a nocki mi przesypial całe waga była nawet większa więc przybierał był spokojny dlatego nie budzilam juniora,fajne czasy ehhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I tak na przemian raz lewa raz prawa nigdy z obu bo można np mieć nawał pokarmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może mleczko leci z dużym ciśnieniem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie tak lyka głośno ze aż się nie nadąża oddychać i pieje tak jak by byl łapczywy. Ale nie zawsze tak jest. Nie raz znów je godzinę a za pól godziny znów się domaga i ja tego nie rozumiem to raz mu nie wystarcza godzina a innym razem 10 min jest wystarczające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze jednego dnia zjadasz więcej tłuszczu i wtedy niewiele potrzeba a innym razem mniej. Zalezy to tez od fazy cyklu. Jak mam okres to mój synek budzi sie rzadziej w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i jedna pierś na jedno karmienie. Poczytaj o fazach wyplywu pokarmu. No chyba, ze wypuszcza bo juz nie leci to wtedy można druga dać. Ja sobie zapisuje godziny karmienia i cycka od 20 mscy bo czasem nie pamiętam którym karmilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Patrzcie a mi położna kazała proponować druga pierś po opróżnieniu pierwszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×