Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytankkkkoo

czy ginekolog mógł się pomylić w określaniu tygodnia ciąży?

Polecane posty

Gość pytankkkkoo

3 tygodnie temu byłam u gina. na usg miałam napisane 7w1d co by zgadzało się idealnie ponieważ na 100% zostałam zapłodniona w czwartek a na usg byłam w piątek. jednak wszytskie znaki na niebie wskazują że to powinna być starsza ciąża o tydzień - za wysokie beta, mdłości przeszły jak ręką odjął w 11 tyg (czytałam ze czasto przechodzą w 12), ponadto czułam ze owuluję tydzień wczesniej. Czy lekarz z nowoczesnym sprzetem mogl sie pomylić dokładnie o tydzien??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usg podaje ci wiek
ciazy wg wielkosci zarodka wiec jest mozliwa pomylka bo zarodek moze byc wiekszy lub miejszy w porownaniu z prawdziwym wiekiem ciazy. wiek ciazy liczysz od dnia ostatniej miesiaczki i tego trzeba sie trzymac. Usg nigdy nie poda ci dokladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarz podaje wiek płodu wg ostatniego okresu, usg podaje wiek ciązy na podstawie wielkości płodu, zobaczysz że raczej nigdy data porodu z usg i okresu sie nie pokrywają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytankkkkoo
właśnie w tym problem dziewczyny że okres miałam ho ho i jeszcze długo przed zapłodenieniem bo owulacja mi wyskoczyła jakoś w 30 dniu cyklu wiec w tym wypadku liczenie ciąży od okresu chyba mija się z celem :( sama nie wiem co myśleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpisz sobie w ten link co ci podalam . ciaze sie liczy od 1 dnia miesiaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytankkkkoo
no tak tylko że tam potrzebna jest długość cyklu a ja niestety swojej nie znam ponieważ mam cykle nieregularne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pustak szklany
usg na tym etapie podaje najdokladniej wiek ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też tak było, tzn. licząc od dnia ostatniej miesiączki termin mi wyszedł na 15 sierpnia, a wg USG - na 19 sierpnia. Lekarz liczy od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, a USG od wielkości płodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytankkkkoo
no właśnie i to mnie zastanawia czy mógł się równiutko o tydzień pomylić w tej wielkości płodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoro mialas
owulacje w 30 dniu cyklu to znaczy ze twoj cykl wtedy trwalby mniej wiecej 45 dni. Wejdz sobie na ta stronke ktora ktos wczesniej podal i wprowadz tam date ost. mies. i cykl 45 dni. Ja tez mam nieregularne okresy i tez ciezko u mnie obliczyc termin ale wiem tak jak ty kiedy mialam owulacje dzieki temu obliczylam dlugosc tego cyklu i jak wprowadzilam je na tamtej stonce to idealnie mi sie pokrylo z tym co obliczyl mi lekarz a nawet data poczecia mi sie pokryla bo wiem kiedy dokladnie to bylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie nazwałabym tego "pomyłką". Po prostu lekarz liczy tak, a USG tak, i tyle. U mnie jest różnica 4 dni, więc czemu nie może być różnica 7 dni? :) Spokojnie, z czasem powinno się wyrównać. Ja teraz jestem w 27tc i wiek ciąży równo mi wychodzi i z USG i od ostatniej miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytankkkkoo
Franka czyli skoro usg podaje wiek płodu to jesli mam napisane że 7w1d to znaczy że 7 tygodni temu doszło do zapłodnienia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie jest różnica bo mój malec rośnie jak na drożdżach i już zaczyna się pogadanka o cesarce jak tak nadal będzie rósł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytankkkkoo
bjedronecka uspokoiłaś mnie:) coś mi się nie zgadzało a skoro mówisz że moze być taka różnica to Ci wierze:) co do owulacji to ja podejrzewam jedynie że miałam w 30 dniu ale mój orgamizm jest dziwny i mogło to być też w 35:o dlatego taka zagubiona jestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tak czy siak ciążę liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki a kiedy dziecko przyjdzie na świat tego nikt nie wie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pustak szklany
nie, USG dolicza 2 tyg. Przy cylkach 28 dni daty wg usg i om powinny sie pokrywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a skąd wiesz że do zapłodnieni
doszło na pewno w czwartek? To że był sex nie znaczy że w tym dniu dokładnie zaciążyłaś, mogło to się stać nawet 72 g później więc i 3 dni po sexie mogłaś zaciążyć, dziecko może być duże więc nie da się co do dnia określić, w końcu jedna kobieta rodzi dziecko 52 cm a inna np 62 a obydwie rodzą w "terminie", jakby patrzeć na usg które liczy z wielkości to ta pierwsza musiałaby przenosić ciąże o 3-4 msc ( moja córa w tym wieku miała dopiero 62cm). To wszystko liczy się tylko orientacyjnie, zwłaszcza że nie da się określić dnia "zaciążenia" po prostu się nie da, chyba że in vitro;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usg nic nie dolicza. właśnie zobaczyłam swoje zdjęcia usg i ciąża jest dokładnie wyliczona tylko poród jest zawsze inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytankkkkoo
okres miałam 24.02, a mysle ze do zapłodnienia doszło w czwartek bo jakos to sobie wczesniej wydedukowalam ale teraz jue nie pamietam dlaczego i na jakiej podstawie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytankkkkoo
no ale przeciez to by oznaczało że w chwili zapłodnienia byłam już prawie w 4 tyg ciazy:( to wszytsko jest jakies zakrecone....liczylam na to ze usg mi cos powie ale teraz to juz we wszytskei metody zwatpiłam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×