Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość olienkaaaa

czy jest tu księgowa?

Polecane posty

Gość olienkaaaa

czy zna się ktoś na księgowości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olenkkkaaa
możesz mi wytłumaczyć jak to jest? np: kupiłam towaru w lipcu za 15000 zł brutto, sprzedałam za 3000 zł brutto. Pierwszy zakup i pierwsza sprzedaż. Księgowy twierdzi, że mam nadpłaty vatu około 900 zł. Mi się wydawało, że ponad 2 tyś vatu powinno być nadpłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz ponad 2000 zł vat nadpłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olienkkaaa
a jak mam część towaru z azji? nie wiem jak mu to wychodzi, twierdzi, że to dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olienkkaaa
kwota 15 tyś zł mam z rejestru zakupów Vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
towar z azji to import, od którego w PL z jednej strony płacisz vat, z drugiej strony...odliczasz sobie ten vat (więc ta kwota się "znosi" do zera). towary z azji traktujesz tak, jakby vat-u nie było. skoro księgowy twierdzi, że masz nadpłaty vat 900 to oznacza, że zakupów krajowych miałaś 7800 zł brutto, a reszta to chińszczyzna. zgadza się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
olienkkaaa dziś kwota 15 tyś zł mam z rejestru zakupów Vat x w rejestrze podaje się kwoty netto, a nie brutto. wcześniej napisałaś, że 15 tys to kwota brutto. coś pomerdałaś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olienkkaaa
gdzieś tak, czyli nie opłaca się kupować w Azji? mam fakturę DHL i tam zapłaciłam cło i vat, czyli jego się nie odlicza???? jeżeli wszystko będę miała z Azji to cały czas będę płaciła jeszcze 25 każdego miesiąca vat. nie mogę tego pojąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wrzuć może skan deklaracji vat, oczywiście zakrywając dane firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam w rejestrze zakupów VAT tabelki: brutto z podatkiem: 15000 zł, obok netto bez podatku i potem rubryka VAT podatek: 2804,88 zł. I podobnie rejestr sprzedaży: brutto z podatkiem: 3000 zł, netto bez podatku i potem VAT: 560,98 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
faktura wewnętrzna zakupów w Azj brutto: 6300 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam w rejestrze zakupów VAT tabelki: brutto z podatkiem: 15000 zł, obok netto bez podatku i potem rubryka VAT podatek: 2804,88 zł. I podobnie rejestr sprzedaży: brutto z podatkiem: 3000 zł, netto bez podatku i potem VAT: 560,98 zł. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx z tego wynika że za 15 000 zł kupiłaś towaru w PL , a dodatkowo 6300 zł z Azji, to z Azji jest bez VAT to jest tak VAT należny 560,98 minus VAT naliczony 2804,88 rowna się 2243,90 zł nadpłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1500 zł - 6300 zł azja i reszta to polska jest ta faktura chińska na rejestrze zakupów z vatem. pewne na 1000000%. do chińskiej faktury dałam fakturę z vat i cłem i pzc. i to księgowy zrobił na wewnętrznej fakturze: netto + vat = brutto i tą sumę dał w rejestr zakupów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15000 zł minus 6300 zł faktur z azji = 8700 zł faktur z polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przepraszam, źle napisałam: w rejestrze vat faktycznie sa kwoty brutto, w deklaracji ich nie ma. z danych, które podałaś wynika, że nadpłaty vat powinno być 1067 zł... XXX może najpierw wyjaśnię, o co chodzi z tym eksportem - w tym przypadku vat jest dla ciebie neutralny. z jednej strony go "płacisz", a z drugiej go "odzyskujesz" od urzędu. Moje wyliczenia: 1. VAT "do zapłaty": 560,98 z tyt. sprzedaży krajowej + 1 178,05 z tyt. importu = 1 739,02 Te kwoty znajdziesz na 1. str deklaracji vat-7 2. VAT "do odliczenia": 1 626,83 z tyt. zakupów krajowych + 1178,05 z tyt. importu = 2804,88. Te kwoty znajdziesz na 2. str deklaracji vat-7 Czyli, tak jak pisałam wyżej: vat od importu 1178 najpierw "płacisz", a potem "odzyskujesz". Wyliczenie nadwyżki: 2804,88 - 1 739,02 = 1 065,85 Wszystko pod warunkiem, że zakupy i sprzedaz opodatkowane sa stawką 23%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olienkkaaa
czyli nie jest to opłacalne dla mnie??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chodzi o vat, to wszystko jedno, czy kupujesz w pl czy importujesz. Vat za każdym razem jest dla ciebie neutralny, co zresztą wynika z istoty tego podatku. Jedynym dodatkowym obciążeniem jest kwota cła. Kuźwa, dostałaś juz całą rozpiskę, rozpisane jak chłop krowie na rowie. Skoro nie potrafisz wyciągać prostych wniosków i analizować banalnych danych, to jak ty chcesz biznes prowadzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szczerze napiszę, że sama już nie wiem dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli sprzedajesz na VAT ze stawką 23 % a kupujesz na import to oczywiste jest że wtedy nie ma jak pomniejszyć tego podatku ze sprzedaży 23 % , wtedy płacisz VAT do Urzędu Skarbowego , musisz skombinować jakieś koszty na VAT 23%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olienkkaaa
co może być takim kosztem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja raczej nie posiłkowała bym się wiedzą na forum bo po pierwsze ludzie sa tu dość niemili i mogą wprowadzić w błąd. Dla tego ja jak mam jakies najmniejsze wątpliwości to pytam moją księgową z http://www.adamus.net.pl/ . Raz miałam do czynienia z Urzędem Skarbowym wiec nie radze robić nic na własną rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli mamy jakieś problemy księgowe to warto zasięgnąć porady w odpowiednim biurze. Ja korzystam w takich sprawach z usług biura księgowego http://plus.katowice.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×