Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

INESKA

CZY KTOS SLYSZAL O TYM ZE SEJM PRZED LUZYL URLOPY MACIERZYNSKIE???????????????

Polecane posty

Gość Ajajajajajjjj
noooooooooooo! Wczoraj mi kuzynka mówiła. Zaraz sprawdzę na necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Ineska 🌻 to ja. Właśnie próbuję się dowiedzieć, kogo obejmie ta zmiana i nigdzie nie mogę nic znależć. Czy może ktoś wie czy można przerwać urlop macierzyński np. urlopem wypoczynkowym lub zwolnieniem, żeby nie mieć wykorzystanego urlopu w chwili wejścia ustawy w życie (podobno wchodzi w życie 30 listopada, a ja mam urlop do 27 listopada).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak,jest dłuższy o dwa tygodnie przy pierwszym dziecku 18 tyg a przy drugim i następnym 20 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ajajajajajjjj
dajcie linka - też nie mogę nic znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytuje: Rząd zaakceptował projekt nowelizacji kodeksu pracy i innych ustaw. Kobiety, które urodzą w 2006 roku, będą miały przedłużony urlop macierzyński o dwa tygodnie. Pracownicy, która urodzi pierwszy raz, przyznaje on 18 tygodni urlopu (a nie 16), 20 tygodni przy każdym następnym porodzie oraz 28 - gdy na świat przyjdą bliźniaki, trojaczki itd. Dotyczy to również urlopów udzielanych na zasadach macierzyńskiego, które należą się pracownikom zamierzającym adoptować dziecko lub przyjąć je w ramach rodziny zastępczej, z wyjątkiem pełniącej rolę pogotowia rodzinnego. Ich urlopy będą wtedy trwać 18 tygodni, ale nie dłużej niż do ukończenia przez dziecko 12 miesięcy. Pracownica, która będzie na urlopie macierzyńskim lub udzielonym na warunkach macierzyńskiego w chwili wejścia w życie zmian uzyska prawo do wyższych wymiarów. Z tego skorzystają zatrudnione, które wprawdzie urodzą w 2006 roku, ale z pewnych przyczyn nie będą na tych urlopach w chwili zmiany przepisów. Dotyczy to kobiet, które przerwały urlop macierzyński, by zaopiekować się dzieckiem leżącym w szpitalu, lub które urodziły podczas urlopu wychowawczego lub bezpłatnego, a po ich zakończeniu wezmą resztę urlopu macierzyńskiego. Projekt zakłada też, że tydzień urlopu równa się siedmiu dniom kalendarzowym. Przysługuje on najpóźniej od dnia porodu. Zasiłki macierzyńskie należą się wszystkim ubezpieczonym, które urodzą podczas pracy zarobkowej lub urlopu wychowawczego (a nie tylko pracownicom) przez okres odpowiadający długości urlopu macierzyńskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ajajajajajjjj
dzięki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz podstawowe pytanie, od kiedy nowelizacja wchodzi w życie? Wczporaj słyszałam,że 30 listopada. Dla mnie to bardzo ważne, bo urlop macierzyński mam do 27. Wygląda na to, że się nie załapię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N10
ja tez o tym słyszałam,.......i jesli to prawda to bardzo się cieszę! wg jest to istotna informacja i ciekawe jest że ani w Faktach (główne wydanie na TVN), ani w Dzienniku na tvp1 nikt nic o tym nie mówił.... tylko w teleexpresie usłychałam o czyms takim......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj zaprzecze ,że w faktach tego nie było.Wręcz przeciwnie.I na polsacie i w tvn mówili o tym wczoraj po południu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mozna przerwac
urlopu, zeby sie zalapac na dluzszy. prawo nie dziala wstecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jukary
a mi konczy sie dzisiaj i co musze zrobic zeby uzyskac te dwa tygodnie dluzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczowa! Niebądź taka mądra, bo z wcześniej przytoczonego linkyu przez OMEŚKĘ wynika, że można przerwać macierzyński. Poza tym \"becikowe\" działało 3 miesiące wstecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytaniee
A czy ten urlop macierzyński jest obowiązkowy? Ja po urlopie chcialabym od razu wrócić do pracy, a nie czekać jeszcze 2 tygodnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sam nie wiem
Jeśli rząd zaakceptował projekt nowelizacji, to teraz trafi pod obrady sejmu - czytanie pierwsze, głosowanie, senat, ewent. znowu sejm, potem podpis prezydenta. To może trochę potrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sam nie wiem
Ups - nie doczytałam. No to teraz trafi to do senatu, potem ewentualnie znowu do sejmu i do prezydenta. Więc i tak nie potrwa to tak szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ajajajjj
nie, jest jak byk :"rząd zaakceptował" przynjamniej w tym co wkleiła Omeśka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, masz rację! Natomiast w tym linku co wkleiła MOONIA jest wyraźnie: sejm uchwalił. W TV też mówili, że sejm uchwalił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ajajajjj
no i jak zwykle zamieszanie - jest spora różnica, nie? Ale to nasza Polska właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sam nie wiem
Jedyne, czym mogę Was pocieszyć to jest fakt, że zbliżają się wybory i koalicja chcąc przyciągnąć więcej wyborców będzie się śpieszyła z nowelizacją kodeksu pracy - taki gest przedwyborczy ;). Tak aby przed wyborami było już na 100 % wiadomo, że urlop macieżyński został wydłużony dzięki takiej lub innej partii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy dokładnie sa wybory? Bo wczoraj mówili, że ustawa ma wejść 30 listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sam nie wiem
wybory samorządowe są 12 listopada. Ale od daty podpisania przez prezydenta do daty wejścia w życie może też trochę upłynąć albo będzie zapis, że ustawa wchodzi z dniem ogłoszenia i wtedy zależy, kiedy opublikują nowelizację w Dzienniku Ustaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sam nie wiem
albo będzie zapis, że ustawa wchodzi w terminie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw, albo sama treść ustawy będzie regulowała, jak traktować trwający właśnie urlop macierzyński. Najlepiej wejść na stronę internetową sejmu RP i tam sprawdzić w projektaw ustaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ter
urodziłam w kwietniu, teraz jestem na wychowawczym do końca listopada. Czy ja też dostanę dodatkowe 2 tygodnie urlopu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×