Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mamaNelussski1

CZY KTOS Z WAS STOSOWAL U DZIECKA INHALACHE Z PULMICORTU I BERODUAL!

Polecane posty

Gość mamaNelussski1

moje dziecko ma zalecone wziewy: ma 2 lata zalecenia lekarki byly takie: rano 8.00- inhalacja z cala amp. Nebbud(cos takiego jak pulmicort) plus 14 kropelek berodulalu -w poludnie- nebbud cala apmpulka-po oklepaniu i 30 min. inhalacja z 14 kropli berodualu i 2ml soli 20 wieczor inhalacja z berodualu i nebbudu wczoraj zrobilam tylko inhalacje z B + N, a potem nebbud, po 30 min berodual, po 17 nie bylo juz inhalacji dziecko zasypialo ok 21 i nawet na poczatku choroby nie bylo tak zle jak wczoraj otoz ona miala tyle tej wydzieliny ze sie krztusila, wymiotowala, nawet jak juz spala to to slychac bylo jak polyka co minute ta wydzieline i sie krztusi.... czy mozliwe ze tych wziewow bylo za duzo??? skoro i tak nie zrobilam tego dodatkowego o 20, .... caly czas jej oklepuje plecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaNelussski1
u nas było tak:- dzieki za odpowiedz... no dokladnie duzo tego, i nie wiem czy to dobrze ze ten kaszel sie nasilil bo wczesniej to nie miala tak tylko spoadycznie od kataru ktory splywal po gardle a po tych inhalacjach ciagle kaszle :/ chcialam sie skonsultowac z lekarka ale dzis nie moge sie dodzwonic w sumie rozumiem dzis niedziela ..... nie chce mlodej zaszkodzic najgorzej boje sie wieczoru i zasypiana boje sie ze sie zakrztusi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaANI222
i podstawowa sprawa - w nocy z uwagi na fakt, że dziecko leży zawsze kaszel będzie się nasilał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaNelussski1
czyli ten wzmozony kaszel, to dobry znak tak>>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak odksztuszanie to dobry znak-wydzielina zalega na oskrzelach sama od siebie nie zniknie moja kaszle i nawet wymiotuje flegmą.bardzo duze dawki tych lekow dostala Twoja córeczka i dlatego reakcja może byc dosć gwałtowna.zdrowka Wam zyczę i oby to był jednorazowy przypadek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaANI222
pamiętaj jeszcze by mała nie jadła minimum pół godziny po inhalacji i by nie zmieniała temperatury ciała, czyli np. nie powinna być kąpana krótko po inhalacji;) a z tym odkrztuszaniem to tak jak koleżanka wyżej napisała w ogóle to najlepiej jest dziecku zrobić inhalację, a po niej bezpośrednio oklepywać i jeśli dziecko wręcz zwymiotuje tę zalegającą flegmę, to jest jak najlepsze dla niego;) zdrówka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vhgv
Precyzuję, lekarka zaleciła inhalację z: cała ampułka pulmicortu i pół ampułki soli fizjologicznej. Taka dawka rano i wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej mam 4 dzieci ktore leczyłam przez inhalacje i jedno okazala sie uczulone na pulmikort i wyladowalo w szpitalu uważajcie to wszystko sa sterydy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chwarka
Witam, ja stosuję pulmicort już u mojego10 letniego syna od 10 lat i jest zawsze dla mnie wybawieniem. Zawsze łącze go z solą fizjologiczną i berodualem. Mi też pomaga i 19 letniemu drugiemu synowi także jest pomocny.Polecam ale zawsze po podaniu jakichkolwiek leków trzeba obserwować dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po leczeniu dziecka pozostaly mi dwa cale kartoniki pulmicortu 0,125. Chetnie odsprzedam. katarzyna.kolodziejczak@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odkupie z checia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poloz córkę wyżej, kaszel powinien być mniej męczący i córka powinna lepiej spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, u mnie podobnie, u 3 letniego syna zalecenie stosowania pulmicortu 0,25 z berodualem 10 kropli 2x dziennie przy przewlekły zakażeniu dróg oddechowych. Syn kaszlał bardzo, mocniej, bez względu na pozycję (siedząca czy leżąca), okazało się, że u niego berodual bardzo wzmaga kaszel i powoduje jakąś nietypową reakcję więc odstawiliśmy, teraz tylko pulmicort i jedziemy do Rabki na diagnostykę, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 4miesięcznego chłopca
Witam.. Mój synek (właśnie skończył 4 miesiące) miał stwierdzone obustronne zapalenie płuc. Dostał antybiotyk Suprax, do tego inhalacje: Nebbud + Berodual (2 razy dziennie: 1 ampułka 0,25/ml + 10 kropli Berodual). Leczyliśmy się prawie 2 tygodnie.. Kaszel minął, wszystko ok..tzn. prawie, bo teraz synek ma problemy z wydawaniem głosu! Jak próbuje zapłakać to tak jak by nie mógł krzyknąć, coś jak bezgłos. Strasznie to brzmi! Czy ktoś zauważył u swoich dzieci coś takiego po inhalacji? Może to jest po tych inhalacjach? Dodam, że synek ma wiotkość krtani, ale bezgłos do tej pory się nie zdarzał. Dzięki z góry za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 4miesięcznego chłopca
O czym należy pamiętać przy inhalacjach z "Pulmicortu" vel "Nebbudu" czyli ABC bezpiecznej i skutecznej inhalacji: Kto choć raz miał do czynienia z "Pulmicortem" pewnie wie, że w środku papierowego opakowania mamy 4 aluminiowe torebeczki i w każdej z nich po pięć plastikowych ampułek. Ważna informacja numer jeden - po otwarciu torebki z folii aluminiowej zawartość takiego opakowania (czyli wszystkie plastikowe ampułki) musi być zużyta w ciągu 3 miesięcy. A więc... Jeśli coś zostanie - nie ma zmiłuj, tylko wyrzucamy :) i nie do kosza na śmieci, tylko najlepiej do pojemnika na leki przeterminowane w aptece. Teraz kilka słów o ampułkach z lekiem. Zawartość każdej takiej ampułki to 2ml płynu. Często pediatrzy zalecają inhalacje z polowy ampułki czyli 1ml. Co z resztą? Marnotrawstwo? Na szczęście nie. :) Możemy ją przechować do 12 godzin, ale uwaga - koniecznie w zacienionym miejscu. Z reguły inhalacje się wykonuje min. dwa, a nawet trzy razy dziennie, więc to akurat jak znalazł. Warto także pamiętać, żeby przed inhalacją wstrząsnąć zawartość ampułki. Po każdej inhalacji ze sterydów należy bardzo dokładnie wypłukać usta, najlepiej także umyć zęby. W przypadku niemowląt i dzieci, które tego nie potrafią - po prostu zamiast płukania, podajmy im coś do picia, a efekt będzie podobny. Dobrze jest także przemyć skórę wokół ust, aby zapobiec ewentualnym podrażnieniom. Zwracam na to szczególną uwagę, bo z tego co obserwuję lekarze nie zawsze mają czas o tym poinformować pacjenta. A dlaczego to takie ważne? Ano dlatego, że sterydy podawane wziewnie mogą powodować pewne działania niepożądane tj. grzybicze zakażenia jamy ustnej i gardła, chrypkę, kaszel, czy podrażnienie gardła. Przepłukanie ust po inhalacji, minimalizuje ryzyko tych efektów ubocznych, a wiadomo jak to jest - lepiej zapobiegać niż leczyć. :) Tyle najważniejszych moim zdaniem informacji nt. sterydowych informacji. Drogie mamy - pamiętajcie, ze sterydy to leki, które stosuje się w ściśle określonych wskazaniach, więc nigdy nie włączajcie ich do leczenia na własną rękę, tylko zawsze po konsultacji z lekarzem. Poz tym zawsze stosujcie je zgodnie z zaleceniami lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo1919
Zwróć uwagę na Pro Sanity. Można za niezłe pieniądze kupić co się rzadko zdarza przy sprzęcie tej generacji, gdzie gwarancji dają aż 5 lat. Korzysta się wygodnie i bezproblemowo. Jeszcze żadnej awarii tutaj nie mieliśmy, a aparat pracuje praktycznie codziennie przy terapii naszego syna. Łatwo się obsługuje, szybko czyści, wygodnie przechowuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zawsze stosuję inhalacje, to najlepsze leczenie dla mojego dziecka i najskuteczniejsze. Pulmicort wkurza mnie z tym wielkim opakowaniem, nigdzie mi się nie mieści. Proponuje Benodil, ta sama substancja czynna i szybka nebulizacja. Inhalacje wielokrotnie uratowały moje dziecko i dzieci mojej siostry, dlatego jestem ich wielkim zwolennikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamiętajcie żeby po inhalacji bardzo dokładnie umyć dzieciom zęby. Te lekarstwa bardzo niszczą zęby. Nie każdy lekarz o tym mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecie ze od tego dzieci niskie rosną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy zauważyliście wzrost agresji u dzieci po inhalacjach z nebudu i berodualu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po berodualu cirezkajest bardzo pobudzona,a po dłuższym stosowaniu nasila sie u niej agresja. Lekarka powiedziała,ze niestety jest to bardzo możliwe poniewa jest to sterud i dała nam łagodniejszy zamiennik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Berodual to nie steryd, lepiej zmień lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Albo lekarka jest niedouczona, albo coś źle zrozumiałaś. Nie można dawać berodualu 30 min po nebbudzie tylko odwrotnie. Zawsze najpierw berodual poniewaz on roszerza oskrzela i kiedy juz sa rozszerzone podaje sie lek, wtedy ma lepsze działanie. Tak mi tłumaczyło dwóch lekarzy, w tym jedna nawet z ilustracją. Swoja droga, moja pediatra też ma o tym blade pojęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Swoją droga, 14 kropli to dużo. Moje 3l dziecko dostawalo 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Inhalacje z berodualu robi sie przed inhalacja z pulmikortu. Po berodualu oklepujesz dziecko dobrze,wykrztusza to wszystko i wtedy wprowadzasz na oczyszczone pluca,oskrzela lek-pulmikort. Kup solanke jodowo bromowa,bardzo pomaga,ja stosowalam zamiast soli fizjologicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zona znalazla Baby przez portale o inhalacji i jak na razie sobie chwalimy ten model. Rzeczywiscie trzeba przyznac ze producent pomyslal o wszystkim jeśli chodzi o obslugę przez male dziecko. Bezpieczny oplywowy ksztalt bez ostrych zakonczen wygodny smoczek przez który synek może sobie spokojnie pobrac aerozol bez jakiś strat lekarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2016 o 21:58, Gość gość napisał:

Witam, u mnie podobnie, u 3 letniego syna zalecenie stosowania pulmicortu 0,25 z berodualem 10 kropli 2x dziennie przy przewlekły zakażeniu dróg oddechowych. Syn kaszlał bardzo, mocniej, bez względu na pozycję (siedząca czy leżąca), okazało się, że u niego berodual bardzo wzmaga kaszel i powoduje jakąś nietypową reakcję więc odstawiliśmy, teraz tylko pulmicort i jedziemy do Rabki na diagnostykę, pozdrawiam

Słuchajcie, jak to się skończyło? Dlaczego taka reakcja? U nas , mam wrażenie , tak samo, błagam o odpowiedź. Niemowlę cierpi 😔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×