Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy lekarz chce mnie naciagnac?

Polecane posty

Gość gość

Witam otoz w 6 tyg zycia coreczki poszlismy na usg bioderek (prywatnie bo tylko tak mozna zrobic usg dziecku w mojej miejscowosci) wynik II a w skali grafa brak jader kostnienia klinicznie norma. Zalecenie 6 tyg pieluszkowania i potem wizyta kontrolna Po 6 tyg wynik I b w skali grafa obecnosc jader kostnienia klinicznie norma. Zalecenie 6 tyg pieluszkowania i potem wizyta kontrolna I teraz moje pytanie poniewaz z tego co czytalam I b to prawidlowy wynik to po co te pieluszkowanie i kolejna kontrola po 6 tyg? Czy lekarz cjce mnie naciagnac czy faktycznie trzeba pieluszkowac? Juz nie chodzi o kase ale ida teraz upaly i szkoda mi dziecko meczyc pieluszkowaniem? Miala ktoras z Was podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie też lekarz, a raczej lekarka naciągała ale stulejke , podobało mi się to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
naciaganie, będzie ci kazał tak przychodzić co 6 tyg aż dziecko skończy rok... chyba stary ten lekarz, bo tzw szerokiego pieluszkowania się już nie praktykuje...przecież dziecko ma swobodnie zmieniac pozycje, przekręcać sie na boki i co wtedy? położy sie na boku od pasa w górę a bioderek nie przekręci bo jak złączy nóżki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja byłam u 2 wrocławskich sław z taką grupą jak u ciebie i wizyta kontrolna była jedna (po 3 mcach od pierwszej) a jak sie pokażą jądra kostnienia to już nie kazali przychodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego szerokiego pieluszkowania sie juz nie praktykuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpierw was przy ciazy naciagaja a potem na dzieciaki! Ale wy glupie baby w tej Polsce! Ha ha ha ha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nam ortopeda nie kazał pieluszkowac, bo dziecko musi mieć swobodę ruchu, a szerokie pieluchowanie ogranicza zakres ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas było tak : bioderko wyszło 2a, nakaz pieluchowania i kontrola za 6 tyg. Przez ok 3 tyg faktycznie szeroko pieluchowalam ale miałam obawy czy robię to dobrze tzn czy nóżki są dobrze odwiedzione. Po ok 3 tyg dziecko zobaczyła zaufana fizjoterapeutka ( z innego powodu) i powiedziala że szerokiego pieluchowania już się nie stosuje. Pokazała mi 2 ćwiczenia które miałam wykonywać po zmianie pieluchy, pierwsze kręcenie bioderkami ( kółka ) a drugie takie bujanie odwiedzionych nóżek na boki. Nie potrafię tego opisać :) po tych kolejnych 3 tyg czyli razem po 6 tyg od zdiagnozowania 2a wynik był już 1a. Czyli pomogło. Dodatkowo jak dziecko spalo to wkladalam między nóżki taki walec zrobiony z pieluchy tetrowej ( zwijasz w rulon ) i wkladalam tak żeby nóżki były odwiedzione na boki . To coś jak pieluchpwanie ale nie grzejesz dziecku pupy tylko to jest na zewnątrz. Oczywiście dziecko się potem rozkopuje ale w tej pierwszej fazie snu głębokiego rulon jest na swoim miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×