Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy miał ktoś ustaloną cesarkę na 38 tc

Polecane posty

Gość gość

i jak dziecko, czy nie musiało leżeć w inkubatorze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
38 tydz miałam cc. Dziecko miało już ponad 4 kg. Miało tylko żółtaczkę. W inkubatorze nie leżało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W 38 tc dziecko uznaje się już jako "donoszone" wiec w inkubatorku juz nie musi leżeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w rodzinie prawie wszystkie dzieci się urodziły w 38tyg i żadne nie leżało w inkubatorze a były jak normalnie urodzone w terminie, zdrowe i szczęśliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czasem nawet dzieci urodzone sn w terminie maja problemy z adaptacja i musza lezec pod tlenem kub w inkubatorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, ja mialam, w dodatku ciaza blizniacza, wiec urodzily sie dosc małe nie lezaly w inkubatorze, bardzo słaba zoltaczka, swietnie sobie poradzily. umialy ssac, jesc i z piersi, i z butelki itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam ze względu na fatalne próby watrobowe. Córka zdrowa. 3.500 kg bez powikłań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja na 39 tydzień, dziecko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
38 tydzień ciąży to już ciąża donoszona i choć dziecko mogłoby jeszcze przybrać na wadze przez tydzień lub dwa to jednak nie jest to bardzo konieczne. Mój lekarz mówi że przedewszystkim to czy cesarkę zaplanuje się na 38 tydzień zależy od wielu czynników a jeżeli to nie jest zdrowie matki lub dziecka to zazwyczaj przyjmuje się że dziecko musi ważyć ponad 3 kg , to warunek podstawowy bo jeżeli będzie za lekkie to znaczy że trzeba mu dać czas by nabrało ciałka które będzie regulowało jego temperaturę co jest chyba u noworodka najważniejsze bo z tym potem związane jest krążenie całego ciała a więc i oddychanie. Płuca w tym czasie są wykształcone i zdolne do samodzielnego oddychania. Ja urodziłam się naturalnie w 37 tyg ciąży z wagą 3.50 kg i dostałam 10 p Apgara a ponieważ wszystkie parametry były spełnione jak w ciąży donoszonej tak więc nie wpisano w książeczce wcześniactwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam w 37+2. Dziecko 3820g i zdrowe, bez zadnych problemow na poczatku. Ale lekarz bral pod uwage to ze dostalam wczesniej zastrzyki na przyspieszenie dojrzewania pecherzykow plucnych. Twierdzil ze nieraz rodza sie dzieci ponad 4kilo a maja problemy z oddychaniem na poczatku. Waga nie zawsze idzie w parze z dojrzaloscia dziecka do samodzielnego zycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam umówiony cesarke na 6 sierpnia, to będzie równe 38 tygodni. Dziecko już na ta chwile jest duże, ok 3,5 kg, mam lekkie rozważnie i mój lekarz tak mi właśnie ustalił planowe cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×