Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy moge rocznemu dziecku dawac tylko mleko krowie?

Polecane posty

Gość gość

Czy po ukonczeniu przez dziecko rok moge przejsc na mleko krowie?Nie chce juz dawac mm ze wzgledu na jego sklad i prosze bez komentarzy ze trzeba bylo karmic piersia, 3m po porodzie bylam na bardzo silnych lekach i po prostu karmic nie moglam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od 7-8 miesiąca możesz podawać różne produkty mleczne :jogurt, kefir, twarożek, budyń, a w okolicach pierwszych urodzin możesz spokojnie podawać mleko krowie, zamiast modyfikowanego. Najlepiej 3,2 lub 3,8% (łaciate junior). Jeśli nie wierzysz, zapytaj lekarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wierze, po prostu chcialabym calkowicie zastapic modyfikowane krowim czy mowisz to z doswiadczenia?podawalas dziecku po ukonczeniu roku tylko krowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym została przy mm ma duzo witamin i potrzebnych składników, a w krowom co masz? czytałam ze krowie moze zaszkodzić, sama mam córke 12 msc i bede jej długo podawac mm jak bedzie chcieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja pije tylko krowie po skonczonym roku. A co do witamin w mm to,dzieki ale wole podac je w formie stalego posilku niz sztuczne z proszku. Od razu napisze,ze nie mam nic do mm ale ogolnie nie podaje sztucznych witamin czy to w syropie czy w kapsulkach. Corka od zawsze ubostwiala wszelakie dania warzywne wiec o niedobor witamin nie musialam sie martwic. Jest zdrowa,nie choruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przeraza was ze w mm jest olej palmowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, podawałam dziecku powyżej roku mleko krowie :) Ma 3 lata i ma się dobrze, mleko pije obecnie, gdyż lubi (rano pije sobie kakao, a wieczorem kolację je "z użyciem mleka" (jakieś płatki zbożowe, kaszka itp.) albo pije je do kanapek. Tak lubi i już. Młodsze dziecko ma 9 miesięcy. Jest teraz na mm. Mleko krowie w czystej postaci dostanie też pewnie w okolicach 11-12 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama87
Spojojnie mozesz zastompic krowim bedzie bardziej syte a jeszcze jak dodasz kaszy manny. Moja corcia jeszcze przed rokie zaczela pic i puje do dzis rano szklanke i wieczorem orzed snen a ma juz prawie 6lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze zastanow sie nad podaniem koziego mleka, jest lepiej przyswajalne dla ludzi. Moj syn wlasnie kozie pije, uzywam do gotowania owsianki itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi moja mama podawała mleko krowie od trzeciego miesiąca, rozcieńczane z wodą, potem samo mleko i tak też zamierzam podawać mojemu dziecku położna powiedziała że najlepsze jest mleko krowie,tylko ona nie może tego powiedzieć oficjalnie bo rodzice muszą kupować drogi sztuczny wyrób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmienilam pediatre jak corka miala 14 mies i na pierwszej wizycie pokazywalam mu kilka szorstkich plam na skórze. Pierwsze o co pytal to czy dostaje mm, moze od miesiąca nie karmilam piersią i dawalam modyfikowane. Kazal przejść na kozie bo to moze byc alergia na laktozę ale przy okazji opowiedzial o mm i wyszlo z tego ze kozie jest milion razy lepsze niż mm, przynajmniej te w "normalnej" cenie. O krowie nie pytalam bo mielismy odstawić laktozę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, rodzice nie muszą kupować drogiego sztucznego wyrobu, bo matka zazwyczaj może karmić piersią. Jak można ładować w dziecko mleko krowie, jak nazwa sama mówi nie ludzkie! Rozumiem bywają przypadki, że matce nie wyjdzie karmienie piersią, czy naprawdę nie może to wtedy dziecko powinno otrzymywać produkt zastępczy, właśnie mleko modyfikowane ale do roku nie 2, nie 3 czy 5 lat, tylko do roku a później normalna zbilansowana dieta (wiem, wiem nie chce wam się ugotować kaszy a co dopiero zdrowo gotować). Mleko krowie zawiera krowie hormony, antybiotyki i w zasadzie jest bardzo ubogie w witaminy, do tego białka uczulają, mleko ma za dużo składników mineralnych nie tych, które są potrzebne małemu dziecku, przez to dzieci mają przeciążone nerki, wątrobę, woreczek żółciowy i wiele innych organów. Po co waszym dzieciom składniki na porost kopytek i racic? Nie jestem przeciwna mleku krowiemu jako takiemu ale nie w ilości 2-3 butelek dziennie, bo ilość ma znaczenie, tak samo nie powinno się jeść bez przerwy innych pokarmów, bo wszystko w nadmiarze kiedyś zaszkodzi, tylko najczęściej nie przekonacie się o tym dziś ale odczują to wasze dzieci w przyszłości. Dzieci potrzebują witamin na rozwój mózgu, nie tylko kości jak krzyczą w reklamach, powinny jeść produkty bogate w zdrowe tłuszcze, gamę witamin i minerałów z naturalnego pożywienia, więc ani mm nie spełnia tych warunków ani mleko krowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jak mozna pisac, ze roczniak nie choruje ;) No jasne, ze nie choruje, dziecko zaczyna chorowac, jak pojdzie do przedszkola, to zaden wyczyn nie chorowac w tym wieku, jesli nie chodzi na stale do zadnej placowki dla dzieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie możesz. Sklad mleka krowiego nie jest odpowiedni dla tak małych dzieci. A te wasze glupie komentarze, że po roku dziecko może być bez mleka włóżcie sobie między bajki. Moja córka (19 miesiecy ) ma zbilansowaną dietę i zdrowo jej gotuje, ale na kolacje daję butle mleka ( co ma w ogole mleko do warzyw ? Dziecko ma jesc i to i to ). Co tu w ogole za matki się wypowiadają ? Okropne kobiety same. I znam wiele dzieci, ktore do roku czasu byly chore po kilka razy. I znam dzieci, ktore nie chorowały za małego, poszly do przedszkola i też nie chorowały. Wasze mądrości są z d..y wzięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja karmiłam piersią do prawie 4 lat, więc nie dawałam ani butelki krowiego ani modyfikowane ale wyczytałam tutaj że jestem zboczona i głupia. Lepsze sztuczne bo ma super przyswajalne witaminy i lepsze krowie na porost kopytek i rogów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsze z cyca. Wiadomo. A po roku dziecko nie potrzebuje już w ogóle mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a moze jakies inne mleko? np kokosowe, sojowe, migdalowe? jasne, nie smakuje jak typowe zwierzece mleko ;) ale jest dobre, bogate w witaminy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mam ten dylemat. Krowie nie zdrowe, a o mm nawet nie myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a moze jakies inne mleko? np kokosowe, sojowe, migdalowe? xxxxxx Taaaak, szczególnie chłopca poić mlekiem sojowym zawierającym fitohormony bardzo podobne w budowie do hormonów żeńskich to super sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem za napojami roślinnymi ale tak samo jak z mlekiem krowim, czyli nie kilka razy dziennie. Szklanka od czasu do czasu nikomu nie zaszkodzi. W dużej ilości niewskazane bo ryżowe ma arsen, sojowe fitohormony itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×