Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niemogespactylkomysle

czy moja8latka juz dojrzewa martwie sie

Polecane posty

Gość niemogespactylkomysle

Witam.Moja corka ma 7lat i 9mscy. Bardzo martwie sie o nia. Ma 135cm wzrostu,37 kg wagi i robi sie coraz bardziej owlosiona. Wlosy ma wszedzie-plecy,nogi,wasik,a nawet na palcach duzych u stop zauwazylam.Martwi mnie tez jej waga-jest zbyt duza. Sama mam niedoczynnosc tarczycy,obawiam sie,ze moze i ona ma.robilam rok temu i tsh-3,61 i usg tarczycy,ktore nic noe wykazalo.niedlugo znow powtorze i w nast miesiacu wybiore sie do rodzinnego z corka. Czy ktos mial podobny problem? Jakie badania porobic jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez mam troche wiecej owlosienie ale topoprostu wina tego zema sie wiecej hormonow meskich ale tez badalam tarczyce mialam zdrowa i zaszlam w ciaze normalnie wtedy kiedy planowalam i robili mi badania rozne w ciazy i wszystko bylo w normie. Taki juz jej urok. Moja znajoma tez tak ma to praktycznie wszystkie brunetki tak maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może to być również oznaką wczesnego dojrzewania. Dziś dziewczynki dojrzewają znacznie szybciej znam przypadek 9latki dostajacej okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ma 9 lat, wazy 36 kg i ma 141 cm. Zauwazylam owlosienie pod pachami i na wzgorku lonowym, pojedyncze wloski. Robilam jej morfoogie, tsh i cukier-wyniki w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co w tym dziwnego? Moja córka dostała okres jak miała 8 l i 10 mies. Ja dostałam równo w 9 urodziny. Teraz córka ma 12 lat i w jej klasie są dziewczynki, które jeszcze nie miesiączkują! Dla mnie byłby to powód do niepokoju, 12-letnia dziewczynka powinna już od dawna miesiączkować!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na zachodzie tez jest z tym problem. Za duzo hormonów w jedzeniu rozwala gospodarkę hormonalna dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niemogespactylkosiemartwie
Moja corka jest szatynka.Pod pachami i na wzgorku lonowym ma meszek,ale nie.zauwazylam,aby przeradzalo sie to w owlosienie. Ogolnie jest mentalnie i fizycznie dojrzalsza od rowiesniczek z.klasy. Wybiore sie niedlugo do rodzinnego i poprosze o zestaw badan na ten problem. Wiem,ze teraz jedzenie to chemia,staram sie karmic dzieci jedzeniem ze swojego.ogrodu,ale wiadomo nie ustrzeze sie od wszystkiego niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8,54 Ja dostałam okres w wieku lat 14. I nie jest to niczym dziwnym. Mam teraz 36 lat dwoje dzieci.Zawsze regularnie mieiaczki. 8 lat to trochę za wcześnie. pewnie za dużo kurczaków jej dawałaś z mnóstwem chemii i hormonów.Moja córka w sierpniu skończy 10 lat i jeszcze miesiączki nie ma. Chociaż zauwazylam ze piersi jej rosną i owłosienie zaczyna się pokazywać.kazda rozwija sie w swoim tempie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8:54 co za bzdury! Okres.u 8 łatki ma być norma? Toż to dziecko jeszcze które nie rozumie swojego ciała. Twoim tokiem myślenia to normalne że w wieku14 lat ciąża co? Ja dostałam w wieku 16 lat i nie jestem jakoś zmartwiona tym. Nie mam zniszczonego dzieciństwa. Uważam że 8-9 lat i okres.to anomalie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana435
Tak, to są oznaki dojrzewania. Mojej córce owłosienie pod pachami zaczęło pojawiać się około roku przed pierwszą miesiączka, później nastąpił duży skok wzrostu, przybranie na wadze. Jednak miesiaczke dostała w wieku 12 lat. Może pójdź z nią do endokrynologia dziecięcego . Twoja córka dojrzewa przedwcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8:54 to tylko troll, trzeba ignorować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Dla mnie byłby to powód do niepokoju, 12-letnia dziewczynka powinna już od dawna miesiączkować!!!! " Czy ty jestes normalna :O ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana435
Gość 8:54 Bzdury wypisujesz:-) Jeżeli dziewczynka dostaje miesiączki przed 11 rokiem życia. Jest to przedwczesne dojrzewanie i wymaga konsultacji u ginekologa dziecięcego. Nie jest to normalne... Może poczytaj, doucz się zamiast wypisywać bzdury:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko tak, twoje dziecko dojrzewa. W tym wieku zaczynają rosnąć włosy. Jeśli się niepokoisz to zrób poziom wszystkich hormonów, w tym kortyzol. Do pani 8:54 to że ty miesiączkowałaś mając lat 9 i twoja córka tak samo, to nie oznacza, że to norma. Takie macie geny. Prawidłowo powinno to nastąpić między 13, a 16 rż. Teraz pod wpływem dużej ilości soi (soja jest silnie estrogenna) w jedzeniu, bo to super wypełniacz, dziewczynki dostają pierwszej miesiączki w wieku 11-12 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żadne bzdury. Mój teść jest znanym ginekologiem i niestety wg jego statystyk kobiety, które późno dostają pierwszą miesiączkę mają problem z płodnością i częściej zapadają na nowotwory dróg rodnych. I nie zwalajcie win na dzisiejszą żywność. W mojej rodzinie moje siostry, mama, siostry mamy i babcia - wszystkie miesiączkowały przed 10-tymi urodzinami. Jak byłam w 6 klasie sp wszystkie już miały okres. To nie jest normalne, że dziewczynka dopiero w wieku 13-14 lat dostaje pierwszą miesiączkę. To znaczy, że jest znacznie opóźniona w dojrzewaniu, jest po prostu chora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, włosy na plecach, duża waga to prawdopodobnie hirsutyzm. Ginekolog nie zawsze się na tym zna. Idź do endokrynologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy te wyniki TSH to Twoje czy córki? Jeśli córki to alarm!. Jeśli Twoje to też nie jest dobrze, bierzesz leki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niemogespactylkomysle
TSH 3,61 to córki, synkowi robiłam też to miał 3,41 TSH. Mam córkę i 2-letniego syna. Oboje są owłosieni na plecach, ale na usg tarczycy wyszło wszystko w porządku i lekarze endokrynolodzy mówili,że ten wynik jest dobry. Inne normy mają osoby dorosłe, inne nastolatkowie,a jeszcze inne dzieci i niemowlęta,więc nie można porównywać TSH dorosłego do dziecka. Córka w ciągu roku dużo urosła i tak samo przybrała kilka kilo. Już sama nie wiem... niedługo wybieramy się na zabieg wycięcia 3-go migdała do szpitala, czy możliwe, że tam zrobią dokładniejsze badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn ma 8 lat i 3 miesiące i waży 25 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wg mnie i tego że i ja i moja nastoletnia córka mamy niedoczyność tarczycy (leczę się od lat a córka od roku) powinnaś iść z córką do endokrynologa dziecięcego, to nie jest dobry wynik dla dziecka. Być może to jakieś chwilowe wahania, poza tym samo badanie TSH to za mało, trzeba zrobić komplet badań tarczycowych, żeby lekarz mógl je porównać i ocenić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pisalam o mojej 9latce wyzej. Moja mama dostala okres w wieku 10 lat a jadla duzo warzyw z dzialki, mieso krolika, sami hodowali kury. Ja dostalam okres w wieku 11 lat, zywiona tez na naturalnym. Wiec u nas to moze byc genetyczne. To owlosienie zauwazylam przy okazji ospy, corka w styczniu miala, do tego doszedl zapach potu i humorki, placzliwosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10:29 nie pie.rdol farmazonow trollu. Doucz sie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niemogespactylkomysle
o właśnie..córka potrafi być bardzo humorzasta,a pot.. straszny zapach. Tak, pora wybrać się do endo dziecięcego. W Lublinie niestety są straszne kolejki..tam mamy najbliżej,zostaje prywatna wizyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kate_1984
To, co opisujesz, jest wskazaniem do wizyty u lekarza. Najlepiej udać się w pierwszej kolejności do pediatry prowadzącego i przedyskutować z nim, co uważa na ten temat. Niezależnie od tego, możesz zacząć wprowadzać córkę stopniowo w informacje na temat dojrzewania i tego, jak będzie zmieniać się jej ciało. Pod poniższym linkiem masz fajne porady, jak pogadać z córką o pierwszej miesiączce: http://www.myob.pl/pierwsza-miesiaczka-objawy-i-przygotowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×