Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy mozna pomiędzy chorobowe w ciąży wcisnąć urlop??

Polecane posty

Gość gość

Czy to nie będzie potem jakiś problem przy macierzyńskim lub gdzies? Czy potem chorobowe znowu będzie 199%płatne? Po porostu musze wykorzystać 10 dni urlopu jeszcze zanim urodzę ale boje się ze to może rzutować jakoś na inne sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego musisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żeby dostać dofinansowanie z pracy na wczasy trzeba wykorzystać w roku co najmniej 10 dni urlopu. Ale tu nie o tym tylko o tym czy tak można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie i można ale myślę że lepiej będzie to wyglądało jak pochodzisz też trochę do pracy..bo pracodawca może N ciebie źle patrzeć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Typowa zachłanna Polka... cała ciąża na L4 i tylko rozszczeniowa postawa gdzie więcej wyciągnąć kasy... dlatego w życiu nie zatrudnię kobiety ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt tego nie wie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musiałabyś wrócić do pracy i po urlopie znowu iść. Nie wiem, czy te parę stówek jest tego warte, bo po macierzyńskim pracodawca musi ci dać ten zaległy urlop, więc chyba lepiej z dzieckiem dłużej posiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja praca jest na tyle niebezpieczna i szkodliwa ze sam pracodawca od razu jak się dowiaduje o ciąży wręcz sam radzi chorobowe. Są różne prace pamiętajcie o tym zanim kogoś oczernicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twoj pracodawca korzysta z usług księgowej? Jesli tak i wiesz której, to lepiej byłoby zapytać bezpośrednio, wiedza wszystko o kodeksie pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta wiem ze zapłaci mi kiedys i tak za urlop ale teraz ominie mnie kupę kasy która bardzo przecież się przyda. To nie jest kasa pracodawcy tylko z naszych skladek i dzwonili do mnie ze związków zawodowych u mnie z pracy żeby mnie nie ominęło. Nie muszę wrócić po prostu podpisze urlop i tyle ale właśnie nie wiedziałam czy tak sobie można przerwać chorobowe ciążowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupa kasy ja ominie, straszne sprawy :D Nie zapomnij aby już wypisać wniosek o pińset plus !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja i tak nie mam zamiaru wracać do tej pracy bo jest to praca 3zmianowa i nie dałabym rady z małym dzieckiem tam pracować. Jest to praca szkodliwa, ciężka i stresująca. Plus weekendy tez pracujące niby nieobowiązkowo ale odmówić nie ma szans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pierniczę ale niektórzy ludzie są okropni. No dokladnie kupa kasy mnie ominie a są to moje pieniądze które mi się należą i piechotą nie chodzą!!! Co w tym złego????? Ja szczerze mówiąc sobie zapomniałam o tym tylko pani ze związków zawodowych do mnie dzwonila ze szkoda by było gdybym zapomniała wypełnić wniosek itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli funkcjonuje u Ciebie tzw "wczasy pod grusza" i dlatego Ci zależy, ok, ale logicznie myśląc, zwolnienie chorobowe i urlop w tym samym czasie sie wykluczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Logiczne tak i dlatego będzie to pomiędzy jednym a drugim chorobowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takim przypadku wątpię żeby pracodawca wypłacił. Akurat wczasy pod gruszą to dobra wolą pracodawcy. A nie kodeks itp. Raczej wew regulamin. Ja bym nie liczyła bo to będzie wyglądało jak wyłudzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spoko,wszystko pieknie, ale z tego co mi wiadomo to pracodawca decyduje kiedy pracownik idzie na urlop.zadac to ty se mozesz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No odkładanie gość wyżej. Pracodawca może ci nie podpisać urlopy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie podpisze to to nie ale chyba warto spróbować tym bardziej że pani ze związków mowila ze gdyby w kadrach robili problemy to żeby wpaść do nich i oni to załatwia wiec nie martwi mnie czy mi dadzą tylko czy to na nic nie rzutuje i o tym jest ten temat. Czy to później nie będzie problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwszy raz widze jak ktos swiadomie chce przerwac pelnoplatne l4 ( czyli jak wakacje) po to by stracic 10 dni urlopu dla 400 zl czy ile tam tego wczasowego daja na reke. Szczyt samozarania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze dają dużo więcej niż 400 zl po drugie mam dużo urlopu po trzecie urlop wychodzi na wypłacie lepiej niż najlepsza pensja...a z resztą nie o tym temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja po rocznym macierzyńskim składałam wniosek o zaległy urlop i wlasnie wniosek o dodatek urlopowy. Nie przepadnie ci to przecież i tak będziesz musiała wykorzystać zaległy urlop. Po co teraz kombinować? Bo to naprawdę dziwnie bedzie wyglądać, nawet dla ZUSu. Czy warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle ze spokojnie mozesz tak zrobic. A wszyscy co tu sie tak rzucaja: Tzw. Wczasy pod grusza sa wyplacane z zakladowego funduszu swiadczen socjalnych i sa wyplacane zgodnie z jego regulaminem, zwykle trzeba miec 10 dni kalendarzowych wolnego zeby to otrzymac i to zadne wyludzenie. W tym roku sobie wybierz ten urlop a jak bedziesz wracala to znowu wybierzesz i znow dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepadnie bo wczasy pod grusza mozna dostac raz w roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama sobie tego nie wymyśliłam po prostu u mnie w zakładzie pracy są super związki zawodowe które dbają o pracowników itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo urlop albo macierzyńskie albo L4 itd itp. Nie można ciągnąć dwóch-trzech srok za ogon. Tak dobrze jeszcze nie ma. Ale powiem Ci coś czego może nie wiesz. Urlop macierzyński prawnie zalicza się do okresu zatrudnienia (bo przecież umowa Cie w tym czasie obowiązuje), więc w trakcie jego trwania wyrabiasz sobie urlop wypoczynkowy ;) Więc nie bój sie że Ci przepadnie. Bo nawet jak tak się stanie, dostaniesz urlop wypoczynkowy. musisz tylko pamiętać, że o taki urlop trzeba złożyć wniosek do pracodawcy z czasem zbliżającym się do końca macierzyńskiego . Ważne jest też że po macierzyńskim najpierw weź urlop wypoczynkowy a później wychowawczy. Jak zrobisz odwrotnie to spora część urlopu przepadnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moze najlepiej spytać w swoich kadrach, bo dobrze ktoś napisał, że to pracodawca wydaje zgodę na urlop. A długo jesteś już na L4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy później będą problemy ale teraz zus moze zacząć Ci kontrolę bo to bardzo dziwnie będzie wyglądać. A takie kontrole trwają i trwają, oczywiście zawieszają też wypłatę świadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze jedno. Nie wiem gdzie pracujesz, ale jeśli jest to jakaś porządna firma trzymająca się zasad, to możesz również odsprzedać swój urlop. Czyli ekwiwalent. ;) Moja znajoma po 3 miesiącach w firmie sprzedała urlop. wiadomo ze było to 6 dni. Zarabiała ok 2000/msc czyli ekwiwalent jaki dostała to ok 470 zl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×