Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy mozna zmienic date umowy wstecz wazne

Polecane posty

Gość gość

Pracuje w pewnej firmie od 12 wrzesnia 2017. 1 Umowa zlecenie do 30 wrzesnia.Nastepnie dostalam kolejne papiery do wypelnienia.Z rozmowa z kierownicza umomialy byc na caly pazdziernik.Ale w kadrach zgubili moje oswiedczenie i przez to koljna umowe mam dopiero z data 12.10.2017.Kierowniczka twierdzi ze tak musi zostac.A na rozliczeniu miesiecznym rozpisze mi prace takze w soboty.Dodam ze nie moge pracowac dluzej niz 8 h dziennie i tak wypisuje w rozpizce godzinowej do rachunku z umowy zlecenia.No ale dalej brakuje mi 32 h. Bo tak 14 dni pracujacych od dnia 12 .10 daje nam-112 h.Do tego dodamy 4 soboty - 32h.Rzaem. daje nam144h.Ale za caly pazdzernik mamy do przepracowania 176 hDalej brakuje mi do wykaznia tych 32h. z 176 do przepracowania.i ktore wypracuje.Kierowniczka mowi ze mam sie nie martwic. ze napewno bedzie dobrze.A ja sie martwie bo nie ma jak wykazac tych godzin.Czy naprawde nie mozna zmienic daty rozpoczecia pracy wstecz kiedy ja faktycznie pracuje od 12 wrzesnia. i jest ciaglasc zatrudnienia. boje sie ze mi za te 32 h nie zaplaca. to daje 416 zł bruuto wiec jakies 300zł na reke moge byc w plecy.Czy nie mozna umowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
az mi sie nie chce isc dzis do roboty jak mam pracowac za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zadzwoń do jakiegoś radcy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dalam przed koncem umowy wszystkie papiery do kolejnej umowy zlecenie.Pytalam sie codziennie czy przyszla umowa- kierowniczka mowila ze nie.A w ten poniedzialek zawolala mnie ze dzownili z kadr i nie maja 1 dokumnetu- oswidczenie do skladek.Wypisalam odalam i wczoraj przyszla umowa z data 12.10. gdzie ja pracuje od 12 wrzesnie bez zadnej przerwy.- tylko weekendy wolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale cię wyru ali bez wazeliny.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez tak mysle. ale to 1 z wiekszych firm w polsce. i ytakie cyrki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Umowa spokojnie moze byc z ta data, wazne co jest w umowie... Takze sprawdz jaki okres pracy masz w umowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic szczegolnego. tylko ze pracuje od poniedzilaku od piatku.Ewentulnie mozna jeszcze w soboty.Ale jesli ja pracuje tylko w dni robocze.A w pazdzierniku jest ich 22- razem 176 h przepracowanych.A ja mam umowe od 12 .10 do 30 pazdziernika. bedzie tylko 17 dni - wychodzi 136 godzin.Wiec jak mam wykazac ze przepracowalam 40 godzin wiecej.Jesli nie moge pracowac wiecej niz 8 h dziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bellegdo
Nowy portal dla kobiet Bellegdo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie można, te dokumenty poszły np. do ZUS i od konkretnego dnia były za ciebie płacone składki. Jeśli tylko o pieniądze chodzi, mogą ci jakąś premią wyrównać, ale umowa pozostanie taka, jaka jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mimo ze pracuje juz od 1.pazdzoernika. to jesli nie udokumentuje przepracowanych godzin to nie zaplaca mi. jestem stratna cos ok 300zł na reke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest to ewidentna wina kierowniczki bo przyznala sie ze zgubila moje oswidczenie.Dlaczego ja mam placic za bledy czyjes? nie mam jak wykazac tylu godzin pracy. bo od 12 .10 do pazdziernika dni roboczych + 4 soboty jest razem 17 dni. a zostaje jeszcze 5 dni. czyli 40 h.bo nie moge wykazac wiecej niz 8 h dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlatego dzis nie poszlam do pracy i wogole rezygnuje. za darmo pracowac nie bede.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawę zawaliła firma, więc niech teraz firma kombinuje jak ci zapłacić za cały miesiąc. Umowa zlecenie może być z bieżącą datą, ale wtedy powinna mieć inną treść - nie trzeba wypunktowywać od kiedy do kiedy pracujesz, tylko "wykonanie pracy x " bez żadnego wykazu godzin i wtedy niech ci zapłacą za cały miesiąc. Zamiast rezygnować, to się wykłóć o swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale musi byc wwykaz godzin. bo mam stawke godzinowa 13 zł za godzinie.Moje wyliczenia sa takie . od 2.10.-do 30.10- 22 dni robocze- 22*8*13zł= 2288 brutto Wedlug tego co teraz mam czyli umowa od 12.10-30.10 liczac soboty wychodzi tylko 17 dni pracy: 17*8=136h pracy*13zł=1768 zł brutto. ile jestem w plecy.????? oczywiscie ze bylam dzis u kierowniczki rozmawialam z nia na ten temat. a ona tak zakrecimy ze nic nie strace.ciekawe jak. jak od dnia 12.10 liczac soboty wyjdzie 136 h pracy. a nie mogewykazac np ze pracowalam po 10 czy 11 h dziennie. taka jest polityka firmy. a jak nie wykaze tego to nikt mi nie zaplaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×