Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bardzo sie bojee

CZY PIĘCIOLATEK MUSI UMIEĆ LICZYĆ???

Polecane posty

Gość bardzo sie bojee

Jestem mama niespelna piecioletniego chlopca (5 lat konczy za miesiac) . Od pewnego czasu zauwazylam ze on nie rozumie o co chodzi w liczeniu a ja nie potrafie go tego nauczyc. Nie chodzi do przedszkola wiec nie wiem jak jest u innych dzieci. Probuje roznymi sposobami i nic. Napiszcie czy mam sie czym martwic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara 82
wydaje mi się że chociax do 10 powinien imieć policzyć... siostrzenica mojego męża gdy miała 4 lata umiała czytać, ale wiem że takich dzieci jest mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara 82
chociaż :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesienna mama
Mój synek jak skończył 2,5 roku liczył do 5. Wszystko co tylko widział, łącznie z samochodami na podwórku. Nie wydawalo mi się to nienormalne, ale teraz widzę że chyba jednak jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mały też nie chodzil do przedszkola do 5 lat- nauczylam go liczyć na zapałeczkach potem na mini cókiereczkach najpierw do dziesięciu a potem juz pooooooooszło- w wieku 5 lat liczył do stu ale rozumiał też co to jest np 256 i że jak sie doda trzy to bedzie 259. musisz duzo z nim ćwiczyć- najlepiej wlasnie z wyobrażnią weż cukiereczki i licz- będzie tym zainteresowany wzlaszcza jak zapytasz ile mamusia mu ich da jak je zliczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do czytania- zacznij od sylab ma do to mi te itp.. potem 3 literówki potem cztero musi zalapać jak się łączy literki poprzez samogłoski w tym wieku dziecko powinno zacząć znać literki- chociaż z drugiej strony nadgoni w zerówce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój interesował się samochodami w tym wieku....zaczynał poznawać cyfry i literki na rejestracjach samochodowych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja corka ma 2,5lat i liczy do 10. ale jesli chodzi o same w sobie dzialania arytmetyczne, to pewnie nie masz sie czym martwic, to przyjdzie z czasem, a juz na pewno w szkole:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja córka ma 5 lat skonczone i umie juz liczyc do 10, heheh :) , umie powiedziec jaki kolor ma dana rzecz , :) potrafi powiedziec dni tygodnia , bezbłednie i przezegnac sie ,, nauczylam ją ostatnio pisac liczby i je rozpoznaje na nawet jesli napisze nie w kolejnosci , potrafi tez rozpoznawac nie które literki , i tez nie chodzi do przedszkola , pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha :) i wie na jakim swietle sie przechodzi na swiatłach i odjezdza autem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja uwazam ze
gabi 27 to wszytsko pięknie ze tak wypisujesz ale troche nieladnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mąż jest nauczycielem matematyki i jego zdaniem dzieci do 6 roku życia nie muszą umieć liczyć, ponieważ tego wszystkiego uczą się dopiero w szkole. ale rodzice zwykle obawiaja sie ze ich dziecko gdy pójdzie do szkoły będzie jedyne które nie umie jeszcze liczyć, pisac czy czytać i zostanie wystawione na pośmiewisko innych dzieci i nauczycieli dlatego próbują usilnie je nauczyc wszystkiego co tylko jest w stanie zapamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czemu ???? ja chcialam tylko napisac co potrafi moja córka , inne dziewczyny tez pisały , czemu sie mnie czepilas ,, jezeli kogos urazilam to przepraszam , czy to takie złe ze ucze moje dziecko i mam sie czym pochwalic , dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nauczycielka przedszkola
dziecko 5-letnie powinno przeliczc w zakresie 5 nie dodawac czy odejmowac ale zwyczajnie przeliczac wiekszosc 5-altkow przleicza juz min. w zakresie 10 czy 20 powinno tez okreslic ilosc przeliczanych elementow (tzn. nie tylko liczyc - 1, 2 , 3 , 4, 5 ale na koncu stwierdzic jest piec samochodzikow) Powinno tez ze zrozumieniem poslugiwac sie liczebnikami porzadkowymi (pierwszy, drugi...) i nie sluchaj bzdur ze powinno juz czytac - tego nauczy sie w klasie zerowej (oczywiscie sa czytajace 5-latki ale to nie jest norma)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Honni tak , masz racje. Ja narazie nie pracuje i moge dziecku czas poswiecic , i wlasnie w jesienne wieczory sie bawimy to wszystko jest w ramach zabaw i ona sie nauczyła,, a co do kolorów to sama córka mi sie zaczeła pytac jaki to kolor ,, to co mam nie odpowiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa i dodawac i odejmowac tez nie umie , ale ostatnio ma faze na zegarek , pyta sie ciagle która godzina zerkając na zegar na scienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja uwazam ze
gabi 27 bo większość mamuś odpowiada ZANIEPOKOJONEJ mamie, co dziecko potrafi w zakresie liczb oaz stara sie jakos pomoc.. a ty pyk pyk pyk jak z karabinku- umie to tamto siamto.. aha i jeszcze to i to i to... to bardzo pięknie że masz mądre dzieciątko, ale takie komentarze nie pomagaja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale inne dziewczyny tez sie chwaliły , przeczytaj uwazniej wyzej , ja sie poprostu ciesze , a ty masz dziecko ze tak piszesz i mnie nie rozumiesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja uwazam ze
a ty masz dziecko ze tak piszesz i mnie nie rozumiesz - hm ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos mi sie wydaje kolezanko :) ze jednak sie czepiasz , załozycielce tego topiku nie zrobiło sie smutno a tobie tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żeby mnie żle nie zrozumiano. jeśli autorki dziecko jeszcze nie umie liczyc to nie powinna sie tym bardzo przejmować ale jeśli tylko moze to niech jednak stara sie nauczyc chociaż tego by wiedziało że mama prosi o podanie trzech marchewek lub chociaż nauczy liczyć do 5 , 10. ale NIE ZMUSZAć! wiadomo że im dziecko wcześniej będzie zdobywało rózne umiejętności tym łatwiej będzie mu w szkole.chociaż niektóre dzieci znają sie np. na malarstwie czy historii ponad przeciętnosć to z innych dziedzin mogą nie wiedzieć nawet podstaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Gabi
To co Twoje dziecko umie w wieku lat 5 i z czego jestes taka dumna moje umie w wieku 2.5 roku. I co, przyjemnie Ci teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabi na drugi raz zaniżaj umiejętności swojego dziecka ...aby Cię o przechwalstwo nie posądzono !! :D śmieszne jest zarzucanie matce ...dumnej ze swojego dziecka ....przechwalstwa ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mysle ze twoje 2,5 letnie dziecko umie ci najwyzej sikac na nocnik i nie jest mi głupio bo wiem co potrafi 2,5 letnie dziecko , wiec nie pierdziel mi głupot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha :) , no widzialas najlepiej to nie pisac nic na temat swojego dziecka , bo sie człowik spotka z zazdroscią , ale atak na moją osobe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gabi
no Twoje dziecko pewnie w wieku lat 2.5 to sikalo na nocnik. Ale ja mam czas i sie nim zajmuje i ucze, wiec umie wiecej. Dalej Ci milo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mysle ze twoje dziecko to juz powinno mature napisac zazdrosna babo , a głupio mi nie jest bo ja sie smieje z takich komentarzy jak ty ,, wiesz ile jest osób przy kompie u mnie tylu sie smieje z ciebie ZAZDROSNICA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osobo o nicku do gabi
czy ktos Ci dzisiaj zrobil jakas przykrosc i jestes taka wredna i jadowida?? czy taka jeses z natury:/ znajdz sobie inne forum i nie czepiaj sie ludzi kobieto!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×