Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy przy przeziernosci 2,2mm warto robic amniopunkcje???

Polecane posty

Gość gość

Mam 32 lata,to moja druga ciaza. Na usg w 13t i 1d wyszlo mi NT 2,2mm, CRL 70mm, kosc nosowa obecna, przeplywy ok. Lekarz wyslal mnie na Pappa i zasugerowal amniopunkcje. A ja sie zastanawiam po co???? Czy wynik 2,2 nie miesci sie w normie?? Zasial we mnie niepokoj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba było ginekologa pytać czy wynik nie mieści się w normie a nie tu pytasz, a co my to lekarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dość wysoko. Jeszcze twój wiek. Ja bym zrobiła amnio. Natomiast pappa moim zdaniem zbędna. ja uważam, ze pappa powinny robić osoby, u których usg wyszło ok,. Jak już na usg coś nie halo, to i tak amniopunkcja wskazana, więc po co robić pappa, który co prawda może obniżyć ryzyko, ale nie zlikwiduje faktu, że na usg coś wyszło nie tak i niepewność zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarz powiedzial, ze jeszcze norma, ale przy gornej granicy. To po cholerr te granice, skoro za samo zblizenie sie do niej juz strasza. To niech bedzie norma do 2 mm!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak masz kase zrob nicy. I odpowiedz na pytanie czy cos zmieni jeśli dziecko będzie chore. Bo jeśli nie to czekalabym do ust polowkowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nify

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corcia miala 2,3 mm ale w uk norma jest do 2,5. Lekarz nie widzial powodow do zmartwien, mimo, ze mam 33 lata. Test pappa robi sie standardowo kazdej cieżarnej, wynik byl 1:400. Troche sie martwilam, ale na szczescie niepotrzebnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli planujesz usunąć w przypadku choroby to zrób, jeśli nie to nie rób, bo to inwazyjne badanie i niesie za sobą spore ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ryzyko powikłań po amniopunkcji to 1%, powikłania nie oznaczają utraty ciąży, ale również i takie ryzyko jest, z tym, że to już mniej niż 1% przypadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jeśli nie planuje przerywania ciąży to po co ryzykować i tym jednym procentem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie warto :) napisałam to dla tych kobiet które myślą, że to jakieś ogromne ryzyko, a nie wyobrażają sobie życia z ewentualnie chorym dzieckiem, co jest według mnie zrozumiałe i należny uszanować każdą decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Raczej bym usunela, bo nie wyobrazam sobie zycia z chorym dzieckiem, jestem zbyt slaba psychicznie. Ale zastanawiam sie, czy ryzyko urodzenia chorego dziecka przy nt 2,2mm jest az takie duze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam 33 lata, wynik 2,7mm, lekarz nie zobaczył kości nosowej... Skierowanie do poradni genetycznej, zasugerował nam amiopunkcję. Zainwestowaliśmy 300 zł w USG u najlepszego lekarza 200 km od nas i cóż się okazało, dziecko zdrowe. Dla uspokojenia odwiedziłam 3 lekarza, trzecie USG i też mały okazał się zdrowy. Dzisiaj ma 4 lata i to mały piorun :-) Lepiej skonsultuj to z innym lekarzem, zanim przystąpisz do testów itd. Są teraz tak dobre USG, że bardzo dużo można wykryć na wczesnym etapie ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się, tez bym skonsultowała jeszcze to z innym lekarzem.Przy NT 2,2 nie jest wcale dużo większe jak przy NT1,5, to wciąż wynik prawidłowy na górnej granicy, i myślę, że nie ma co się stresować, na spokojnie sprawdzić u kokoś innego :) A co do kości nosowej, to była widoczna, ile miała mm? masz ją wyraźnie zaznaczoną obliczoną? Czy to USG było dokładne?? Ja na swoim miałam zdjęcia z każdym pomiarem ile wynosi NT na zdjęciu zaznaczone opisane, ile kość nosowa, zaznaczone opisane, tętno, nawet zdjęcie z gdzie ewentualnie widać płeć i opisane. Miała USG u genetyka, poszukaj jakiegoś dobrego poproś o każde pomiary z opisem, ze względu na poprzedni wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kość nosowa jest obecna ale nie wiem jak duża. Byłam u dwóch lekarzy, wyniki NT zbliżone u obu. Jeden długo nie mogł znaleźć kości nosowej, ale w końcu znalazł. Przepływy też są prawidłowe. Oba usg robione na dobrym sprzęcie, ale nie u genetyka, bo nie wiem, gdzie w lublinie takiego szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poza tym nie wiem czy jeszcze gdzieś zdążę zrobić usg bo jestem już w 13t i 3 dniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zostają dwa wyjścia, czekać i wieżyc, albo amniopunkcja, test pappa właściwi jest bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
albo w topmedical spytaj, lub w luxmed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzwoniłam, w tej poradni nie robią USG genetycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie robią, ale może wiedzą gdzie przyjmuje genetyk, który robi zwykłe usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O matko,przeciez wynik jest prawidłowy! Moja corcia miala przeziernosc 1,7 mm,ale wiem ze powyżej 2,5 jest ryzyko,ale nie duze.Poczytaj w google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20% dzieci z ZD ma nt w normie, ale powyżej 2,00, ryzyko jakieś jest, ale pappa nie radziłabym, są 2 testy poza amniopunkcją, która jest niestety ryzykowna, jeden to nifty, drugiego nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cena testu NIFTY w poradni NZOZ Genomed: 2 500 zł. NZOZ PROVIVO Specjalistyczne Centrum Medyczne Ulica ul. Jutrzenki 10/6a Kod pocztowy 20-538 Miejscowość Lublin Telefon tel.: 607 287 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba cos jest na rzeczy skoro dlugo nie mogl znalesc kosci nosowej..:@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeden lekarz nie mógł znaleść kości nosowej, bo dziecko było lekko tyłem, ale w końcu znalazł, a drugi znalazł od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słyszałam jeszcze o badaniu Harmony. Czym się różni Harmony od Nifty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
test drugi to fish, przypomniałam sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie robiłabym Pappa, bo on przeważnie wychodzi zawyżony już chociażby wiek nato wwpływa albo ciąża indukowana, potem niepotrzebny stres. Amniopunkcje rozważ jeśli zakładasz przerwanie ciąży jak dziecko miałoby zespół Downa. Dlatego że pi amnio Masz 60% ryzyka ze w przeciągu dwóch tygodni od zabiegu możesz poronic. To jest bardzo inwazyjny zabieg! Dlatego poszlabym do innego lekarza na konsultacje przed podjęciem decyzji Bo 2,2 i amnio? Trochę podejrzany ten Twój lekarz, pamiętaj to jest Twoje dziecko a lekarz patrzy na to bez emocji, radzę skonsultować z innym prawdziwym specjalistą. Nawet zapłacić 200 zł jak jesteś z okolic Poznania mogę polecić Ci na mailu prawdziwego fachowca w rej dziedzinie z dobrym sprzętem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×