Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy rozszerzac juz diete czy podac mm?

Polecane posty

Gość gość

Dziecko się nie narada. Raz dziennie wybija butle 150 ml Babilonu pepti. Jest na piersi. Skonczyl 4 miesiące. Zauważyłam, że przy piersi robi się coraz bardziej nerwowy, a postawienie go to koszmar - jak jakby się skarży ze mu za wolno leci. Zastanawiam się czy nie dawać obiadu zamiast tej butli. Ale boje się, że wtedy laktacji w ogóle mi padnie. Po butli za godzine chce znów piers, a po obiedzie... pewnie będzie najedzony ze 3-4h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szczerze, nie wiem.. ale podbije Ci :) mój syn jest na mm bebilonie pepti ale ja się cieszę, że go odstawiłam od kp, ma alergie stwierdzoną na bardzo dużo składników, ja juz prawie nic nie jadłam a on i tak był cały w krostach i plamach - także u nas to dobry wybór myslę, że rozszerzanie diety u 4 miesiecznego dziecka to za wczesnie, moze probuj odciagac pokarm i dawac z butli lub tez odciagnij troszke przed karmieniem (przed piersi sa nabrzmiale i dziecku gorzej zlapac przez co sie denerwuje) i dopiero podaj. Ogólnie porozmawiaj tez z pediatra co sadza o rozszerzaniu juz diety Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W czwartym miesiacu laktacja jestbjuz unormowana i piersi sa tak samo miekkie przed jak i po karmieniu. Mleko nie jest magazynowane, produkuje sie tez na biezaco gdy dziecko ssie. Ono nigdy nie oprozni piersi do konca. Malo prawdopodobne,zeby sie nie najadalo. To taki okres,ze niemowle jest nerwowe i szarpie sie przy karmieniu. Tez mi sie wydaje,ze moja corka jest nienajedzona,bo ssala tylko chwile i potem jest szarpanina,wyginanie,wszystko ja interesuje. Odstawiam ja i przystawiam jak poprosi kolejny raz. Czasem jest to i za godzine. Im czesciej bedziesz podawac mm tym mniejsza laktacje bedziesz miala. Kto dorwdzil Ci dokarmianie dziecka? Pewnie pediatra... Oni maja mala wiedze o kp. Jesli dziecko przybiera to nie ma koniecznosci dokarmiania mm. Jesli chodzi o obiadki. W tym wieku mozesz podawac jedno lub dwuskladnikowe dania np. marchewke z ziemniakiem,marchewke z jablkiem,sama marchewke. Najpierw lyzeczke,sprawdz czy nie jczuli dziecka itp. Pewnie ekokafeterianki mnie zjedza,ale ja podaje sloiczki Hipp. Teoretycznie jesli chcesz karmic piersia to rozszerzac diete powinnas po 6 miesiacach. Moj pediatra powiedzial,ze jesli chce to moge podawac raz dziennie obiadek zamiast kp,zeby synek podebral z niego troche zelaza. Dziecko zje kilka lyzek,ale na szczescie mimo to i tak chce jeszcze mleko z piersi i bardzo mnie to cieszy,bo nie ominie mnie karmienie i laktacja nie padnie. Moje dziecko tez jest alergikiem i bardzo malo moge jesc,ale przyzwyczailam sie juz. Poza tym kilogramy ciazowe juz dawno spadly i chudne dalej. Jem zdrowe rzeczy. Jest ok. Co prawd brakuje mi nabialu i za tym tesknie najbardziej,ale daje rade. Chce pokarmic minimum pol roku i powooooli odstawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozszerz dietę podaj dziecku raz dziennie posiłek bezmleczny - zacznij go uczyć bo mój ma 5 m-cy a dopiero zaczyna się uczyć jak jeść łyżeczką. Wczoraj mi pediatra poradziła - 5 posiłków dziennie w tym jeden bezmleczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj ma 5 miesiecy,jest na piersi ale 2 razy dziennie daje jej mm,tez płacze przy cycku jak opetana czasem zamiast cycka musze jej dac butelke bo sie az pręzy i nie chce cycka,daje jej tez jabłko lub marchew ale jedzenie z łyzeczki kiepsko jej idzie.Niechciałam bym rezygnowac z kp,na szczescie w nocy i rano nie marudzi i chetnie je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuj dalej karmić piersią i ewentualnie dodać do diety mleko modyfikowane. Karmienie butelką z której mleko samo płynie bardzo "rozleniwia" malucha, osłabia odruch ssania - zrób maleńką dziurkę. Wprowadzenie stałych posiłków przed 7. miesiącem życia mocno obciąża organizm dziecka i nie jest wskazane jeśli mama ma pokarm. Może twoja dieta powoduje, że dziecko nie chce pić z piersi? Poczytaj tu http://mama-dobra-rada.pl/karmienie-piersia-dieta/ http://mama-dobra-rada.pl/karmienie-persia-dieta-1/ Nie załamuj się, pediatra powinien zrobić wszystko, żeby niemowlę było długo karmione naturalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dietę rozszerzają po 6 miesiącu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×