Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agapa

Czy sa tu jakies heparynówki? które przyjowały Claxane?

Polecane posty

Niedawno dowiedziałąm sie ze ma zespół antyfosfolipidowy(podwyższone pzreciwciała antykardiolipionwe) pierwsza ciaza w kwietniu zakończyła sie niepowodzeniem i obumarła w 8 tygodniu(ja dowiedziałąm sie o tym w 12 tc)...zrobiłam badania i wykazało zę mam wąłśnie ten zespół! Teraz mam pzrepisane Claxane ,sa to zastrzyki brzuch-bede robic je sobie sama zrez całe starania jak i pzrez całą ciazę-na rozrzedzenie krwi!Aby maluszek dobzre sie rozwijał! Jestem ciekawa czy sa tu dzewczyny o podobnych pzreypadkach!!! odezwijcie sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety nic nie wiem o tym, ale aż mnie dreszcz przeszedł jak napisałaś że zastrzyki bedziesz sobie sama robić i to w brzuch ! Dlaczego muszą być robione w brzuch ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cleo_
Ze mną na sali leżała kobieta, która przez całą ciążę przyjmowała wspomniane zastrzyki. Urodziła śliczną zdrową córeczkę :D Ciążę rozwiązano przez cc w 39 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agapka ja brałam te zastrzyki po operacji którą przeszłam w 24 tygodniu ciąży. Położna też chciała mi je robić w brzuch ale ja wolałam w rękę. Po pierwsze miałam pocięty brzuch po drugie miałam wreżenie że to boli dzidziusia. Podobno w brzuch mniej bolą niż w rękę. Ta sama połozna tłumaczyła mi, że jej córka przez całą ciążę brała Heparynę w brzuszek i dziś ma śliczną córeczkę. Dziś mój synek kończy 5 miesięcy. Agapka życzę powodzenia :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zastrzyki na bazie heparyny robi się podskórnie lub w tkankę tłuszczową- nigdy domięśniowo, bo tworzą się krwiaki i lek nie działa, ponieważ zostaje w tym krwiaku. Złap fałd skóry i odciągaj go do góry w trakcie wstrzykiwania leku- bo inaczej będą sińce. A nie boli tak bardzo jak brzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za odpowiedz ;) ja bede brała je napewno pzrez całą ciazę...ponieważ moja pierwsza ciazą obumarła w 8 tygodniu(dowiedziaąłm się o tym w 12) i potem lekarka(wielka kobieta) dała skierowanie na przeciwciała antykardiolipinowe.....mam je podwyższone i kazda ciazża bez odopwiedniego leczenie kończylą by suie tak samo....a claxane ma pomóc w rozrzadzaniu krwi aby pomiedzy mna a dzidziusiem krew ładnie krążyła i nie tworzyły sie zatry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×