Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość m.sl.s.

Czy sa tu mamy dzieci z niedowaga???

Polecane posty

Gość m.sl.s.

Moja corcia ma niedowagę :( chodzimy po lekarzach i na razie nic nie wykryto, zastanawiam sie czy to juz zostawic bo dziecko przchodzi ciezko przez te wizyty lekarskie. Niedlugo mamy gastrologa ,ale czy warto jezeli usg brzucha nic nie wykazalo?Moze jest tu jakas mama z tym problemem?dodam ze dziecko czesto chorowalo i non stop antybiotyki , uspokoilo sie kiedy rat przestal chorowac (przedszkole) byla tez anemia, 3 razy zastrzyki, jeden pobyt w szpitalu. teraz jest ok. wyleciala z siatki cent. ale wzrost jes w porzadku, waga 8,750 ma 20 mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovi lowwi
paliłas w ciąży? piłaś alkohol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.sl.s.
a skąd... w sylwestra wypilam lampke szampana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam kolezanke ktorej corka ma 2 lata i taką wage,ma niskoroslosc i niedowage,ale to przez zaniedbanie matki moim zdaniem matka dziecku zalowala mleka i juz w 10 miesiacu je odstawila i zastapila krowim a zywila tak jak ja dawalam porcje 5 miesiecznemu dziecku,bardziej na skosztowanie niz jako posilek no to teraz ma :) napisz jak mala je (ile i jak czesto,czy ma apetyt) i u jakich lekarzy juz bylas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.sl.s.
alkohol moze i ma wplyw ale papierosy??? z tego co wiem to przez palenie dziecko rodzi sie z niska masa urodzeniowa.Niunka urodzila sie 3,100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córka jest na dolnej granicy siatki. Ma nieco ponad 2 lata i waży około10 kg. U mnie na szczęście badania nie potrzebne bo to rodzinne.:P Starsza jest bliżej dolnych granic jak średniej. Chudość występuje zarówno w mojej jak i męża rodzinie, nie mają skąd być grubsze. Zresztą pediatra zawsze mi powtarza, że taka ich uroda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrrrrrrrrrrrrrrrr
jezu nawet szampana sobie nie odmówią na czas ciąży....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrrrrrrrr bez przesady,niektore pija a sa w ciazy i o niej nie wiedza i rodza zdrowe dzieci,dziecko moze miec inny powod takiej wagi a nie kieliszek szampana-mysl logicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.sl.s.
robilam morfologie, mocz, biochemia, usg brzucha, kał -pasozyty lamblie. bylam u dwoch lekarzy pediatrów , z kasy chorych i prywatnie i oczywiscie prywatnie zostala porzadnie zważona, bo.... w przychodni pilegniarka nwet jej zwazyc nie umiałą bo sie wyrywała biedna i oznajmniła 8,400 a miesiac przed tem wazyla 8,500 :( wiec lekarz stwierdzil ze to pilne, bo co innego jakby przybrala przynajmniej 10 g no i poszlam pryw. bo mialam podejrzenie ze wazy wiecej i sie tak okazalo, choc lekarz wazyl ją długo ale zwazył wiec przytyła i przeprowadził wywiad, poobserwowal i stwierdzil ze nie ma obaw ale prosil zeby przyjsc znowu zważyć, on ma ta stara wage gdzie pokazuje dokladnie. Co do jedzenia- pije druga butelke Multi sanostol i widze ze sie powoli rozkręca, apetyt ma wieczorem choc chcialabym zeby jadła wiecej Pije mleko Nan Junior 2 razy Duuużo pije Woli jesc ze słoikow :( ale wole to niz zeby mi nic nie jadła i moze dlatego taka jej waga, co to taki słoik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrrrrrrrrrrrrrrrr
stwuerdzam fakt, co niekoniecznie swiadczyc moze o nieodwadze w przypdku tego dziecka akurat! a inne niech sobie piją i rodzą zdrowe dzieci (....pozornie), bo wszystko i tak wylezie później. ale nie przeszkadzam, bo temat zupełnie czego innego dotyczy. Zmykam, nie zasmiecam wątku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.sl.s.
w szpitalu byla z powodu anemi. i miała zaczerwienione gardło i dostała silny antybiotyk :) pojechalam do szpitala bo bardzo plakała, zostawili mi ja i zrobili badania, ale nie żałuje.Wyleczyłam ją, ale za 3 dni doszła biegunka bo w sali leżała dziewczynka z jelitówka :o No własnie mi lekarz powiedział własnie ze na jego oko wyglada na zdrowe dziecko, dobrze sie rozwija i widoznie taka jej uroda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.sl.s.
Ja mam sasiadke ktora wypalała 40 papierosow dziennie i piła alkohol. mała urodzila sie zdrowa ale po roku wyszło szydlo z worka, ma straszne problemy- miała wylew, traci wzrok, juz na prawe oko nie widzi, ja wiem ze to wina matki, za to super je i niezle waży, ale co tam.. dziecko jest już kaleka i moze podziekowac swojej matce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrrrrrrrrrr przesadzasz naprawdę przesadzasz,co ma lampka szampana do tego ze dziecko moze miec zaburzenia wchlaniania,problemy z tarczyca itp ? no własnie dużo pije ! ogranicz,od picia nie przytyje niejadki tak maja wola pic,ale na logike-picie zapycha brzuch wiec co ma potem jeść jak jest pełna,przyda się syrop na apetyt ale nie jakis taki typu apetizer hehe tylko np.Peritol,bardzo dobre opinie o tym słyszałam,dzieci w miesiąc przybierały po 2 kg,więc pięknie,apetyt córce musi się poprawić jesli woli słoiki,wiec i woli papki,zawsze można coś dodatkowo przemycić jej w takim posiłku a może głupim sposobem "chodź córcia zrobimy razem śniadanko" ;) dziecko dumne,ze coś zrobiło będzie chętniejsze by spróbować. Mój też kiepsko je,ale ma wagę prawidłową,mięsa w ogóle nie je (wegetarianin chyba hehe) ale uzupełniam to wszystko witaminami kidabion. Jeśli pije mleko to też dobrze,bo w nim jest wiele niezbędnych witamin,wapno... zapytaj o ten syrop gastrolog raczej zrobi gastroskopie-narkoza raczej,bo sama miałam i nie wyobrazam sobei dziecka lezace w spokoju z rurką w gardle wkładaną do żołądka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawdz dziecku tsh, glukoze
i morfologie. moze miec nadczynnosc tarczycy, hipoglikemie, albo anemie z niedoboru zelaza lub witaminy b.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na Twoim miejscu bym zrobiła właśnie wszystkie podstawowe badanie i jeżeli one wychodzą prawidłowo to nie pakowałabym się w dokładniejsze, stresujące badania tylko obserwowała. Jazeli dziecko będzie radosne, jadło z apetytem i przybierało na wadze to tylko obserwować. Jeżeli coś się będzie dziać odrazu reagować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saleminka - właśnie moje to takie szczypiorki, ale my z mężem niewiele ciężsi. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze coś dopiszę,ta moja kolezanka dziecko wozi w wózku bo na nogach gdy mała idzie to pada na kolana bo nie ma sil isc-to jest niepokojące jesli twoja córa jest żywa,nie jakas nadpobudliwa ale normalnie zachowuj sie to az tak sie tym nie przejmuj gdy wyniki będą dobre,postraj się jakoś zachęcić do tego jedzenia,nawet i w trakcie bajki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawdz dziecku tsh, glukoze
jeszcze jedno: - dziecko choruje tym czesciej im czesciej podajesz mu antybiotyki, tym bardziej przy zubozalej niskowartosciowej diecie - dziecko dostaje anemii jesli tolerujesz jego wybiorcze upodobania zywieniowe i zamiast normalnych pelnowartosciowych posilkow serwujesz puste kalorie i slodycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fux_ja ja też szczypiorek ale mój facet to 115 kg żywej wagi,nie jakiś gruby,raczej mięśniak i syn poszedł w jego ślady 2 latka i 16,5 kg :P a niejadek z niego jest troche,dzisiaj to tylko 2 kajzerki suche zjadł,plasterek szynki i troche frytek na obiad i skubnął trochę ryby i wsio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.sl.s.
tarczyce miala robiona ale jak miala 3 mies, nie ma objawów wiec tez jej nie zlecono. żelazo ma 45 a norma jest 50 wiec dostaje kwas foliowy, ale lekarz powiedzial ze to nie jest az tak niepokojące. reszta jest ok tylko mocz a dokladnie cięzar ma 1.010 a norma jest od 1.015 ale wytlumaczyli mi ze jezeli duzo pije mocz jest lżejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawdz dziecku tsh, glukoze
badania ktore wymienilam w I poscie sa wszystkie z krwi (jedno wklucie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawdz dziecku tsh, glukoze jeszcze jedno: - dziecko choruje tym czesciej im czesciej podajesz mu antybiotyki, tym bardziej przy zubozalej niskowartosciowej diecie - dziecko dostaje anemii jesli tolerujesz jego wybiorcze upodobania zywieniowe i zamiast normalnych pelnowartosciowych posilkow serwujesz puste kalorie i slodycze MĄDRZE NAPISANE :D a i tak pelno osób mysli ze od slodyczy się tyje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.sl.s.
dzieki dziewczyny, jestescie kochane :) O tak, jest żywa, radosna, ma pełno energii (chciałabym miec taką ) Tak jak pisłam widze ze sie rozkręca, uwielbia zupe szpinakową ale tylko od mojej mamy. widze ze próbuje nowych rzeczy, ostatnio polubila orzeszki ale nie solone, słodyczy nie chce, toleruje jedynie prażynki, flipsy. jajecznica, chlebek z masełkiem, z szynką, niestety owoców niee :( próbuje jej dawać ale wypluwa, dziś jej skrobałam jabłko ale gdzie tam ,też wypluła.Ale widze różnice, waże ją co jakis czas, akurat mam wage elektroniczna i pokazuje mi ze wazy 8,9 a nawet 9kg ale w ubrankach ,wiec trzeba odjąc no i wziasc pod uwage ze waga niedokładna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to podpowiem ci, że ja owoce przemycam w plackach - tarte jabłka na tarce do ciasta naleśnikowego, lub miksowany banan. Posypane cukrem pudrem na zachęte. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.sl.s.
Ja mam syna ma 5 lat i waży 22 kg, ale był chudzielec w jej wieku, ale waga była ok, tyle ze nie chorował jak ona biedna. Jeszcze raz, jak radzicie? 2 lutego mam wizyte pryw. gastrolog 100zł Iść czy olac to?Nie chodzi o kase, a o stres dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cóż to ty musisz zdecydować, czy jest potrzeba robienia tego badania. Wg mnie jeżeli inne badania są dobre to nie robiłabym badań tak inwazyjnych. Może właśnie zacznie przybierać na wadze bo po przebytych chorobach organizm musi mieć trochę czasu na regenerację. Jeżeli to nie problem finansowy to przecież w każdej chwili możesz zabrać ją na te badania prywatnie i nie oczekujesz w kolejce pół roku na NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj syn co prawda nie wypadl poza siatke jeszcze ale pewnie ok 3 centyla teraz bedzie na wizycie u lekarza. ma prawie 4 lata i wazy 13,7 kg. mial robione wszystkie podstawowe badania, takze kal, i wszystko jest w porzadku. lekarka mowi ze taka jego uroda. ja jako dziecko bylam niejadkiem i chudzielcem i wyglada na to ze maly poszedl w mame ;) nie robie zadnych dodatkowych badan bo lekarka (dwie nawet) nie widzi powodow bo syn jest radosny, energiczny i dobrze sie rozwija, nie ma anemii ani pasozytow. ale wiadomo jakby cos w badaniach wychodzilo nie tak to bym tego tak nie zostawila. autorko zycze aby corcia zaczela wiecej jesc, przybrala na wadze i aby wszystkie badania wyszly jej dobrze. wiem jakie to nerwy jak dzieck nie przybiera odpowiednio i trzymam kciuki aby sie u Was polepszylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×