Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość SOk sok z zuka

czy soki takie złe???

Polecane posty

Gość SOk sok z zuka

cjągle na tym forum czytam ,że te soki takie złe, nie zdrowe itd. ale czemu ? moja mała ciągle pije pytałam lekarza i stwierdził,że b. dobrze ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mojej niuni tez
bo dużo cukru zawierają, a tak poza tym są zdrowe nie należy po prostu z nimi przesadzać ze względu na cukier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SOk sok z zuka
no wiem ,że owoce zawieraja fruktoze ale chyba bez przesady ... dodam ze chodzi mi o soki robione w domu np. z marchwii i jabłek ( czasem dam jakies inne owoce ) a nie te kartonowe napoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie popadajmy w paranoje, ludzie :-o To zabrońmy dzieciom wszystkiego, a i tak ich nie ochronimy przed chemią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karakuła.[[[[
Bez przesady :o Wiadomo, że te robione w domu z owoców są o wiele bardziej zdrowsze od tych całych Kubusiów itd :o Nie pierdzielcie, że nawet soki robione w domu są niezdrowe :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karakuła.[[[[
Teraz jest takie przeświadczenie, że krowie też jak najpóźniej podawać. Dawniej jakoś dziecko, które ma miesiąc piło krowie na kaszy mannie i co? :o I każdy żyje i nawet ma się lepiej niż dzisiejsze pokolenie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOk sok z zuka - Takie są najlepsze, bo wiesz co wchodzi w skład takiego soku sama go przygotowując, ale warzywa i owoce są pryskane pestycydami, więc lepiej nic nie podawać dzieciom :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SOk sok z zuka
no właśnie dziwi mnie to że te co są robione to tez niezdrowe moja nic innego nie chce pic no w sumie sie nie dziwie skoro zawsze robiłam jej a teraz na wode miala by przejsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SOk sok z zuka
he he to że pryskane to ciezko sie od tego uchronic niestety ..... wiec bez przesady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mojej niuni tez
najzdrowiej jest dopajac dziecko wodą, a sok sam w sobie jest kaloryczny, wzmaga pragnienie, a nie zastępuje pełnowartościowego posiłku, podany raz-dwa razy dziennie jako dodatek do posiłku jest zdrowy, ale stosowany jako napój nie bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karakuła.[[[[
Mózgi se popryskajcie :o Nie dawaj dzieciakowi nic do picia;) Niech się odwodni skoro wszystko jest niezdrowe :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I znowu rozwinie się taka dyskusja jak przy słoiczkach, czyli wyższość świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Ja robię kompot, mojemu dziecku nawet smakuje, daję też herbatkę z bobovity, cytrynową, ale ostatni rzadziej, bo słodka zaraza jak ulepek, chyba zwykłe soki mają mniej cukru niż taka herbatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawajcie dzieciom wszystko
moja znajoma karmi dzieci frytkami i zapijają colą i fantą, dzieciaki mają 6 i 3 lata..... zajebiście, wyglądają jak dwa pulpety a mama aż puchnie z dumy że lakrza powiedział że każde z nich ma minimum10 kilo nadwagi córcia 3 lata a waży 30 kilo.... no ale czemu się dziwić, mamusia przy wzroście 160 cm waży 85 kilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość generalnie to na wszystko
trzeba uwazac wiec najlepiej nie karmic i nie poić dzieci...przeciez nie musza jesc i pic... soki z kartonów owszem super zdrowe nie sa ale mozna kupic przecez sok jednodniowy(marwit takie robi sa z jablek, marchweki, zurawiny, mandarynki itd.) albo sok z wyciskanych owocow (nie z koncentratu).... co do kubusiow to nie wazne czy to bedzie kubus czy witaminka albo hortex dla dzieci(ten z lwem) one nie sa niezdrowe tylko dlatego,ze maja od cholery cukru...one maja bardzo duzo beta karotenu a ten odklada sie w watrobie,....dlatego trzeba uwazac z sokami marchwiowymi... swoja droga probowalyscie tego LEON-a hortexu dla dzieci z truskawka? jest bardzo smaczny ale tez przeokropnie slodki.... I nie porownujmy sokow robionych w domu do sokow z kartonu czy nawet butelki...wiadomo,ze te domowe sa zdrowe bo to bomba witaminowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawajcie dzieciom wszystko - mylisz pojęcia i jesteś cyniczna :-o Żywienie dzieci pustymi kaloriami, a przesada i popadanie w paranoje to różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość generalnie to na wszystko
no to bystra masz kolezanke...masz sie czym pochwalic... nie porownuj frytek i coli (fanty sprite'a) do sokow, mleka i posilkow w sloiczkach bo robisz z siebie idiotke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalezy jakie bo np bobo fruit
czy takie dla dzieci mają lepszy sklad lub zawierają 100% soku a takie typu hortex czy inne badziewia to sama chcemia, wystarczy skład przeczytać. Ostatni kupiłam sok kaktusowy i w składzie był 2% soku z kaktusa, reszta soku jablkowego i chemiczne dodatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość generalnie to na wszystko
pewnie koktajle owocowe takie jak mleko+truskawka albo mleko + banan tez ktos uzna za niezdrowe bo przeciez mleko krowie to wiadomo samo zlo i podawajmy jak najpozniej, truskawki moga uczulac a banan? to oczywiste podnosi cukier... a ja i tak uwazam ze kilka truskawek zmiksowanych z zimnym mlekiem to najlepszy sposob na upal (ale raz w ciagu dnia nie zamiast wody)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja.BB
Pragnienie dziecka najlepiej ugasi woda mineralna ( pediatra polecił Nałęczowiankę lub Cisowiankę) pamiętajcie,że cukier w sokach powoduje próchnicę. Zresztą po sobie widzę,że jak piję soki to non stop chce mi się pić :o a wody się napije i pragnienie ugaszone. Ale ja nie podaję tylko wodę, parze herbatki owocowe (dzika róża,malina,aronia) no i są jeszcze kompoty. Kubuś play czy leonek daję dziecku od święta jak jesteśmy poza domem. Chociaż nawet poza domem najchętniej kupuję wodę mineralną w małej butelce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaa
kupuje sok direct czyli wycisniety z owocow a nie rozcienczony z koncentratu ,bez dodatku cukru czyli ma tylko naturalny cukier z owocow rozcienczam zawsze taki sok woda 1/3 lub 1/2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sok z zuka
ale mi chodzi o taki sok zrobiony w domu a nie napoje kupione w sklepie bo to my pijemy od świeta tylko ..... moja mała nie chce pic wcale wody a pije tylko soki własnie robione przeze mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eh oh ah
Marionetka... eh... Z aspartamem. Weż ty się w głowę puknij. Ani z aspartamem, ani z sacharyną, ani taumatyną ani niczym takim- produkty dla małych dzieci (jakoś do 3 rż) i niemowląt (do 12 msc) są obwarowane tysiącami przepisów których producent musi przestrzegać. I co do pytania- soki nie są złe, ale mają cukier prosty- fruktozę od którego się tyje i wyrabia złe nawyki żywieniowe (preferencja słodkiego smaku jest już wpisana w smak człowieka, ale chodzi o to, że dziecko potem nic poza tym nie będzie chciało pić). Jako dietetyk powinnam powiedzieć- maksymalnie 150 ml soku owocowego najlepiej przecierowego (jeżeli mówimy o niemowlęciu) ale jako matka mówię- wszystko dobre, byleby w umiarze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meza juz mam ;)
A moj synek uwielbia kubusie,potrafi ta duza butelke dziennie wypic,ale tez bardzo lubi zwykla wode,bez zadnego dodatku i mu daje na zmiane raz to a raz to do picia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meza juz mam ;)
A jeszcze dodam,ze po kubusiu sliczna skora mu sie zrobila,taka sniada,marchewka robi swoje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus? najwiekszy syf jaki moze byc,a lubi bo slodki,zobaczymy jakie bedzie mial zeby za kilka lat Nie wiem po co pakowac w dzieci zbedny cukier,jak dziecko jest spragnione na powaznie to i nawet zwyklej wody z butelki sie napije,nie ma ze lubi... moj w 1 dzien przestawil sie z bobofrutow na wode smakowa lub zwykla i zyje bez jakiegos tam kubusia i innych sokow,a kubusia mu daje jak ma problemy z wyproznieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meza juz mam ;)
Ty nie dajesz a ja daje :) Kazdy chowa dziecko jak uwaza,wode moj tez pije,a o uzebienie mojego dziecka martwic sie nie musisz,ale milo ze o tym wspomnialas :P A tak na marginesie moja corka strasza rowniez kubusie pila jak byla mala i pije do tej pory,je rowniez slodycze co bedzie szokiem dla wielu z Was i zeby ma idealne,zadnego ubytku jakos nie ma,a ma juz 13 lat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×