Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy tak wyglądają początki ciąży?

Polecane posty

Gość gość

Witam, ostatnią @ miałam 19.02, na teście II kreski. Non stop czuję, że mam mokro + dużo białej, gęstej wydzieliny. Większe piersi, obolałe przy dotyku. Podbrzusze najbardziej bolało od 1 dnia spodziewanej miesiączki, ustało jakieś 2 dni temu. Teraz tylko sporadycznie, zwykle wieczorem (wtedy też piersi bardziej bolą). Na ginekologa za wcześnie, wybiorę się za jakieś 2 tyg. żeby usłyszeć serduszko. Macie podobnie? Boję się to moja 1 ciąża...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak własnie wygladaja poczatki, za jakis tydzien-dwa dojda jeszcze mdlosci. Na pewno wszytsko jest ok, nie martw sie na zapas, a listopadowe dzieciaki sa cudowne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam podobne objawy. Na serduszko może być jeszcze za wcześnie, więc nie nastawiaj się, że na pewno usłyszysz. Bierz folik, odżywiaj się zdrowo i unikaj stresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgadza się
Tak wyglądały moje początki ciąży, bóle jak na @, nabrzmiałe i także bolesne piersi i taka sama wydzielina jak u ciebie. W 7 tc usłyszałam bicie serduszka, a mdłości i wymiotów nie miałam ani razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki dziewczyny, uspokoiłyście mnie. Wyczytuję w internecie różne problemy i od razu szukam u siebie objawów, boję się stracić dziecko, bo starałam się ponad 2 lata... Mam jeszcze jeden dziwny objaw, taki dyskomfort w pochwie, czasem kłucie wewnątrz w okolicach szyjki chyba. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przez całą ciążę możesz mieć takie kłucia, potem dojdą jeszcze bóle jak macica się będzie naciągać. Bądź dobrej myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Typowe objawy. Ja przez około 3tyg od terminu spodziewanej miesiączki miałam uczucie jakby zaraz miał przyjść okres. I też miałam taki śluz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niczego takiego nie czytaj. Ja jak czytałam to też mnie zaraz wszędzie kłuło, bolało, ciągnęło. Jak już zobaczyłam i usłyszałam serduszko to minęły kłucia, bóle itp. :) Spokój jest najważniejszy, chociaż wiem, że o to trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak macie z pęcherzem, dziewczyny? Czuję cały czas, że chce mi się siku, a jak idę to zrobić, to nie ma wcale tego dużo. Autorko, mam podobne objawy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"A jak macie z pęcherzem, dziewczyny? Czuję cały czas, że chce mi się siku, a jak idę to zrobić, to nie ma wcale tego dużo. Autorko, mam podobne objawy do Ciebie." Ja też non stop 'czuję' pęcherz i latam często do WC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze byłoby przebadać mocz, bo to może być początek infekcji, która w ciąży często się zdarza. Pij dużo wody, sok żurawinowy lub z granatu (tylko taki naturalny, 100%), a jeśli pojawi się pieczenie to koniecznie do lekarza. Generalnie na wczesnym etapie ciąży sikanie nie jest jeszcze dużym problemem, chociaż powiększająca się macica może już trochę miejsca zabrać pęcherzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na szczęście pieczenie czy swędzenie, ani też ból przy oddawaniu moczu nie występuję. Nie wiem czy dobrze robię, ale biorę kwas foliowy, magnez z wit. B6 oraz Cerutin. Czy takie połączenie jest w porządku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli bardzo boli cię brzuch to nie zwlekaj tylko idź do lekarza. Ja poszłam w 5 tygodniu i od początku musiałam brać no spę i oczywiście femibion 1 poza tym dostałam nystatynę bo miałam bardzo dużo śluzu. Więc może nie zwlekaj z wizytą. A piersi masuj sobie rano i wieczorem przed spaniem to ci ulży. Ja miałam uczucie jakbym nosiła dwa kamienie. Poza tym nie pij soków malinowych, szałwi, nie masuj brzucha, nie rób gorących kąpieli temp. wody max 36 stopni i do wizyty u lekarza wstrzymaj się ze współżyciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie współżyjemy z mężem odkąd się dowiedzieliśmy. Właśnie chodzi o to, że brzuch mnie nie boli (bolał przez jakieś 6 dni - czyli w czasie, kiedy miałam mieć @). Teraz sporadycznie (bardzo lekko), gdy np. zerwę się szybko z kanapy czy łóżka. Poradźcie mi jeszcze, proszę czy witaminy, które biorę są odpowiednie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A Cerutin po co? Ja na początku brałam tylko kwas foliowy. Resztę leków wprowadzi lekarz jeśli zajdzie taka potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam identyczne objawy jak ty, ciaza o tydzien starsza od twojej. do tej pory brak mdlosci i wymiotow, chociaz jestem strasznie wybredna jezeli chodzi o jedzenie. wizyta u lekarza w przyszlym tygodniu - to bedzie 6t4d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cerutin brałam już wcześniej, zanim się dowiedziałam o ciąży, bo był okres zachorowań, dlatego brałam profilaktycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też nie wiem po co ci ten cerutin, wydaje mi się ze w ciąży on jest nie wskazany. Ja jestem w 26 tc do 12 tc brałam tylko kwas foliowy, a od 13 zaczęłam brać pregne plus i biorę ją do dziś. Do tego magnez i nic więcej co za dużo to nie zdrowo. Jak pójdziesz do gina to zleci ci odpowiednie witaminy, każdy poleca inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za informację, w takim razie odstawię Cerutin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie bierz tego Cerutinu lepiej jedz więcej owoców z witaminą C. Ewentualnie syrop Prenalen- jest dla kobiet w ciąży. A o Cerutin dopytaj gina na wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, które są już doświadczone, macie może dla nas jeszcze jakieś cenne wskazówki? Pomóżcie :) Fajnie, że ktoś stworzył ten wątek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam jeszcze jedną trochę uciążliwą przypadłość, otóż wyskoczyły mi małe pryszcze i zaskórniki na policzkach... Tak jak to się czasem działo w okresie owulacji i po niej... Czy to normalne, czy niekoniecznie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normalne. To niestety jeden ze "skutków ubocznych" ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja od zawsze miałam problemy z cerą. Na początku ciąży trądzik się nasilił, a później zaczął ustępować tak, że teraz cera w ciąży (koniec 6 miesiąca) 100 razy lepsza niż przed. Zresztą włosy i paznokcie także. Myślę, że to nie jest nic niepokojącego, po prostu tak działają hormony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paooolina
Cześć dziewczyny! Autorko , ją ostatnia miesiaczke miałam 15.02 :) 2 krechy na teście tydzień temu a dziś beta prawie 4000. Kochana też mam wiele wątpliwości i obaw, objawy identyczne jak Ty. Piersi bolą wieczorem i w nocy tak że się podnieść nie mogę :( śluz z pochwy też mam biały i gesty. U mnie dochodzą jeszcze humorki - potrafię przepłakać godzinę bo mam tyle obaw. Też zastanawiam się czy to normalne i wogóle co to będzie dalej. Usg mam 14.04 - pani doktor powiedziała że wtedy na pewno coś już zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirabelka23
Ja tez czuje dziwne uczucie w pochwie, nie wiem nawet jak to okreslic. I latam co troche do toalety bo wydaje mi sie, ze cos tam leci. A to tylko bialy sluz. Czy to wlasciwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorka23
Cześć Paooolina! Cieszę się, że napisałaś. Nasza ciąża jest w podobnym wieku w takim razie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paooolina
Nie wiem czy właściwe ale mam dokładnie to samo. Widzę, że sporo tu dziewczyn na listopad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taki śluz na początku ciąży jest jak najbardziej normalnym objawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorka23
Ja się zastanawiam jeszcze nad jedną sprawą - mianowicie kiedy powiedzieć o nowinie rodzinie i znajomym. Jak wiadomo wszystko może się zdarzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×