Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy tanie Pieluszki jednorazowe sa zle czy lepiej kupować oryginalne Pampersa?

Polecane posty

Gość gość
Jak chcesz pchac na dziecko chemie to prosze. Wyłącznie wielorazowe są zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wg mnie lepiej zainwestować w pieluszki pampers.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W zasadzie z tego co widzę, aż tak dużo droższe nie sa pieluszki pampers od innych jeżeli kupuje sie w dużych opakowaniach. Kilka lat temu faktycznie były drogie a teraz nie tak bardzo. Stać mnie na pieluszki firmy pampers ale wszyscy w około mówią, ze po co przepłacać lub po co dziecko przyzwyczajać do droższych. Kupiłam na początek dwie małe paczki pieluszek pampers i 2 jakichś innych i wizualnie bardziej podobają mi sie pieluszki pampers ale wiadomo, ze to nie jest najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja Pampers, te Dady i inne do mnie nie przemawiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sobie na tyłek też byś położyła calą tablice mendelejewa? Kobieta wyezej dobrze ci powiedziała. Pieluchy jednorazowe to sama chemią, w dodatku żel który pęcznieje pod wpływem cieczy przedostaje sie przez siateczke pieluchy i dostaje do narządów rodnych dziecka! Później sie dziwicie skąd te odparzenia i infekcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn był na pampersach. Używałam oryginalnych lub dada i nigdy w życiu odparzeń czy infekcji nie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie te baby mądre. Oczywiście że wielorazowe sa lepsze ale nie chce wierzyć ze wy same tylko takie dzieciom zakładacie. A na spacer czy do lekarza? Pewnie nawet dzieci nie macie ekspertki ekologiczne które chemia karmią swoją rodzinę chyba ze pieczywo i maslo też same robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sobie jednak nie wyobrażam wielorazowych :-( Choć sama sie na takich wychowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Same używajcie wielorazowych. Ja używam jednorazowych i sobie chwalę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Jakie te baby mądre. Oczywiście że wielorazowe sa lepsze ale nie chce wierzyć ze wy same tylko takie dzieciom zakładacie. A na spacer czy do lekarza? Pewnie nawet dzieci nie macie ekspertki ekologiczne które chemia karmią swoją rodzinę chyba ze pieczywo i maslo też same robicie? x Trojaczki na wielorazówkach odchowałam. Masło i pieczywo u nas nie isnieje. A na spacer to taki wielki problem ubrac wielorazowe? Współczuje twojemu dziecku jesli aż taka paniusią jesteś ze własnego dziecka się brzydzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Używa ktoś jeszcze wielorazowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Używa ktoś jeszcze wielorazowych? x Ja uzywam. Moje dziecko w wieku 1.5 roczku nauczyło sie robic na wc dzieki nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jejku to nie jest temat o wielorazowkach. Jeżeli ktoś chce ich używać to niech używa. Wypowiadajcie sie na temat wielorazowek na forach o eko macierzyństwie albo taki temat załóżcie. Ja mam 25 lat i za 2 miesiące będę mama i wyobraź sobie, ze moja mama tez używała przy mnie pampersow bo tacie kolega z Ameryki przesyłał i żyje i mam sie dobrze. Owszem używała tez wielorazowek ale na zmianę z pampersami i jakoś nikt jej nie krytykował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Jejku to nie jest temat o wielorazowkach. Jeżeli ktoś chce ich używać to niech używa. Wypowiadajcie sie na temat wielorazowek na forach o eko macierzyństwie albo taki temat załóżcie. Ja mam 25 lat i za 2 miesiące będę mama i wyobraź sobie, ze moja mama tez używała przy mnie pampersow bo tacie kolega z Ameryki przesyłał i żyje i mam sie dobrze. Owszem używała tez wielorazowek ale na zmianę z pampersami i jakoś nikt jej nie krytykował. x Bo wtedy nie patrzyło sie na dobro dziecka. Teraz pieluchy są naszprycowane taką chemią, że Skłodowska Curiemiała mniej w swoim laboratorium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No czy ja wiem. Pieluszki firmy pampers w latach 90 tez juz zmieniały siku w żel. I nawet przy pampersach można nauczyć dziecko szybko siadać na nocnik, to zasługa rodzica a nie takich czy innych pieluszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie było mnie stać na pampersy, miałam dwoje maluchów naraz. Używałam dada z biedronki i czasem happy, dzieci żyją, odparzenie miały raz gdy miały biegunkę i akurat było +30 stopni na dworze i nie nadążałam im zmieniać tych pieluch. Nie obcierały, były mięciutkie i nie sądzę bym dzieciom krzywdę zrobiła wydając mniej pieniędzy na pieluchy. Tetrowych też używałam, ale pranie mnie wykańczało bo z dwójki maluchów to była sterta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do żlobka też założyłybyście wielorazówki? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, do żłobka jakby musiała też by poszła w wielorazowych. Swoją drogą na jedno dziecko w ciagu ok 2.5lat pieluchowania marnuje sie ok 6000zł (+ sterta chemicznego syfu na wysypisko), na pieluchowanie wielorazowe idzie ok 1500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eko maniaczki. :O Tylko jednorazowe. Teraz Pampers. Z pierwszym dzieckiem Huggisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
;-) hahaha ciekawe co by było gdyby każda puknięta eko mamusia puszczała swoje dziecko do żlobka w wielorazówkach. Jak jestes taka eko to nie uszczaj do zlobkach tylko sama baw a nie kogos,mam tu na mysli pracownice zlobka zmuszasz do babrania sie z takimi pieluchami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że ta wariatka tu też kasy skąpiła ;) eko swoją drogą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś oczko.gif hahaha ciekawe co by było gdyby każda puknięta eko mamusia puszczała swoje dziecko do żlobka w wielorazówkach. Jak jestes taka eko to nie uszczaj do zlobkach tylko sama baw a nie kogos,mam tu na mysli pracownice zlobka zmuszasz do babrania sie z takimi pieluchami. x Za to im płacą. Rzygi też muszą sprzątać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6000 tysięcy? Na 100% tyle nie idzie. Może około 3 tysięcy maksymalnie a jak dziecko zaczyna siusuac na nocnik wcześniej to jeszcze mniej. Mój syn zaczął korzystać z nocnika w wieku 20 miesięcy. Miesieczny koszt pampersow to około 120 zł maksymalnie. Liczylyscie ile pieniędzy idzie na wodę, proszek, prąd bo trzeba w pralce uprać i uprasować. No i oczywiście dziecko chodzi non stop przesikane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupowałam pampersy zielone. Na promocjach to wychodziły taniej niż dada z biedronki. To po co przepłacać? Kupowałam w netto czy Tesco zazwyczaj, odrazu w dużych kartonach. Nie musiałam wiec co tydzień chodzić po jedna paczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak owszem musza sprzątać ale żadna Pani w żłobku nie bedzie bawić sie w tetrowe pieluszki tylko rodzic ma przynieść pampersy. Mam koleżankę która pracuje w żłobku i niestety nawet takie eko mamy do żłobka maja przynieść pampersy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To dobra rada też tak będę robiła po urodzeniu. Większe ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chciałam być eko i chciałam zminimalizować chemie w pielęgnacji mojego dziecka. Kupiłam mnóstwo pieluch tetrowych, takich lepszych, bambusowych i tych kolorowych otulaczy. Wydałam na to mnóstwo kasy, bo chciałam, żeby to były produkty najlepszej jakości. Wytrzymałam z tym ekosreko chyba z 2 miesiące i się poddałam. Raz, że przyszedł rachunek za wodę, a dwa, że już mi się nie chciało np rozwieszać elegancko tetr, a potem prasować, a mam lekkiego bzika na punkcie prasowania i czystości białych rzeczy. Moje dziecko ma obecnie 5 miesięcy od 3 używam przede wszystkim jednorazówek i jestem WOLNA :D (mój narzeczony też, bo miał dosyc tych wielorazówek od początku). Syn nigdy nie był odparzony, nigdy nie chodził z pełna pieluchą, po każdym nawet najmniejszym siku zmieniam mu ją, ale z ekonomicznego punktu widzenia jest taniej niż przy wielorazowych. Na początku praktycznie w dzień w dzień chodziła u nas pralka z pieluchami, bo ja nie z tych co kolekcjonują zużyte pieluchy dniami i piorą raz w tygodniu. Przy wielorazowych częściej zdarzały się również przemoczone body i prześcieradła, pralka chodziła non stop. Z eko już tylko zostało mi używanie wody do podmywania przy przewijaniu, nie używamy chusteczek nawilżonych (chyba, że poza domem). Kupujemy pieluchy Dada, w zasadzie to innych nigdy nie mieliśmy, więc nie mam porównania do oryginalnych Pampersów, ale te Dada spełniają nasze oczekiwania, więc nie widzę potrzeby zmian w tym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o tak...płacą im za opiekę nad dziećmi i czynności z nimi związane a nie za zabawę z tetrą. Może mają jeszcze te pieluchy uprać i prasowac? czy mamuni po całym dniu oddadzą te bomby ekologiczne razem z dzieckiem?;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś o tak...płacą im za opiekę nad dziećmi i czynności z nimi związane a nie za zabawę z tetrą. Może mają jeszcze te pieluchy uprać i prasowac? czy mamuni po całym dniu oddadzą te bomby ekologiczne razem z dzieckiem?oczko.gif x Ja mieszkam w Warszawie. Moj syn chodził do żłobka gdzie normalnie miał zmieniane wkłady do pieluch wielo jak dzieci z jednorazówkami. Pani dostawała pojemnik specjalny na wkłady i tam składały. Dziecko nie chodzi przesikane chyba ze matka idzie na tanioche i kupuje chinszczyne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×