Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy terrier to dobry pies dla dziecka

Polecane posty

Gość gość

mamy mające doświadczenie z psami jak myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
N ie. To nie są psy rodzinne. Mogą być dla dziecka zbyt "inwazyjne". Ponadto lubią rządzić. szukałabym bardziej kanapowych ras

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla dziecka? Absolutnie nie. Pies nie jest zabawką, a ta rasa na pewno nie nadaje sie do zabaw z dzieckiem Pomyśl o labladorze, bokserze, collie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile lat na dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egergerg
Boże, widzisz i nie grzmisz... Kogo pytasz? Czy to forum kynologiczne? Jaki terrier, jest ich mnóstwo! Boston terrier będzie kapitalnym psem rodzinnym, to samo staffordshire terrier, gorzej już z myśliwskimi terrierami, choć warto rozważyć kilka ras. Poczytaj trochę o rasach, odwiedź wystawę, podpytaj hodowców i właścicieli. I przede wszystkim pojęcie "dla dziecka" może dotyczyć zabawki, skarpetek czy czego tam, a nie żywej istoty. Albo bierzecie sobie psa na członka rodziny, albo odpuśćcie. Czy ktoś was zmusza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam foksteriera,i niby to psy nie nadajace sie dla dzieci ale moja suczka jest wyatkowo grzeczna i posluszna.mam polroczna coreczke to pes nie odstepuje jej na krok i jest w dziecku zakochana.duzo zalezy od wychowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pitbulla
Ja mam pitbulla i powiem jedno nie ma lepszego psa dla dzieci właśnie. Tak tak moje drogie zapomnijcie o szczotkach typu yorki i terrierki. Robią kupę hałasu, szczekają jak najęte i bywają agresywne nader często. Pitbulle są niesamowicie opiekuńcze, przyjazne dla dzieci, a zabawę mają w genach. Nasz Rico nigdy się nie męczy kiedy my mamy dość on dalej gania z dzieciakami, a my mamy wolne dzięki niemu choć na chwilkę :P Nie zamieniłabym go na żadnego innego psa, nie wierzcie w te kretyńskie kłamstwa o rzekomo agresywnych rasach nie ma czegoś takiego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maslo maslane.najpierw piszesz ze teriery sa agresyne a potem ze nie ma psow agresywnych.zdecyduj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chodzi mi o airedale terriera, sliczny jest ten pies, dziewczyny dzięki za odpowiedzi i piszcie jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj terier nienawidzi tylko ptakow i kotow.bawic sie tez uwielbia,caly dzien mozesz mu pilke rzucac a on dalej nie zmeczony,nie do zajezdzenia.nawet jak mu sie (niechcacy )na lapke nadepnie to nie jest jak inne psy ze gryza lub szczekaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakie szczekanie ? mam westa, najlepszy przyjaciel mojego dziecka,charakter ma wspanialy,kochany pies,dodam ze jest starszy 2 lata od dziecka i nigdy mu nic nie zrobil mimo ze dziecko raczkujac - ciagnelo za wlosy do bolu,ja mysle ze lepszego psa nie mialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egergerg
Airedale to psy twarde, kapitalne jako służbowe. Znam wprawdzie hodowczynię tych psów już w drugim pokoleniu i jej suki zawsze są znakomicie opanowane i łagodne oraz rodzinne ale jestem też pewna że można trafić na psa o silnym charakterze ze skłonnością do dominacji, a z takim niedoświadczony przewodnik może sobie nie poradzić. Musiałabyś poznać dobrze rodziców szczenięcia, wiedzieć jakie cechy przekażą, no i odpowiednio się swoim psem zajmować, gwarantując mu odpowiednią dawkę ruchu, szkolenie, no i oczywiście właściwe warunki w domu. To ambitne zadanie. Ale osobiście uważam że wybór jest naprawdę dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mieliśmy airedale terriera. Fajny pies, lubił włazić do łóżka na wygrzane i podpierdalał ze stołu żarcie ilekroć miał okazję. Kochał marchew i naleśniki. Dzieci nienawidził, ale mnie i brata lubił (ja miałam jakieś 6-8 lat myślę jak pies się pojawił, brat o 6l starszy). Myślę, że to kiepski pies dla małych dzieci, ale dla nastolatka byłby ok. Uwaga, ten pies najlepiej, żeby miał dużo przestrzeni, słabo nadaje się do mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba tylko idiotki mogą pisać, że pitbulle są dobre dla dzieci !!! Miałam kilka tych psów, są kompletnie porąbane, mózgi wielkości orzeszka i masa umięśnionego cielska, serio, najgłupsze psy na świecie, kojarzą mi się z na wpół oswojonym aligatorem :O Nigdy nie wiadomo co takiemu bydlakowi strzeli do tego zakutego łba ! Może zdarza się jeden normalny pitbull na 100, ale to jeśli już tylko suczka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fakt z tym że te airedale terriery uwielbiają spać na kanapie, moja suczka też wlazi na kanapę i jak mam ją oduczyć !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 23;12 absolutna racja, powinni zlikwidować tę rasę fuuuuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ja mam westa jest swietnym psiakiem, jest z nami 3 lata, uwielbia sie bawic ganiac za pilka, kocha spanie w łóżku, ale jesli chodzi o dzieci to jest dziwny. Mamy rocznego synka pies go toleruje nie jest agresywny w stosunku do niego ale tez nie pala do niego miloscia. Czasem mam wrazwnie ze moj pies traktuje go jak zlo konieczne... dodam ze z dziecmi w tak od 5 lat w gore bawi sie rewelacyjnie, ale raczkujacy maluch go chyba denerwuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Terriery to psy o silnym charakterze, często indywidualiści no i nie potulne baranki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my mamy yorka, to tez terrier ;). jedyna wada, ze jest maly, wiec corka, jak chce mu cos zabrac, to potrafi go malo delikatnie "przesunac", a jak chce sie z nim bawic, a on sie chowa do legowiska, to potrafi go z tego legowiska "wytrzepac", wiec trzeba miec oboje na oku. ale ogolnie dobrze sie dogaduja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla małych dzieci to chyba jednak owczarki są lepsze, wszakże to psy pasterskie dbające o stado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Miałam kilka tych psów, są kompletnie porąbane, mózgi wielkości orzeszka i masa umięśnionego cielska, serio, najgłupsze psy na świecie," Ja to mówią "jaki pan, taki kram" Pomijając, że nie miałaś żadnego pita, bo pieprzysz farmazony jak potłuczona. Co do staffika, nie jest do końca takim psem niańką, jak to go chcą widzieć.To bardzo żywioowy, temperamenty pies, mało delikatny raczej w obyciu, przy aście w3ypada jak wariat, za to asty są bardzo zrónoważóne i poważniejsze.Dla mnie bullowate to psyu dla ludzi którzy mają wiedzę o psach i rozsądne głowy, a jak widać na tym watku raczej nieewiele osób pasuej na wlasciciela.Nie wiem po co zabierają głos zw tym wątku osoby, któe nawet bladego pojęcia o tych rasach nie mają, chyba jakz awsze na kafe, aby cokolwiek napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to za pytanie, od razu widać, ze nawet nie wiesz o co pytać.Jaką konkretnie rasę masz na myśłi? Sprecyzuj, bo samo określenie terrier to stanowczo za mało. Jakiego masz na myśli? Airedale terrier,Amerykański staffordshire terrier,Australian silky terrier,Bedlington terrier,Border terrier,Bulterier,Bulterier miniaturowy,Cairn terrier,Jack Russell terrier,Norwich terrier,Staffordshire bull terrier,Terier walijski,West highland white terrier,Yorkshire terrier jak i pozostałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam a ja polecam ,te rasę ponieważ ma westi od półtora roku jestem zadowolona on kocha wszystkie dzieci prze cudowny piesk. Pozdrawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam a ja polecam ,te rasę ponieważ ma westi od półtora roku jestem zadowolona on kocha wszystkie dzieci prze cudowny piesk. Pozdrawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×