Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy to wystarczy za opiekę dla babci?

Polecane posty

Gość gość

Niedawno zaczęłam pracę, corka ma 2 latka, w okolicy nie ma przedszkola, wiec babcia się zaoferowala do opieki nad mala. Oczywiście za darmo, nic od nas nie chce. Daje codziennie soczki, jogurty, owoce, jakieś chrupki, oczywiście mleko, pampersy. Nie chce żeby wygladalo to trochę dziwnie wiec z mężem ustaliliśmy ze damy babci dodatkowo 400-500 zl miesięcznie, w międzyczasie chcemy sprezentować jej nowa kuchenkę badz zmywarkę. Czy to nie za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli to prawda co piszesz to jestem godna podziwu dla was. Moja mama siedzi z dzieckiem mojej siostry, gotuje im obiadki a oni jeszcze potrafia ja wyzywac. Napewno starczy i pewnie babcia nie bedzie chciala wziac kasy ale prezent wezmie i bedzie szczesliwa. Jestescie super!!!!! Oby wiecej takich ludzi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziś słyszałam w telewizji ,że dziecko to DOBRO RODZINNE a WY jeszcze chcecie płacić za opiekę na wnusią? Jeśli się upieracie to moim zdaniem 400 zł w zupełności wystarczy. Zastanawiam się czy babcia weźmie te pieniądze od Was..... Dajcie znać jak poszło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle ze to mile zE myslicie jak sie odwdzieczyc a czy babcia mieszka z wami czy oddzielnie i w jakim jest wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi jest po prostu głupio, ze tak za darmo. Opiekunce musialabym zapłacić kolo tysiąca, a u babci to wiadomo wszystko pod kontrola jestem pewna że dziecko jest pod dobra opieka. Babcia mieszka osobno, jest po 60. Dużo nam pomaga, przede wszystkim przy dziecku dlatego tez chcemy się jakoś odwdzięczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz sluszna racj****abcia napewno dziecku krzywdy nie zrobi a ty bedxiesz spokojniejsza. przypuszczam ze babcia kasy nie wezmie ale wtedy co miesiac mozecie jej cos kupic albo odkladac kase i zafundowac jej wakacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nareszcie głos rozsądnej kobiety, która nie traktuj***abci jak przymusowej, darmowej nianki. Babcia raczej pieniędzy nie weźmie więc możecie odkładać i zrobić jakiś ekstra prezent. I świetnie, ze dajecie swoje rzeczy, a nie myślicie że babcia wszystko musi. Pochwalić trzeba wasz rozsądek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja swojej tez płaciłam . Co prawda mniej niż Ty ale nie wyobrażam sobie opieki nad moim dzieckiem za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak babcia nie bedzie chciała brac pieniedzy to zawsze mozesz jej np co miesiąc opłacać jakiś prywatny pakiet medyczny. W tym wieku ludzie często chodzą do wielu lekarzy a wiadomo jakie są terminy do specjalistow i na badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Y mnie będzie siedzieć moja mama.... Nie wyobrażam sobie nie dać jej kasy.... Sam jej 1000 zł bo w wawie obecnie pracuje jako opiekunka i ma ponad 2000.... Dziwię się tym które uważają że babcia to ma siedzieć za free....a przecież taka babcia może iść do obcych i dostać znacznie więcej.... Nie jest obowiązkiem babci siedzieć z wnukiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super ponysly z tym pakietem medycznym czy sprzetami do domu, wakacjami jesli babcia nie bedzie chciala pieniedzy. Skoro babcia kupuje soczki, mleko, pampersy, to pewnie tez niezla sumke na to wszystko wydaje. Przede wszystkim pamietajcie o traktowaniu babci z szacunkiem. Opieka nad wnukami to na pewno nie jest obowiazek babci. Kiedys babcie opiekowaly sie wnukami, ale to bylo wtedy, gdy w jednym domu mieszkaly trzy pokolenia i seniorzy sila rzeczy byli przy wnukach. Nie mieli nic innego do roboty i to byl ich wklad w prace na gospodarstwie. Teraz sa inne czasy, babcie i dziadkowie maja swoje zycie, swoje sprawy i maja prawo dysponowac swoim czasem tak jak chca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi sie wydaje, ze to nie babcia kupuje te soczki, jogurty, mleko i pampersy ttylko odziło oto że to oni jej dają, jak zawożą dziecko, żeby ona wlasnie nie musiala ze swojej kasy tego kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem pełna podziwu, ja pilnowałam 2 wnuków, az poszły do przedszkola, syn nigdy nie dawał pieniędzy ale jak zobaczył,że dziennie wydaję 5 zł na drobiazgi dla wnuka to zaczął zostawić 10 zł na wydatki dla małego. synowa prowadi Avon, ale zawsze jej płaciłam za każdy kosmetyk. nieraz pomyślałam, że mogłaby sprezetować jakiś zel pod prysznic za 8 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eureka! Sa jeszcze madre kobiety na tym swiecie! Dalas mi nadzieje po tym co tu ludzie wypisuja. Mam taki sam poglad na ta sprawe i tak szczerze to chciala bym miec taka kolezanke jak Ty a mam same pustaki, az mi ich zal i ich unikam. Pzdr wszystkie myslace:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2015.04.14 Dziecko to dobro rodzinne??? dobrze przeczytałam????? Ty chyba z idiotą się na głowy pozamieniałaś cytując debilne teksty. Jak się robi dzieci to robic sobie dla siebie a nie uszczęsliwiać kupami,zupami i innymi babcie.Zobaczymy czy wtedy tak chetnie beda lale rozkładać nogi jesli same beda sie musieć zajmować dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja swojej mamie tez bede placila i 2 razy tyle co autorka.. nie wyobrazam sobie by za tak ciezka prace nic nie dostala..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka Klamka
Wszystko zależy od babci ... bo żeby nie okazało się, że się obrazi, gdy dacie pieniądze... bardziej może jakiś prezent jak np ta zmywarka, lub coś mniejszego. W tym sklepie jest wiele ciekawych rzeczy, stricte dla seniorów: http://www.sklepikseniora.pl/ jest wiele rzeczy do wyboru np: mata do masażu stóp i ciała - ścieżka zdrowia: http://www.sklepikseniora.pl/mata-do-masazu-stop-i-ciala-sciezka-zdrowia-p1710.html :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wedlug mnie fajnie, ze chcecie dac jej kase i sprezentowac jakis sprzed agd, na pewno sie ucieszy :) Ale to fakt, pewnie pieniedzy nie bedzie chciala przyjac, pomysl z pakietem medycznym o ktorym ktos wspominal wydaje sie byc super ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elwiara7182
Tutaj http://www.sklepikseniora.pl/cisnieniomierz-nadgarstkowy-c3691.html są różnego rodzaju ciśnieniomierze, więc możecie taki babci sprezentować w zamian za opiekę nad waszym dzieckiem. Pewno babcia nie będzie chciała pieniędzy, a taki prezent z chęcią przyjmie. Sklepik Seniora ma również inne ciekawe rzeczy, które na pewno babci się przydadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćsam
wiesz co ja te kupiłam babci ciśnieniomierz w tym roku i co się okazało!? Że ma nadciśnienie !!!! Nie mierzyła nigdy, nie czuła potrzeby a tu taka niespodzianka ;/ a zagoń ją do lekarza ... graniczy z cudem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo mily gest ale jak czytam "ze nie wyobraza sobie jedna z druga nie zaplacic MAMIE albo TESCIOWEJ za opieke nad wnukiem"to daje mi do myslenia jaka jestescie rodzina.I to co naniej 1000zl.no coments...Rozumiem ze wy od swoich dzieci tez bedziecie brac kase za opieke nad swoimi wnukami...Wstydzilabym sie mamy czy tesciowej ktore bralyby bez mrugniecia oka kase za opieke nad swoim wnukiem.Mam cudoena mame bezinteresoenie pomagajaca -my tak samo jestesmy pomocni. Moj dom to dom rodzicow i odwrotnie.Kupuje Jej drobiazgi-teraz jestesmy na eakacjach.I zebyscie nie szczekaly mama z tata w swoim domku my e swoim.Dzieckiem opiekujemy sie tylko my!Kupilam Jej fajna kurtke ona moim dzieciom lody itd...Nie ma takiego wstretnego zarobku jak wy piszecie.Obrzydliwe.W przyszlosci rozumiem ze bedziecie od mam zadac zaplaty gdy bedzie trzeba sie nia zajac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale puste babki, opiekować się wnukami przez tyle godzin, owszem raz-na tydzień przez 2-3 godziny to jeszcze bym zrozumiała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2015.04.14 Dziś słyszałam w telewizji ,że dziecko to DOBRO RODZINNE masz rację i tym dobrem chcecie zajebać babki w niańczeniu wnuków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo mily gest ale jak czytam "ze nie wyobraza sobie jedna z druga nie zaplacic MAMIE albo TESCIOWEJ za opieke nad wnukiem"to daje mi do myslenia jaka jestescie rodzina.I to co naniej 1000zl.no coments...Rozumiem ze wy od swoich dzieci tez bedziecie brac kase za opieke nad swoimi wnukami...Wstydzilabym sie mamy czy tesciowej ktore bralyby bez mrugniecia oka kase za opieke nad swoim wnukiem.Mam cudoena mame bezinteresoenie pomagajaca -my tak samo jestesmy pomocni. Moj dom to dom rodzicow i odwrotnie.Kupuje Jej drobiazgi-teraz jestesmy na eakacjach.I zebyscie nie szczekaly mama z tata w swoim domku my e swoim.Dzieckiem opiekujemy sie tylko my!Kupilam Jej fajna kurtke ona moim dzieciom lody itd...Nie ma takiego wstretnego zarobku jak wy piszecie.Obrzydliwe.W przyszlosci rozumiem ze bedziecie od mam zadac zaplaty gdy bedzie trzeba sie nia zajac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te co opieke babc nad wnukiem nazywaja mordowaniem babc itp.nie maja pojecia co to jest rodzina,cieplo rodzinne,pomaganie sobie wzajemnie!Wspolczuje wam bo to musi byc straszne.Babcie ktore musza miec placone bo same sie nie zajma.a jak kupia kubusia czy bulke to bron boze bo taki wnuk rujnuj***abcie i dziadka.Dla kazdego normalnego DZIADKA I BABCI zaznaczam normalnego pomaganie swoim dzieciom jest naturalna koleja rzeczy.To ze niektire z was maja zimne matki i relacje z nimi gorsze niz z obcymi-coz wspolczuje.Mojej mamie ja zawsze pomoge bezinteresownie tak jak ona nam.moim dzieciom w przyszlisci tez pomoge stane na glowie zeby pomoc czy przy wnukach czy przy dzieciach.To jest jedna z rol babci i dziadka.to jest rodzina i wzajemna pomoc i mozliwosc liczrnia nie tylko na samego siebie.Zazdrosccie mi bo ja mam pomoc,moze nie jakas skrajna ale dzieci moga przyjsc na tygodniu do babci na zupe czy wziac od Niej batona i odwrotnie wolama mame do nas na obiad albo dzieci niosa Jjej jakies smakolyki itd.Wy tego nie skumacie. Placcie dalej waszym zaj mamusiom a potem od swoich dzieci bierzcie kase za opieke nad wnukiem. To tez jest swego rodz PATOLOGIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakbym miała małą emeryturę a dzieci chciałby dać mi trochę pieniędzy za opiekę nad dzieckiem to bym wzięła ..... i wydała na wnuczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość dziś ty to najlepiej jeszcze byś babkę podparła dwoma kołkami aby się nie przewracała tylko bawiła ci dzieci, młode matki wymiękają przy opiece własnych dzieci a co mowić o babciach, nie przesadzaj, 2-3 godziny raz na kilka dni to tak, a nie codziennie po 8-10 godzin,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odpiszcie mi na tym forum kafeteria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×