Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy warto kupić mieszkanie na 4 piętrze?

Polecane posty

Gość gość

Kobietki doradźcie czy warto kupić mieszkanie na 4 piętrze w 4 piętrowym bloku? Jak się mieszka tak wysoko? Ja mieszkałam już na parterze i nigdy więcej bym nie chciała. Teraz mieszkamy na 1 piętrze jest ok, tylko mieszkanie małe, sprzedajemy i chcemy kupić większe. I tu pytanie czy warto kupić mieszkanie na 4 piętrze w czteropiętrowym bloku? Bez windy. Cena w miarę przystępna, dla porównania takie samo mieszkanie, w identycznym stanie, tylko na 1 piętrze jest ponad 40 tys droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkania na 1 piętrze są najdroższe bo to najlepsza opcja po prostu. Ja mieszkam na 2 piętrze i szczerze nie wyobrażam sobie mieszkać jeszcze 2 piętra wyżej i codziennie po tych schodach latać. Zakupy wnieść czy cokolwiek cięższego to dla mnie masakra bo jestem chuda i drobna. Za rok planujemy drugie dziecko i cieszę się, że mamy komórkę na parterze bo inaczej nie wiem jakbym miała wózek na te 2 piętro targać :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JA mieszkam na 9 i nie wyobrażam sobie mieszkać tak nisko. Kiedyś wynajmowałam mieszkanie na 1 piętrze. Słyszałam kazdą rozmowę idących ludzi. W zyciu. Ale są ludzie, którzy nie chcą mieszkać tak wysoko. ps. 4 pietro bez windy to też nie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W życiu! Moja siostra mieszka na 4piętrze i nawet czasami nie chce mi się tam wchodzić a co dopiero po 3-4razy dziennie, z wózkiem czy zakupami...? W dodatku na ostatnim piętrze w lato grzeje słońce i jest piekarnik, gołębie sra** a w zimie piździ przez wywietrzniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przesadzajmy, najgorszy problem widzicie we wchodzeniu po schodach? Czy to jest poddasze? Bo jeśli tak to może być w lecie gorąco, a w zimie zimniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poddasze to masz raczej w starej kamienicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze, to nie warto nawet po bardzo okazyjnej cenie. No chyba, że w bloku jest winda, to wtedy zostaje tylko nie dający spokoju gorąc w lato i chłód w zimie. Plus jest tylko jeden, nikt Cię nie zaleje. Sprawdź http://www.gucio.org.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym wzięła to na pierwszym piętrze, będzie cieplej, bo ciepło od sąsiadów będzie przenikało zarówno z dołu jak i z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Póki ktoś jest młody i zdrowy to problemu nie ma. Ale jak zdrowie szwankuje to wejście na 4 piętro w bloku bez windy zaczyna byc mocno kłopotliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny wy też będziecie stare :-) oświece was. Zobaczcie ile starszych ludzi szuka mieszkania na 1 piętrze... Chcąc zejść z 4 właśnie na 1 bo na stare lata nie tak łatwo wejść na samą górę. Mieszkania raczej nie kupuje się na kilka lat, raczej kilkanaście. Sama sprzedawałam mieszkanie na 1 piętrze. Nie jedni przekonywali mnie bym się po prostu z nimi zamieniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10.54 Że co? Przecież wiele nowych bloków/apartamentowców jest teraz z poddaszem, czasem są w nich mieszkania 2 piętrowe właśnie z poddaszem. Mój apartamentowiec z 2010 r. ma poddasze. To chyba w starych wielopiętrowych blokach często nie ma poddasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mieszkałam na 4 piętrze 20 lat i nie przeszkadzałoby mi kupno mieszkania na tym pietrze. Fakt latanie z cięższymi zakupami nie jest zbyt komfortowe, ale da się przyzwyczaić. Z tym gorącem i zimnem to też nie przesadzajcie. Jakoś nie pamiętam, aby u mnie było goręcej, niż u koleżanki na pierwszym piętrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli myślisz przyszłościowo to niezbyt,bo potem ja będziecie starzy nie dacie rady się wdrapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W starej kamienicy poddasze? A to dobre haha :D Kochaniutka widziałaś Ty kiedy poddasze w na prawdę starej kamienicy? Przecież to jest za niskie żeby tam mieszkać. w starych kamienicach są strychy raczej nie zagospodarowane. Chyba, że są jakieś bardzo wysokie te poddasza, ale tam raczej nikt mieszkań nie robi bo to po prostu srogo kosztuje a mało kto kupiłby mieszkanie w takim miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie ostatnie pietri to marzenie. Ale ja nie planuje dzieci :D licze sie tylko z koniecznością dodatkowego ocieplenia. Nizsze piętra to tragedia dla osob lubiacych spokoj. A wnoszenie rzeczy - bez przesady, wózek czy dziecko rozumiem ze ciezko. Ale zakupy? Mieszkalam kiedys na 3 bez windy i ok bylo. W innym bloku na 6 i czasami olewalam winde bo nie chcialo mi sie czekać. A mam niedowagę to chyba umrzec z wyczerpania powinnam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:10 Zakupy to pojęcie względne. Skoro nie masz rodziny to nie bardzo wiesz co to oznacza taszczyć zakupy dla kilku osób na 4 piętro. Jakbyś wyjęła z auta 6 siatek po 3 do jednej ręki i miała z tym zapierdzielać na 6 piętro to stałabyś i czekała na tę windę wierz mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kakkatrina
Niestety na 4 piętrze upały są dużo bardziej odczuwalne, dodatkowo czasami może być problem z wniesieniem czegoś ciężkiego. Z kolei jeżeli chodzi o zalety, to mieszkania na 4 piętrze zazwyczaj są trochę tańsze a do tego nikt tam nie skacze nad głową. Polecam sprawdzić sobie tą stronę, jest tutaj więcej opinii na ten temat http://blat.net.pl/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wynajmuje teraz mieszkanie na 4 piętrze i nie kupiłabym tak wysoko mieszkania. Dobre dla osób nieplanujacych dzieci i bez psa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za darmo bym nie wzięła na 4 piętrze.Sama kupiłam mieszkanie na parterze.Wcześniej mieszkałam na 2 pietrze i to jest moje maksimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w sumie całe życie mieszkałam na 4 pietrze o ile mowa o ostatnim piętrze w bloku. plusy - dobra kondycja minusy- latem skwar nie do wytrzymania bo od dachu gorąco reszta nie ma znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupiłam mieszkanie na 4 piętrze. Mieszkałam na 2 piętrze i miałam dość tupania nawet w nocy ciągłych hałasów. Teraz mi nikt po glowie nie chodzi mam cisze i spokój. Gorąco latem jest tak samo a zimą troche chłodniej niż na 2 piętrze, ale to akurat mi nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale to już było
Nie wyobrażam sobie mieszkania na 4 piętrze.Mam dwoje małych dzieci.Mieszkam w wieżowcu i też mam problem z wyjściem na spacer z dwójką maluchów,a co dopiero schodzić po schodach z czwartego piętra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ta moja mama i sąsiadki dokoła mieszkały na 3,4 piętrze z małymi dziećmi i jakoś przez tyle lat dały radę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mysle ze ma duze znaczenie z ktorej strony to 4rte pietro jest.moj brat mieszkal na 10 i zaizolowal sufit.co nie zmienia faktu ze duzy pokoj od zachodu i od 12-13 zar walil po oknach i byl piekarnik.jesli czwarte pietro to tylko strona wschodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja wlasnie jestem w trakcie zakupu mieszkania na 4, ostatnim pietrze :) Tyle ze u nas jest winda, ktora obsluguje tez piwnice i parking. No i moje dizecko ma 8 lat wiec wyzek i inne temu podobne przyjemnosci juz nie wchodza w gre :P Mieszkanie wyczekane, wymarzone, z tarasem i pieknym widokiem i bez sasiadow nad glowa :) Budynek znam bo w nim od 10 lat mieszkam, tyle ze 2 pietra nizej :P wiem jaka jest izolacja i akustyka budynku. No i wiem jak winda dziala :) : przez 10 lat doslownie kilka awarii naprawionych w ciagu 1-2 godzin. Juz sie nie moge doczekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje bedzie mialo okna z salonu i taras na poludnie :) (sypialnie maja okna na polnoc) ... Od upalow chronia rolety i w ostatecznosci klima :P, na tarasie mozna zainstalowac parasol.... A nie ma to jak posiedziec na tarasie albo zjesc posilek w piekny sloneczny dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga90123
Mieszkam na 4 piętrze bez windy od kilku lat i nie jest źle. Kiedyś też sobie tego nie wyobrażałam ale teraz widzę plusy. W przede wszystkim spokój bo na nasze 4 piętro wchodzą tylko mieszkańcy. Przez pierwsze przewijają się wszyscy w górę i w dół. Idzie się do tego piętra przyzwyczaic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No do pewnego czasu jest to dobre rozwianie a na starosc już gorzej chociaż powiem wam że moi dziadkowie mieszkają na 3 pietrze i przez 50 lat mieli okazje tyle razy wchodzić i schodzić ze im to nie przeszkadza. Teraz sprzedają mieszkanie i własnie szukają dobrego notariusza i znależli ta kancelarie www.notariuszkancelaria.wroclaw.pl ktos korzystał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli dobra cena to warto. W innym przypadku szukaj mieszkania na niższym piętrze. Mieszkanie na 1 czy 2 piętrze łatwiej później w razie czego sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam na 29 piętrze ;) co prawda jest winda, ale wysoko jest. To trochę nie prawda, że słońce cały czas grzeje zawsze można rolety zasłonić albo co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×