Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mkk

czy wasze dzieci miały biegunkę po antybiotyku?i co wtedy podawałyście?

Polecane posty

zalezy w jakim wieku dziecko, ja mam male i daje jej wywar z gotowanej marchewki oraz smecte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość treterete
w trakcie podawania antybiotyku zawsze podaje się coś osłonowo np. acidolac czy lacidofil po to aby zapobiec rozstrojowi żołądka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkk
dziecko ma 2 latka i podaję lakcid...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córeczka też miała biegunkę po antybiotyku. Nie podawałam jej żadnych leków przeciwbiegunkowych bo nie wiadomo czy można je łączyć. Po prostu musi dużo pić, możesz dać gastrolit( wyrównuj poziom elektrolitów) no i dieta ( ryż, marchew). No i nie przejmuj sie _ po odstawieniu antybiotyku biegunka minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkk
niewaidomo juz co podawać, od ryżu ma obrzydzenie,,owoców się boję podać, jogórtów też pewnie nie można..i trzeba czekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkk
no wlaśnie moja ma te strezlające a dostake klacid na zapalenie oskrzeli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rttyej
Lakcid to to samo co acidolac-obydwa bez recepty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cudowna123
Trzeba przerwac podawanie antybiotyku i udac sie do lekarza. Moj syn dostal biegunki mimo,ze bral oslone.Lekarz zmienila antybiotyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_milenki
Tak , z tymze u nas pojawiła sie biegunka a zaraz po tym starszne zdecia.Uratowało nas odstawienie antybiotyku i podanie Boboticu razem z duza iloscia probiotyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do Was
Czy po tych kropelkach dziecko nie miło od nowa problemów z brzuszkiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melodyjka09
Oczywiście ze tak.I najgorsze jest to ze pediatra nic nam wszesniej nie powiedziala ze mozna temu zapobiec.Na szczescie chodzimy juz od innego lekarza i teraz kiedy przychodzi tez przykry moment brania antybiotyków podaje równolegle Enterol. Drogie mamy ,te tabletki,w sumie kapsułki mozna podawać juz po 1szym miesiącu zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanka77
Dokładnie, to czesto jest takie zaniedbanie przez nas -rodziców,kiedy nie podajemy naszym dzieciom osłonowo probiotyku.Stad własnie takie a nie inne dolegliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjj jjjjjjjjjjj
ja mam co prawda mlodszego niemowlaka, ale podczas pobytu w szpitalu w trakcie brania antybiotyku dostawala linex baby jako probiotyk a jak mimo to wystapila iegunka to dostawala smecte. Niestety zupelnie nie chciala jej pic wiec lekarka przepisala nifuroksazyd, bardzo dobry na biegunke i dzieci lubia smak, jednak niestety na recepte...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dicoflor
u nas swietnie zadziałał DICOFLOR. Można go podawać razem z antybiotykiem. W ulotce pisze o jednej dawce, ale mysmy dawali 3 razy dziennie - kilku lekarzy dziecięcych powiedziało mi, że tego się nie przedawkuje (oczywiście w granicach rozsądku;) Ważne przy podawaniu osłonowych bakterii jest ich ilość- odpoweidnio działa chyba dopoiero około "6000 czegoś tam w czymś tam" ;) - sprawdźcie ulotkę ile tych dobroczynnych bakterii jest w Waszych "oslonkach". Ja już dokładnie nie pamietam, ale wiem, że 2 kapsułki dicofloru dla dzieci dostarczały tą odpowiednią ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dicoflor
a przy biegunce smecta i ORS hippa bardzo dobrze wspominam - tylko ciężko w aptekach dostać (ja sobie swojego czasu zrobiłam "zapas na wszelki wypadek", bo " na stanie mają zazwyczaj 1, 2 sztuki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina%
witajcie moj 2 letni synek dostał biegunki po antybiotyku zynacef w formie zastrzyków. Jeszcze nigdy nie mial takiej biegunki , przez te zastzryki bardzo malo jadł prawie wcale, najpierw meczylismy sie z goraczka przez 3 dni, zaczelo sie w pon a w piatek po poludniu biegunka, lało mu sie z tyleczka ciurkiem, nie bylo jak to zwykle bywa rozwolnionego stolca tylko zabarwiona woda, zmienialam mu pampersy co 5 minut, zaczełam dawac orsalit, lakcid L ktory podaje sie raz dziennie jest w postaci ampulki, do tego smecta, dodam ze maly nie chcial nic jesc oprocz mleka cokolwiek dostal to zwymiotował lekarka do tego kazala dac hydroxyzyne 2,5 ml, zanim cokolwiek zaczeło dzialac zmieniłam z 10 alboi wiecej pampersów, na noc dalam jeszcze nifuroksazyd. Wyobrazcie sobie ze moj syneczek nie dosc ze dostaje leki na gardło poniewaz ma infekcje zastrzyki to jeszcze teraz to wszystko na biegunke. Naprawde te nasze dzieciaki to sa niesamowicie dzielne! Zycze powodzenia wszytkim mamom walczacym z choróbskami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina%
witam to jeszcze raz ja w sobote biegunka była jeszcze gorsza , zmienila okolo 30 pampersów, dopiero gdy juz nie nadazalam z nawadnianiem pojechalam do wspanialej pani doktor ktora przepisala malemu tabletki loperamid najpierw jedna cala, a pozniej po pol 3 razy dziennie oczywiscie rozkruszona, wieczorem było o niebo lepiej w nocy ani jednej a wniedziele 7 niewielkich, w poniedzialek uspokoilo sie całkowicie. jeszcze nie przezyłam nigdy czegos takiego pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga 1981
acidolac, lakcid, do picia wywar z borówki, deserek jagody, dużo marchewki, kleik ryżowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga 1981
wywar z borówki leśnej...to herbatka granulowana kupiona za grosze w aptece...wg mnie bardzo skuteczna...ale wtedy nic wiecj nie daje dziecku do picia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaapola777
my zawsze trzymamy w apteczce lacidolac baby (dla dzieci do lat 3), w razie biegunki jak znalazł, warto też brać osłonowo przy antybiotykoterapii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telka telka
Przy antybiotyku i biegunce probiotyk to podstawa, my akurat podajemy acidolac junior.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak nawet wymioty - dokładnie popo Ammoksiklavie i po Agumentinie - nigdy tego już nie dam dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brydźka
Moje dzieci nie tak dawno przechodziły biegunkę, jakaś wirusówka chyba bo jeden po drugim zachorował. Podawałam do picia elektrolity i obowiązkowo probiotyk acidolac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szukam informacji co brać osłonowego do antybiotyku,pediatra powiedział że jakiś probiotyk ale nic konkretnego, może ten acidolac spróbuję skoro smaczny, bo mój niejadek nic nie chce pić (syropy odpadają)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuj, na pewno mu posmakuje, moim dzieciom bardzo smakuje ten probiotyk. A najważniejsze, że jest skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko raz zdarzyło mi się nie podać nic osłonowego przy antybiotyku i mój syn miał biegunkę. Od tamtej pory zawsze razem z antybiotykiem kupuje acidolac, podaję go jeszcze do kilkunastu dni po zakończonym antybiotyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
syn mial dwa razy antybiotyk i dwa razy pojawiala sie biegunka, mimo podawania probiotyku. Konczylo sie zastrzykami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×