Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 39

CZy zaczac starac sie o dziecko,mam 39lat..?

Polecane posty

Gość oliwka 39

zycie, tak sie ulozyloa nie inaczej.... Teraz mam meza , mieszkanie.wieku po mnie nie widac, , jestem zdrowa , szczupla wysportowana, wygladam na ok 30l/cgodz nie wiem co w srodku..nie badalam sie , bo nie chcilam nigdy dzieci..teraz tak sie zastanawiam a moze???co myslicie??dac sobie szanse, czy za pozno i bedzie to dla mnie katastrofa.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to już prawie ostatni dzwonek... ja urodziłam pierwsze dziecko w wieku 32 lat, też późno ale nie z mojej winy, bo najpierw długo nie mogłam znaleźć męża, wyszłam za mąż w wieku 29 lat a potem 2 lata staraliśmy się o dzidziusia. Zaszłam w ciążę w wieku 31 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli naprawdę czujesz, że chcesz mieć dziecko, staraj się! właściwie nigdy nie słyszałam, żeby ktoś żałował, że się zdecydował na dziecko, a odwrotne sytuacje się zdarzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie ze sie starac, jesli chcesz dziecka.A czemu nie? Wiele osob rodzi pierwsze dziecko grubo po 30tsce, takie czasy. Powodzenia. Ja pierwsze urodzilam w wieku 29 lat. A teraz mam 38 i starmy sie, niestety juz dosc dlugo, o drugie i licze, ze sie uda. Moja przyjaciolka lat 37 tez kilka tyg temu urodzila drugie dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
widac ze kwoki z grajdolka pl dla was 32 to pozno chryste, co z amyslenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o pozniej ciazy mowimy po 45 roku zycia tak dla wiadomosci. 30 to jest wczesna ciaza. nie mowie o o patolach kolo 20. Wpl jest daleko daleko wszystko/najlepij w liceum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko ja urodziłam jak skończyłam 29 lat. Za późno ale walczyliśmy 4 lata i dopiero II procedura in vitro pozwoliła nam teraz cieszyć sie rodzicielstwem. Trzymam kciuki :-) warto walczyć wiec WALCZ !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
babcia w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
babcia??jaj chyba robisz zobaczymy jak ty bedziesz miec 40lat jak powiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosciu to noe babcia tylko dojrzała kobieta z głowa na karku, a nie gowniara z sianem we łbie ot tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Polsce musi byc dzidziu, mezus i kredycik juz ok 26 inaczej nie jestes ustabilizowana-stabilizacja po polsku hahahhahahahhahahahahhahah Dla mnie osobiscie ciaza tylko po 36 i juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem w tym wieku na pierwsze dziecko trochę późno , kolejne ciąże nie są zagrożone niedorozwojem lub wadami płodu . Moja kuzynka urodziła w wieku 40 lat pierwsze dziecko i ma zespoł Downa , rok później urodziła nastepne i jest zdrowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwka39
Hej to ja.. Babka sie nie czuje, wgladam tez git, zdrowa jestem Mam super prace, meza, dom , bez kredytu, zwiedzilam pol swiata i tak sobiw mysle..moze....by....jakis inny etap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli jest chore-mozna usunac. to nie srediowiecze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Śmiało się staraj! Ja pierwsze urodziłam w wieku 34, teraz mam 37 i chcę mieć drugie za jakieś 2 lata, wszystko planowane i na spokojnie. Aha i ciążę miałam wzorową, poród super sn tylko 5 godzin, czułam się bardzo dobrze! Do dzieła, dziewczyno, powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym sie na twoim miejscu postarala o dziecko, skoro po pierwsze tego chcesz, po drugie macie ku temu warunki. Rodzicielstwo to piekna sprawa. Ja urodzilam pierwsze na 30ste urodziny , teraz mam 37 i mysle o drugim dziecku. Mam nadzieje, ze mi sie uda. Trzymam za Was kciuki. A komentarzami sie nie przejmuj. Nie wszyscy musza rodzic dzieci bedac dziecmi:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 moje koleżanki urodziły w wieku 38 lat jako pierworódki , jedna ma teraz 40 i stara się o następne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a pozniej dzieci sie smieja z waszych kochanych dzieciaczkow ze zamiast mamy ma babcie. najlepiej to zacznijcie rodzic po 50. po co dziecku mama w zyciu. truma i do dolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem w tym wieku na pierwsze dziecko trochę późno , kolejne ciąże nie są zagrożone niedorozwojem lub wadami płodu . Moja kuzynka urodziła w wieku 40 lat pierwsze dziecko i ma zespoł Downa , rok później urodziła nastepne i jest zdrowe . x Że co? Ze niby kolejne ciąże nie są zagrożone niedorozwojem lub wadami? No tego to nie słyszałam jeszcze. Weź się kobieto dowiedz najpierw a później pisz. Może mniej głupot wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
staraj się ja najbardziej, teraz wiele kobiet rodzi w tym wieku i nikogo cywilizowanego to nie dziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja koleżanka urodziła w wieku 42 lat córkę, a syna rok póżniej.Dzieci mądre, ładne już na studiach, o na nie wygląda na swoje lata. Druga w wieku 38 lat została babcią, 57 miała jak zosta la prababką. Teraz wiek rodzenia się przesunął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsze miałam w wieku 30 lat - w I cyklu starań Drugie w wieku 35 - też w I cyklu. Trzeciego już nie chce mieć :D dają we dwójkę do wiwatu. Wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po co się ludzi pytasz, jeśli masz potrzebę dziecka to dlaczego nie. Osobiście nie jestem zwolenniczką późnego macierzyństwa bo sama z takiego jestem, moi rodzice mnie spłodzili gdy mieli 40 lat. Uważam że jest to mentalna przepaść mimo wszystko. Ale skoro wcześniej nie miałaś możliwości, a teraz masz możliwość i odczuwasz taką potrzebę, to jak najbardziej postaraj się. Dziecko to duży obowiązek, czasem nieprzespane noce i wyrzeczenia jednak, ale gdy mądrze wychowasz to tez wielkie szczęście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla tępych , wypowiedz lekarza : mówi lekarz. - Jednak nie ma badań, które by stwierdzały jednoznacznie, że lepiej rozwijają się dzieci młodszych mam. Jednak jest udowodnione, że mamy po 40. roku życia częściej rodzą dzieci z wadami i zaburzeniami - co 10. dziecko mamy w tym wieku nie rodzi się zdrowe - dodaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam córki w wieku szkoły podstawowej i wiem jakie potrafią byc złosliwe dzieciaki w tym wieku . Nabijają sie z innych , że maja starą mamę , czy brzydko ubraną , że wygląda na babkę , że robi im siare przychodząc do szkoły itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ubrane sa i mloda marnie i stare:) wiec nie ma reguly nam to nie groxi raczej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja urodziłam dwoje dziec*****erwsze mając 35 lat i drugie majac 38. Wyglądam młodo i tak się czuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale serio widzicie roznice miedzy 30 a 40?w wygladzie??? ja jakos nie/tak samo wygladam te same ciuchu naoze//ta sama waga/zmara nad czolem kwasem usunelam zeby biale(po aparacie)rowne nie wiem ja czuje zekwitne a u was po 35 a ztak zle??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasne, że się staraj, jesteś jeszcze młoda, ja urodziłam pierwsze mając 38, koleżanka dwójkę mając 37 i 39 lat, teraz znajoma też jest w ciąży, ma 41 lat :) Powodzenia i do dzieła :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam 40/dziecko 22/nie wyobrazam sobie biegac po parku i wstawacw nocy teraz oj nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×