Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy zaryzykowalybyscie ciąże po 30stce??lekarz uznal to za niebezpieczne..

Polecane posty

Gość gość

moja znajoma chce urodzic pierwsze dziecko,ale jest problem bo ona ma juz 34 lata i ostatnio jedna lekarka powiedziala jej ,że w tym wieku dziecko moze urodzic sie z downem albo inna chorobą,dostala wrecz opieprz ,że mogla wczesniej myslec o dziecku a nie po 30stce bo taka ciaza bedzie ryzykowna. zgadzacie sie z tym?tez balybyscie sie zachodzic w ciaze w takim wieku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja znajoma zaszła w 36 lat. Dziecko ma autyzm. Inna w 41, dziecko ma Zd Ja urodzilam w 26 i 28 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedz koleżance, ze czas zmienić lekarza. Co to maja być za komentarze? Mam 32 lata, jestem w 17 tygodniu ciąży. Sporo kobiet teraz rodzi w tym wieku. Moja szwagierka, skończy niedługo 37 lat, w kwietniu urodzila trzecie dziecko. Zreszta kobiety rodza i rodzily chore dzieci, to się zdarza, w każdym wieku. To, ze masz 20-pare lat nie gwarantuje niczego, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja sasiadka-rodzila w wieku 28 lat-dziecko ma ZD. Kuzynka meza-25 lat-dziecko z mukowiscydoza. Moja przyjaciolka-23lata-chlopiec ma autyzm. Znajoma ze szkoły-20 laat-dziecko z porazeniem mózgowym. Wiec reguly nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież teraz więcej kobiet po trzydziestce ma dzieci niż do trzydziestki! Ja urodziłam wieku 30, 32 i 37 lat, wszystkie zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie pieprzcie bzdur ,że wiek 34 lata nie ma nic do rzeczy ,bo ma. w tym wieku rzadko mozna urodzic zdrowe dziecko. ja znam kobiete ,która rodzila dziecko z mięsniakiem.miala miesniaka 6 cm i mimo to zaszla w ciaze,to dopiero nieodpowiedzialnosc.dziecko z gory skazane jest na chorobe jakąs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym się nie zdecydowała. Ciąża do Max 28 roku zycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzecie dziecko ur w wieku 36 lat,moja kolezanka w wieku 35 lat urodziła blizniaki,sąsiadka ma dwoje zdrowych dzieci ktore ur w wieku 38 i 43 lat.Kuzynka ur chłopca w wieku 25 lat z Z D.Zmien lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z wiekiem zwiększa się ryzyko wystąpienia różnych chorób w tym m.in. zespołu downa. O tym, żeby wiek miał wpływ na autyzm pierwsze słyszę, pani z 15:08 coś sobie wymyśliła, bo pasuje do teorii, że po 30 rodzi się chore dzieci. Autorko: wiele kobiet zachodzi w ciążę po trzydziestce. Ryzyko jest większe - fakt, ale nie jest to ryzyko "pół na pół", tylko nadal (mimo wszystko) niewielkie. Lekarka Twojej koleżanki to idiotka, bo opieprzać to ona sobie może co najwyżej własne dzieci, a nie pacjentki, które z różnych względów przecież decydują się na późne macierzyństwo. Ja bym takiego lekarza zmieniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No jednak jest roznica. Taka ze po 30 roku zycia gdy rodzi sie pierwsze dziecko zwłaszcza procent urodzen chorych dzieci jest o okolo 19 procent większy. Uczyłam sie tego na psychologii klinicznej osob niepełnosprawnych intelektualnie. Oczywiście wiele kobiet po 30 rodzi zdrowe dzieci, ale chodzi o to ze jest to bardziej ryzykowne. Co do autyzmu to nie jest to choroba w 100 procentach pochodzenia genetycznego wiec wiek mamy ma tu mniejsze znaczenie niz w przypadku zespołu dauna czy innych chorób gdzie uszkodzone sa chromosomy. Musisz poznac historie swojej i męża rodziny. Zobaczyć czy takie choroby sie u was zdarzaly. Zrobic sobie badania genetyczne i dzialac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś nie pieprzcie bzdur ,że wiek 34 lata nie ma nic do rzeczy ,bo ma. w tym wieku rzadko mozna urodzic zdrowe dziecko. ja znam kobiete ,która rodzila dziecko z mięsniakiem.miala miesniaka 6 cm i mimo to zaszla w ciaze,to dopiero nieodpowiedzialnosc.dziecko z gory skazane jest na chorobe jakąs. X Co ty p/i/e/p/r/z/y/s/z? W tym wieku RZADKO rodzi się zdrowe dzieci? Chyba rzadko (mimo wszystko) rodzi się chore dzieci. Sama mam dwójkę, urodzone w wieku 34 i 37 lat. Koleżanki też dzieci po trzydziestce. W szpitalu w którym rodziłam były kobiety w moim wieku i jakoś też dzieci zdrowe. Oczywiście, że wiek ma znaczenia, ja tego nie mówię, że nie ma. Ale to nie jest wyrok, jaki ty tutaj wpisałaś "rzadko kobiety w takim wieku rodzą zdrowe dzieci". No k/u/r/w/a litości. Bredzisz i tyle. Pojęcia o medycynie żadnego, statystyk zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:22 A wiesz dlaczego tak jest ?Czytałam kiedyś wypowiedzi lekarzy w necie- dlatego że odsetek kobiet które rodzą po trzydziestce jest mniejszy niż tych które rodzą do trzydziestki, dlatego teoretycznie wyliczono że kobiety po 30 rodzą częściej chore dzieci .A powinno się badać na 100 kobiet ile kobiet rodzi chore dzieci do 30 ,A ile po trzydziestce a to się badała ogólnikowo, a nie procentowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakby to była ciąża po 40-tce to jeszcze bym rozumiała ale po 30-tce sie czepiać w dzisiejszych czasach to trzeba być walniętym. Ciąża po 20-tce to sie zdarza u patolki bezstresowo wychowanej. Teraz średni wiek zawieranych małżeństw ludzi na poziomie to 26-28 lat a dziecko wiadomo że jeszcze później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ja bym się nie zdecydowała. Ciąża do Max 28 roku zycia X Taaaaak? A gdybyś nie poznała odpowiedniego faceta do tego czasu to co, zrezygnowałabyś z posiadania dzieci? A gdybyś przez lata nie potrafiła zajść w ciążę, leczenie byłoby nieskuteczne, to też byś powiedziała "mam 28 lat, więc rezygnuję, bo jestem za stara"? Łatwo się ocenia kogoś nie mając pojęcia o czyimś życiu. A tak poza tym to z Ciebie chyba jakaś prościutka dziewczyna musi być, skoro "granicznym" jest dla Ciebie wiek 28 lat. Sporo młodych ludzi w wieku 25 lat dopiero kończy studia. Mało kto ma na tyle poukładane życie (prawa, mieszkanie) żeby się z dwójką (czy trójką - jak kto chce) "wyrobić" do 28 roku. Wyrobić się mogą albo panienki po zawodówkach, albo z bogatą rodziną i zapewnioną pracą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:22jezeli ty podszesz zespół dauna to jesteś dla mnie takim samym autorytetem jak biznesmen z Torunia. Po 35 rz wzrasta ryzyko urodzenia dziecka z wada genetyczna. Ok. Ale to nie wzrost o 90%. A teraz fakty. Moja mama urodziła mnie i brata grubo po 30-oboje zdrowi. Ja po 30 urodziłam 2 dzieci oboje zdrowe. Praktycznie wszystkie moje koleżanki rodziły dzieci po 30i wszystkie zdrowe. Na polozniczym spora część babek po 30. Bez przesady. Bałabym się raczej rodzić po 40, ale po 30??? Ach i dodam tylko że o ciążę starałam się 2i 1 cykl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wedle statystyki w wieku 34 lat jest szansa na urodzenia dziecka z ZD jak 1:474, czyli na 1000 dzieci rodzonych przez kobiety w tym wieku, dwoje może mieć ZD, to jaki to jest odsetek ? Ułamek procenta. I to jest to 'ogromne ryzyko' ? :D Ta lekarka to idiotka ale widzę, że jest takich sporo :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Magda
Urodziłam dwoje dziec****erwsze w wieku 31 lat, drugie 34. Oba zdrowe, duże, donoszone. Sąsiadka mojej mamy w wieku 23 lat urodziła synka z ZD . Nie ma reguły. Mi lekarz powiedział, że nawet młoda kobieta szybciej urodzi chore dziecko,Bo jej organizm jest silny i nie poroni. Starsza taka ciąże straci, bo częściej dochodzi do poronienia.organizm odrzuca wadliwe ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:37 mam bogatych rodziców, więc co ja mogę wiedzieć o życiu :* pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarka pewnie podpisała klauzulę sumienia... Wiedza zerowa, a badań prenatalnych nie zaleci, bo są niezgodne z jej przekonaniami. Ja rozumiem, że jakieś idiotki na forum mogą nie mieć wiedzy medycznej i plotą co im ślina na język przyniesie. Ale lekarze? Oni powinni taką wiedzę mieć w małym palcu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś 15:37 mam bogatych rodziców, więc co ja mogę wiedzieć o życiu :* pozdro X Jeśli tak jest i piszesz takie bzdury, że ciąża max do 28 roku to faktycznie o życiu niewiele wiesz. Bo oceniasz innych z perspektywy własnego fotela. Ale osoby majętne, na ogół są też wykształcone i niegłupie, więc sądzę raczej, że po jakiejś zawodówce, góra technikum jesteś, szybciutko zaczęłaś pracę i do głowy ci nie przyjdzie, że komuś edukacja zajęła więcej czasu. No chyba, że z tej PiSowej "elity" jesteś, gdzie może i kasa jest, ale mózgi przez Kościół wyprane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zenujaca idiotko piszesz ze osoby po zawodowce sa glupsze..jakim prawem?moj kuzyn jest po zawodówce a ma stwierdzone psychologicznie cholernie wysokie iq natomiast kuzynka jest po prawie na ujocie i jest poprostu tępa a na studiach tylko ryła na pamięc...jak smiesz oceniac po wyksztalceniu ludzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale bzdet.. Teraz nie ma reguły.. Miałam na wakacjach praktyki na położnictwie (studia piel) na jednej z sal leżały 3 kobiety wiek na pewno 22, 27 chyba 26 lat i wszystkie miały chore dzieci dwa z ZD i jedno jakaś inną wade.. A np moja koleżanka urodziła 4 dziecko mając 42 l, dziewczynka jest zdrowa i bardzo mądra..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś zenujaca idiotko piszesz ze osoby po zawodowce sa glupsze..jakim prawem?moj kuzyn jest po zawodówce a ma stwierdzone psychologicznie cholernie wysokie iq natomiast kuzynka jest po prawie na ujocie i jest poprostu tępa a na studiach tylko ryła na pamięc...jak smiesz oceniac po wyksztalceniu ludzi? X Nie oceniam ludzi po wykształceniu ale po tym co piszą. Ta panienka "od bogatych rodziców" musi być głupia jak but, skoro stwierdza, że dziecko max do 28 roku życia. Do 28 roku z dziećmi (wszystkimi) to się wyrobić może ktoś, kto nie szedł na studia, albo ma w życiu wszystko pod nos podstawione, lub ktoś kto wpadł, takie są realia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja koleżanka pierwsze dziecko urodziła mając 25 lat chłopiec ma Zespół Downa ,oczywiście mąż od niej odszedł, sama wychowywała to dziecko .wrócił do niej po dziesięciu latach ,zrobił jej dziecko na szczęście Dziewczynka urodziła się zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miesniki nie wyplywaja na to czy urodzisz zdrowe dziecko, zreszta przed 30 tce tez mozna je miec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
urodziłam pierwsze dziecko mając 27, drugie mając 31 lat. Myślimy o trzecim (choć nie jestem pewna) i wtedy będę miała koło 35 jak urodzę (jeśli się zdecydujemy). Moja mama miała 36, teściowa 34 lata jak urodziły pierwsze dziecko. Teściowa nawet ostatnie urodziła po 40stce i też jest zdrowe. Nie ma co demonizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czas zmienic lekarza, bo ta lekarka tkwi q epice krola Cwieczka. Jest niedouczona. Ryzyko wzrasta alw po 40tce a i tak jest naprawde nieznaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×