Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Matula*

Dieta bezmleczna - gdzie szukać źródła wapnia?

Polecane posty

Hejka! Karmię dziecko piersią i niestety musiałam zrezygnować z produktów mlecznych (skaza białkowa dziecka). Nie bardzo jednak orientuję się, czym je teraz zastąpić, co zawiera dużo wapnia? Może jakies suplementy? Łykam wciąż Prenatal, ale tam wapń to tylko 25% dziennego zapotrzebowania. Z góry dziękuję za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powinnas brac jakis preparat wapniowy - jaki najlepiej spytaj lekarza, dobrze to uzgodnic to z pediatra dziecka - przede wszystkim dawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość położna
powinnaś pić preparat mlekozastępczy , np. Nutramigen (ostrzegam- w smaku okropny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tukan
naturalny wapń - wszelkie orzechy i migdały( jeśli nie uczulają), jajka i ryby(jw.), jarmuż. Pamiętaj że wapń wchłania się tylko przy odpowiednim poziomie vit. D, magnezu, fosforu i boru. Unikaj potraw zakwaszających (nadmiar białka i cukru)- wapń wtedy jest wydalany z moczem. Kontroluj tarczycę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, a jakie preparaty wapniowe są dostępne w aptekach? Zwykłe wapno, Calcium C ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppppppp
w twoim wypaku to nie wiem, ale mojej kolezance zalecone jesc całe wedzone szproty.w ich szkielecie jest duzo wapnia, podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bleeeeeeeee
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elusiakotusia
nie uwierzysz ale sok pomarańczowy jest też źródłem wapnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W fasoli, grochu i soczewicy jest sporo wapnia, w orzechach i jajkach. Ja biorę też wapń w pigułkach - nazywa sięVITRUM CALCIUM Z WIT.D i nie jest na receptę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwiam27
Amarantus - bogate źródło wapnia: \"marantus jest źródłem wielu składników mineralnych, zwłaszcza wapnia (250 mg/100 g nasion), fosforu, potasu i magnezu. Spożycie 100 g nasion amarantusa pokrywa 1/3 dziennego zapotrzebowania na wapń. Pod względem ilości żelaza (15 mg w 100 g nasion) bije na głowę niemal wszystkie rośliny, z osławionym szpinakiem włącznie, co z powodzeniem można wykorzystywać w stanach anemii, a także w diecie kobiet ciężarnych potrzebujących w tym okresie szczególnie dużo tego pierwiastka. Włączenie do jednego posiłku dziennie dania przygotowanego z nasion amarantusa całkowicie pokrywa zapotrzebowanie na żelazo. Pod względem witamin występuje ich tyle samo co w innych zbożach\" źródło: http://storytel.republika.pl/amarantus.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawartość wapnia w wybranych produktach spożywczych Produkt Zawartość Ca mg/100 g Produkt Zawartość Ca mg/100 g Mleko 110–120 Brokuły 48 Jogurt 130–170 Brukselka 57 Kefir 103 Jarmuż 157 Maślanka 110 Kapusta 46-77 Sery podpuszczkowe 390-1380 Fasola (sucha) 163 Sery twarogowe 55-96 Fasola szparagowa 65 Sery topione 370 Soja (sucha) 240 Lody 125-155 Orzechy 58-186 Jaja kurze całe 47 Migdały 239 Sardynki w oleju 330 Nasiona słonecznika 131 Nasiona maku 1266

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzu25
suplementy i owszem, ale po co skoro są naturalne źródła wapnia, znajduje się on przecież nie tylko w mleku i produktach mlecznych, polecam lekturę: http://dietasouthbeach.net.pl/2011/01/24/wapn/ - o wapniu, jego przyswajalności, roli i niezbędnych dodatkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUżo wapnia mają m.in: - skorupki od jajek (PRZEGOTOWANE!!!!) - ja zbieram skorupki, mielę i raz dziennie łykam po 1 płaskiej łyżeczce - mąka amarantusa - dodaję przy pieczeniu chleba, nalesników itp., ale można też kupić gotowe ciasteczka amarantusowe (w sklepie ze zdrową żywnością, w necie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Orzechy, rośliny strączkowe, ryby (najlepiej z kręgosłupem, np. sardynki), jajka (ale uwaga - przy skazie białkowej wolno tylko żółtko!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dopajanie_dzieci
Wapnia dostarczą Ci wspomniane sardynki (z ośćmi) w oleju lub pomidorach oraz warzywa zielone (np. szpinak, brokuły, natka) i strączkowe (soja. fasola, groszek). Sporo wapnia jest w migdałach, ale należy na nie uważać - są kaloryczne. Warto zwrócić też uwagę na pieczywo - można jeść tylko takie, do wypieku którego nie użyto mleka, serwatki itp. Jeśli chodzi o mięsa i wędliny to najbezpieczniej piec je samemu w domu, ponieważ wędliny często zawierają dodatki białkowe, w tym te pochodzące z mleka. Możesz pić herbaty: zieloną, czarną (niezbyt mocną), soki, miętę i inne herbatki dla kobiet karmiących, mleko sojowe oraz wodę mineralną (tu polecałabym wodę dla mam karmiących, z optymalną zawartością wapnia, np. Mama i ja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SATURNINA
KIEŁKI LUCERNY, SOCZEWICY, RZODKIEWKI. MLEKO ZAWIERA BIAŁKO TAK CIĘŻKO PRZYSWAJALNE, ŻE WAPŃ WOGÓLE SIĘ NIE WCHŁANIA. DLATEGO CHOĆ O TYM SIĘ NIE MÓWI MLEKO I JEGO PRZETWORY CHOC MAJA DUŻO NIEPRZYSWAJALNEGO DLA CZŁOWIEKA WAPNIA TO WPŁYWA NIEKORZYSTNIE NA NASZ ORGANIZM I CZAS ZMIENIĆ PRZYZWYCZAJENIA ŻYWIENIOWE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie chcę być wulgarna
Ale co Wy dziewczynie proponujecie, fasola, groch, strączkowe, orzechy, brokuły ??????? Przecież tego nie wolno jeść karmiąc małe dziecko, bo to powoduje wzdęcia i kolki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie chcę być wulgarna
Rzodkiewki, ryby w oleju, pomidorach ? Przecież jak ja karmiłam piersią, to takie dania były zakazane. Autorko,lepiej zapytaj pediatry o jakiś preparat z wapniem, który możesz brać przy karmieniu. Jedz chude wędliny, mięso z kurczaka, cielęcinę, marchew, buraczki, ryż, kaszę, ziemniaki, Niestety masz przerąbane, bo też przerabiałam dietę bezmleczną jakiś czas i praktycznie w 70-80% tego, co jadłam - były składniki mleczne, jak się okazuje, nawet w zwykłych bułkach jest serwatka. Ja długo nie dałam rady na takiej diecie. Lepiej może przejdź na Bebilon pepti albo nutramingen, bo się wykończysz taką dietą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Woda niegazowana
Również w wodzie niegazowanej lub gazowanej ale musi być chociaż średnozmineralizowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Woda niegazowana
aha i najlepiej w szklanych butelkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zależy jak twoje dziecko reaguje na inne produkty, które zostały tu podane. i nie prawdą jest że przy karmieniu nie wolno brokułów czy rzodkiewki! wszystko zależy od dziecka! moje np nie tolerowało mleka i przetworów,soi, ryb, pora, selera, ogórków, mąki żytniej, arbuza i zapewne czegoś jeszcze ale już nie pamiętam. ale np truskawki, czereśnie czy wiśnie mogłam jeść bez żadnych ograniczeń! więc nie uogólniajmy! spróbuj z naturalnym wapniem, jak nie to są suplementy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znam ten problem. Wytrzymałam na takiej diecie 7 miesięcy. Od 5 dni jestem wolna :-) nie macie pojęcia jak wszystko cudnie smakuje. Ja oprócz nabiału nie mogłam również ryb ( i właśnie małych np szprotek ze szkieletem - źródło wapnia), cytrusów, jajek, soi, czekolady, wołowiny, cielęciny - i coś tam jeszcze pewnie. Piłam bebilon pepti i łykałam tabletki dla ciężarnych + wapń w tabletkach ( nie wapno) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baba yaga
calkowicie kazali ci wykluczyc nabial?wiem,ze przy skazie raczej sie go ogranicza do polowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Mamuśka
Moje dziecko tez przebywało na diecie bezmlecznej , najpierw ja karmiąc piersią musiałam zrezygnowac z produktów mlecznych tj mleko jogurty sery gdyz małego strasznie wysypywało no i dochodziły do tego straszne kolki .Po wizycie u alergologa dostalismy mleko nutramigen faktycznie okropne w smaku ale dziecko szybko sie przyzwyczaiło.Osobiscie wprowadziłam mu od 6 mc zycia , a wczesniej sama byłam na bezmlecznej diecie.Oczywiscie dieta bezmleczna to również zakaz jedzenia cielęciny i wołowiny.Za to jadłam duzo drobiu,kurczaki, indyki , ryby,jaja Ale na dłuższą mete się nie da organizm sam się bedzie domagał , więc przeszlismy na butle.Mały teraz ma 11 mc i dostaje nutramigen 2 pije az mu sie uszy trzesa a nas po prostu cofa jak musimy spróbowac czy nie za gorace :) za to rosnie jak na drożdżach.Z sokiem pomarańczowym bym uważała faktycznie ma duzo wapnia ale to cytrus ktory moze uczulac i z tego co sie orientuje mozna go wprowadzic w diete po 9 mc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja chyba pobiłam rekord 16 mc na diecie bezmlecznej bo syn ma skaze:P 27kg zrzuciłam od porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×