Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dlaczego wg Polaków 500 należy się patologi a bogatym już nie?

Polecane posty

Gość gość

Jestem dosyć zamożna (wiadomo że to pojęcie względne) i będę brac 500+ na drugie dziecko. Wiele osób się pewnie by zbulwersowało, ale znam dwie totalnie patologiczne rodziny gdzie rodzice nie pracują, mają po 4 dzieci i dostają po 2000zł i nikogo to nie rusza.... Tak samo Pyżalska która ma dużo pieniędzy pobiera 500+ a w necie aż roi się od debilnych komentarzy np "ona dostanie kupe kasy za która kupi sobie nowe szpilki" itp NO LUDZIE ONA NIE MUSI Z 500+ kupować sobie szpilek bo sama sobie na nie zarobi bez tego 500+, a 500+ podejrzewam że tak jak ja będzie odkładać na lokatę dla dzieci na przyszłość.... Przynajmniej ona jakoś nakręca gospodarkę, pracuje, płaci podatki, ma 6 dzieci i chwała jej za to, mi by się nie chciało być 5 razy w ciąży nawet jakbym zarabiała milion na miesiąc!!! I to nie jej wina że samotne matki nie dostaną... NO LUDZIE CO Z WAMI?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak to juz jest w Polsce ciągle w mordach mało . wezme bo Pyżalska wzieła , a co mnie obchodzi samotna matka ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie w Polsce to ciemna masa, nie ma edukacji ekonomicznej i wciaz kroluje lewicowe podejscie do zycia ze bogaty (zaradny) ma sie podzielic z biednym (leniem, niezaradnym). Ojeju jeju oni tacy biedni ojciec zarabia 1200 na czarno na budowie matka z piatka dzieci siedza w walacym sie domu, nie maja na ksiazki i na jedzenie a ten bogaty sasiad co to ma firme robi ogrodzenia ma dwojke dzieci co maja nowe ciuchy i chodza na zajecia pozalekcyjne, powinien pomoc tym biednym ludziom. Ludzie! Bieda nie bierze sie z nikad. Jeszcze rozumiem jedna wpadke, ale mamy 21 wiek. Mozna sie zabezpieczyc. Ja nic nie dostalam od rodzicow, jezdzilam za granice na truskawki zeby miec na studia i o dzieciach nie myslalam w wieku 20 lat. Nienawidze lewactwa w polsce i biednej patologii gdzie ludzie nie chca ruszyc dup do roboty, bo trzeba dojechac bo malo placa, bo za granica jest ciezko. Masz przesrane bo masz biednych rodzicow? Jedz za granice, zarob wyksztalc sie, jedz do wiekszego miasta i zacznij zyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ludzie w Polsce to ciemna masa, nie ma edukacji ekonomicznej i wciaz kroluje lewicowe podejscie do zycia ze bogaty (zaradny) ma sie podzielic z biednym (leniem, niezaradnym). x tyle juz wystarczy w temacie :P twoje poglądy sa tak małostkowe , ze lepiej wiec juz nie pisz bo sie pogrążasz . Ale szczerze ci zycze aby los cie dotknął tak bys poczuła z dnia na dizen jakie nieszczescia spada na ludzi - niezaradnych ? leni ? :P OMG co za brak mózgu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam sie z gosciem powyzej. Nie sztuka jest naklepac dzieci i narzekac, ze sie nie ma za co utrzymac. I jeszcze wymagać zeby wszyscy wkoło litowali sie, bo komus ciezko. A czyja to wina? Ludzi? Czy bezmyślnych rodzicow mnożących sie bez opamiętania, z myśleniem jakos to bedzie. Nie, nie jest mi ani troche zal takich ludzi, nie wspolczuje im. Za to mam szacunek do ludzi, ktorzy maja np 4 czy 5 dzieci ale pracuja i utrzymują te dzieci na normalnym poziomie zycia nie prosząc nikogo o pomoc. Odnosnie 500+. Ja dostane na drugie dziecko mimo, ze zarabiamy sporo. Nalezy sie to wezme. I nie bardzo interesuje mnie to, ze jakas samotna matka nie dostanie na jedno dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Malostkowe? Wedlug ciebie 5 dzieci to nieszczescie ktore spada na kogos z dnia na dzien? Owszem sa nieszczescia w zyciu, ktos nagle traci prace, umiera zywiciel rodziny. Ale robic sobie piatke dzieci gdy nie ma sie warunkow to patologia, niezaradnosc zyciowa, lenistwo. I nie zycz mi zle bo dosc sie wycierpialam w zyciu, zylam w rodzinie alkoholowej i musialam ciezko pracowac od switu do nocy. Ja nie zycze tobie zle, nie zycze zle nawet tym patologiom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Malostkowe? Wedlug ciebie 5 dzieci to nieszczescie ktore spada na kogos z dnia na dzien? Owszem sa nieszczescia w zyciu, ktos nagle traci prace, umiera zywiciel rodziny. Ale robic sobie piatke dzieci gdy nie ma sie warunkow to patologia, niezaradnosc zyciowa, lenistwo. I nie zycz mi zle bo dosc sie wycierpialam w zyciu, zylam w rodzinie alkoholowej i musialam ciezko pracowac od switu do nocy. Ja nie zycze tobie zle, nie zycze zle nawet tym patologiom x OMG i jak to napisac by bezmózgi zrozumiały o czym mowa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja ci powiem, dlaczego tak uważam. Nie ma pieniędzy dla wszystkich dzieci. Teraz jest tak, że bogate dzieci z rodzin z dwójka dzieci i więcej dostana pieniądze, a biedne jedynaki nie dostaną. Twierdzenie, że przy 2 dzieci rodzice mają mniej pieniędzy jest absurdalne, bo zakłada, że wszyscy zarabiają tyle samo. Moim zdaniem najlepiej byłoby wprowadzić limit dochodowy dla wszystkich dzieci, bez względu na to czy jest jedno czy dwoje czy piętnaścioro. I wtedy ten limit mógłby być dużo wyższy niż obecnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie powinno być ŻADNYCH LIMITÓW> Dostaje albo każde dziecko albo żadne i tyle w temacie. To są pieniądze NA DZIECI, nie dla dorosłych, ci bogaci nie wydadzą tego na auta, wakacje, szpilki itp bo oni i tak na to już mają. To jest za to że masz DZIECKO nie za to jak wyglądasz, jakiej jesteś rasy, ile zarabiasz, ile masz wzrostu, jakie masz wykształcenie.... Tylko czy masz DZIECKO!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
99% biednych jakich znam to lenie i nieroby które tylko narzekają i sa biedni z własnej winy/głupoty: natrzepali dzieci, kobiety pokończyły studia typu pedagogika, socjologia, zero doświadczenia zawodowego i zaraz po studiach dziecko itp albo przerwały studia bo "wpadły" (halo mamy 21 wiek i prezerwatywy idzie kupić nawet o 2 w nocy na każdej stacji benzynowej), przykłady można mnożyć i mnożyć.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wezme bo Pyżalska wzieła , a co mnie obchodzi samotna matka .... xxx Czy ty myslisz człowieku? Zrozum że to nie jest tak że ZABIORĄ SAMOTNEJ MATCE ŻEBY DAC PYŻALSKIEJ!!!! ZABIORĄ PYŻALSKIEJ z podatków ŻEBY DAĆ PYŻALSKIEJ, o to własnie w tym chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale ja nie ustalałam zasad przyznania 500 więc dlaczego to mnie obwiniasz że samotna matka nie dostanie a ja tak? Uważam że KAŻDE DZIECKO POWINNO DOSTAĆ i gdybym była politykiem tak bym skonstruowała ustawę więc odwal się ode mnie. Nie mam wyrzutów sumienia że biorę to co należy się moim dzieciom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale tak samo zabiorą z podatków samotnej matce, aby dać Pyżalskiej (ktokolwiek to jest tak swoją drogą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie powinno być ŻADNYCH LIMITÓW xxx Nie powinno być, ale skoro są, bo nie ma pieniędzy dla wszystkich dzieci, to powinny dotyczyć wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szkoda , że Pyżalska nie podzieli sie z samotna matką tylko wyda na kosmetyczke :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a skad wiesz na co wyda? może odłoży na lokate na przyszłośc dzieci? dla mnie 500zł to jest ekstra kasa której w ogole nie musze wydac i tka własnie robie że wpłacam na lokate i dam dzieciom na pierwsze mieszkanie albo studia itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś a skad wiesz na co wyda? może odłoży na lokate na przyszłośc dzieci? dla mnie 500zł to jest ekstra kasa której w ogole nie musze wydac i tka własnie robie że wpłacam na lokate i dam dzieciom na pierwsze mieszkanie albo studia itp. x no no no bo inczej to bys dzieciom nic nie dała , no może jeszcze link do kafeterii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciowaaaaa1
Trzy "samotne" matki jakie znam to konkubiny które mają bogatych facetów, mieszkają w domach itp i właśnie się nie pobierają żeby miec różne zasiłki, dodatki, miejsce w przedszkolach w pierwszej kolejności itp. Nie pracują żeby dostawać rodzinne i wiele innych, Natomiast nie znam ani jednej samotnej matki która faktycznie jest sama bo facet zostawił i taka kasa by się jej przydała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś a skad wiesz na co wyda? może odłoży na lokate na przyszłośc dzieci? dla mnie 500zł to jest ekstra kasa której w ogole nie musze wydac i tka własnie robie że wpłacam na lokate i dam dzieciom na pierwsze mieszkanie albo studia itp. x no no no bo inczej to bys dzieciom nic nie dała , no może jeszcze link do kafeterii jezyk.gif x oczywiście że bym dała tylko teraz moge odlozyc i dac wiecej? Ból dvpy już jest? 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no no no aleś huuu jna bu ha ha :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem samotną matką, choć facet mnie nie zostawił tylko wspólnie uzgodniliśmy, że sie rozstajemy. I choć nie klepię biedy, to kasa zawsze by sie przydała. ;) Ale tak na poważnie to mam koleżankę, której mąż poszedł w świat i wszelki słuch o nim zaginął. Alimentów z funduszu nie dostaje, bo przekracza limit, który jest bardzo niski. Nie ma konkubenta i zarabia niewiele. Być może nie przekroczy tego limitu 800 zł na osobę, ale równie dobrze może mieć za dużo o kilkanaście zł. I takich przypadków jest bardzo dużo, bo ściągalność alimentów w Polsce jest na tragicznym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem ten cały program jest o kant tyłka rozwalić i tyle. Ale jeśli już jest to kasa tak samo należy się bogatym jak i biednym. Moim zdaniem o wiele lepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie innych rodzajów pomocy dla rodziców wszystkich dzieci jak na przykład większe dofinansowanie do przedszkoli/żłobków, wprowadzenie bezpłatnych posiłków w szkołach, możliwość uzyskania ulgi w rozliczeniu rocznym za zajęcia dodatkowe dziecka, książki, zeszyty, przybory szkolne * (*lub inne wydatki na dziecko). Byłoby wiadomo, że kasa idzie faktycznie na dzieci i w znaczy sposób ograniczałoby to możliwość nadużyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja znam jedną samotną amtkę z dwójką dzieic, każde z innym ,pracuej zarabia ok 2 tys, od jednego ma 1 tys alimentów od drugiego 500zł, ma 3,5 w sumie i mi sie wydaje to mało na trójkę, na szczescie ma mieszkanie wlasnosciowe po babce, duże i w dobrym punkcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ja jestem samotną matką, choć facet mnie nie zostawił tylko wspólnie uzgodniliśmy, że sie rozstajemy. I choć nie klepię biedy, to kasa zawsze by sie przydała. oczko.gif Ale tak na poważnie to mam koleżankę, której mąż poszedł w świat i wszelki słuch o nim zaginął. Alimentów z funduszu nie dostaje, bo przekracza limit, który jest bardzo niski. Nie ma konkubenta i zarabia niewiele. Być może nie przekroczy tego limitu 800 zł na osobę, ale równie dobrze może mieć za dużo o kilkanaście zł. I takich przypadków jest bardzo dużo, bo ściągalność alimentów w Polsce jest na tragicznym poziomie. x też znam takie przypadki - zero pomocy ! no ale pani Pyżalska bedzie miała na waciki to najwazniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Moim zdaniem ten cały program jest o kant tyłka rozwalić i tyle. Ale jeśli już jest to kasa tak samo należy się bogatym jak i biednym. Moim zdaniem o wiele lepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie innych rodzajów pomocy dla rodziców wszystkich dzieci jak na przykład większe dofinansowanie do przedszkoli/żłobków, wprowadzenie bezpłatnych posiłków w szkołach, możliwość uzyskania ulgi w rozliczeniu rocznym za zajęcia dodatkowe dziecka, książki, zeszyty, przybory szkolne * (*lub inne wydatki na dziecko). Byłoby wiadomo, że kasa idzie faktycznie na dzieci i w znaczy sposób ograniczałoby to możliwość nadużyć. xx xxxx xxxx dokładnie !!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja nie uważam, że 500 należy się patologii, a nie bogatym (pojęcie względne). Moja rodzina miała w tym miesiącu wydatki około 4000, z czego opłaty stałe to 2000 (w tym kredyt mieszkaniowy). Na 4 osoby (2 dorosłych, 2 dzieci) to średnio 500 zł na tydzień, a miesiąc się jeszcze nie skończył. Nie żyjemy jakoś wystawnie, ale kasa leci: ubranka i buty na lato dla dzieci, leki na alergię (niby niedrogie ale zawsze), poza tym jedzenie, chemia, kosmetyki bez szaleństw. Świadomie rezygnuję z niektórych produktów, aby mniej wydać. Nie mieszkam wśród patologii, ale pewnie gdybym powiedziała ile mamy dochodu to by uznawali nas za bogaczy, a tak na prawdę w tym miesiącu to 500+ jest nam niezbędne do przeżycia. Obecnie jestem na wychowawczym, do pracy wracam od września, kiedy dziecko pójdzie do żłobka. Mam nadzieję, że wtedy będziemy w stanie odkładać to 500, aby dzieci miały na przyszłość. Teraz jest mi przykro, że musimy wydawać to na bieżące potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:25 poczułas ie bogata czy patologią bo nie rozumiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gośc z 11:25 ja na twoim miejscu nie zdecydowałabym się na drugie dziecko bo jeżeli potrzbujecie dodatków na podstawowe potrzeby to znaczy ze nie bylo was stac na to drugie. Może za pare lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja nie uważam, że 500 należy się patologii, a nie bogatym (pojęcie względne). Moja rodzina miała w tym miesiącu wydatki około 4000, z czego opłaty stałe to 2000 (w tym kredyt mieszkaniowy). Na 4 osoby (2 dorosłych, 2 dzieci) to średnio 500 zł na tydzień, a miesiąc się jeszcze nie skończył. Nie żyjemy jakoś wystawnie, ale kasa leci: ubranka i buty na lato dla dzieci, leki na alergię (niby niedrogie ale zawsze), poza tym jedzenie, chemia, kosmetyki bez szaleństw. Świadomie rezygnuję z niektórych produktów, aby mniej wydać. Nie mieszkam wśród patologii, ale pewnie gdybym powiedziała ile mamy dochodu to by uznawali nas za bogaczy, a tak na prawdę w tym miesiącu to 500+ jest nam niezbędne do przeżycia. Obecnie jestem na wychowawczym, do pracy wracam od września, kiedy dziecko pójdzie do żłobka. Mam nadzieję, że wtedy będziemy w stanie odkładać to 500, aby dzieci miały na przyszłość. Teraz jest mi przykro, że musimy wydawać to na bieżące potrzeby. xxx I jeszcze jedno: Ostatnio jak wystawiłam na tablicy że oddam za darmo różne rzeczy dla małych dzieci, to przyszedł po to pan, który śmierdział i mówił jak po alkoholu. Albo golnął sobie z rana, albo nie wytrzeźwiał po imprezie. Nie obchodzi mnie czy sprzeda te rzeczy, czy zostawi dla siebie, czy wymieni na procenty. Ja mam takie doświadczenia z życia, że dla mnie alkohol=patologia=bieda. Wszystko co osiągnęłam w życiu to moja ciężka praca, nikt mi nic nie dał od tak. Wkurzają mnie teksty, że "bogatym" się nie należy. Podobnie jak zazdrość, że jakaś tam matka ma macierzyński a inna nie. Pracowała to ma. Z "bogatymi" podobnie. Jeżeli nie brałabym 500+ to krzywdziłabym własne dzieci, a nie mam zamiaru być patologią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poczułas ie bogata czy patologią bo nie rozumiem ? xxx Chodzi o to, że to 500+ przyda się też przeciętniakom. W niektórych branżach sezon letni jest mniej dochodowy i jak ma się wypłatę opartą na prowizji to niestety jest odczuwalne. xxx osobiście znam, "bogatych" (mają własne interesy, nawet po pare), a wiecznie w długach siedzą i pożyczają. dla mnie to też patologia. oni są już tak wplątani w różnego rodzaju kredyty, pożyczki (długi na poziomie setek tysięcy, może miliona), że ich dzieci odziedziczą chyba tylko długi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×