Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Do ilu lat dawać czopki i temperaturę mierzyć dziecku w pupce?

Polecane posty

Gość gość

Do jakiego wieku wy dawalyscie dzieciom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Temperaturę w pupie mierzyłam córce do roku, czopki do 2 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chyba nigdy nie dałam czopka, bo pierwszą gorączkę moje dziecko miało w wieku dwóch lat. Temperaturę mierze termometrem bezdotykowym. Czopki to jak dla mnie tylko dla niemowląt. Teraz są już doustne leki dla najmłodszych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałem mierzone do 15 lat, a jak byłem niegrzeczny to jeszcze lewatywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co czopki na gorączkę jak syropy są od 3 miesiąca życia? Wcale czopków nie aplikowałam a temperatury również nigdy w pupie nie mierzyłam ale pamiętam jak moja siostra 16 lat temu tak właśnie robiła swojemu synowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Serio syropy od 3 miesiąca? Moja by nie wypiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Termometr na podczerwień to już nie jest aż taki wydatek. Albo te do uszu. I tak, mają dobrą skuteczność Nie wiem kto w dzisiejszych czasach do tyłka dziecku wkłada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to termometr, ale czopek dla 3 miesięcznego niemowlaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Serio syropy od 3 miesiąca? Moja by nie wypiła. X Dlatego podaje się je strzykawką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba niewiele tak malych dzieci choruje, a kilkumiesięcznym to moim zdaniem też wygodniej syrop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie rozumiem po co męczyć dziecko czopkami do pupy jak można podać syrop a temperaturę zmierzyć termometrem na podczerwień. Kto jeszcze tak robi w tych czasach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale po co strzykawka jak można dać czopek? Zresztą strzykawka też niepewna, bo wypluje. Sorry, ale co innego 3 letnie dziecko a co innego 3 miesięczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ja nawet dostałam w aptece syrop dla dwumiesięczniaka - paracetamol, ale tak skoncentrowany, by jak najmniejszą ilość dawać do połknięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o termometry na podczerwien to są bardzo niedokladne. Mój mąż przyniósł mi 3 z pracy, te droższe jakby co, i rozbieżność spora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie specjalne są "strzykawki" w opakowaniu. te syropki są smaczne np. pomarańczowe itd. Jak grymasi podajesz mniejszymi porcjami i od razu dajesz butelkę do popicia i tak kilka razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale po co strzykawka jak można dać czopek? Zresztą strzykawka też niepewna, bo wypluje. Sorry, ale co innego 3 letnie dziecko a co innego 3 miesięczne. X Dawałaś kiedyś syrop dziecku strzykawką? Jak wiesz jak to robić to nie wypluje wierz mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy termometrze trzeba opinie poczytać a nie kierować się ceną - drogo=dobrze. Są takie które działają bez zarzutu. Mi w tyłek pchano rzeczy i raczej niemile to wspominam :O Bo jakoś mam wspomnienia z tych 2-3 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale skąd wiesz ile twój dwumiesieczniak z tego polknie? Już nie mówiąc jakie to dla niego przykre. Uważam, że nie ma co przesadzać, niemowlak powinien dostać czopek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Większosć ludzi nawet nie wie jak używać termometru na podczerwień stąd opinia, że są one niedokładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamiętasz jak miałaś mierzona temperaturę w wieku 2 lat? Szacunek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja akurat wiem, bo mój mąż się tym zawodowo zajmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skąd wiem? czekaj... niech pomyślę... moze stąd, że nie wypluje? Bingo! Dobrze kombinuję? No chyba że... przytrzyma pod językiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale skąd wiesz ile twój dwumiesieczniak z tego polknie? Już nie mówiąc jakie to dla niego przykre. Uważam, że nie ma co przesadzać, niemowlak powinien dostać czopek. A czopek nie jest "przykry"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prędzej połknie dwumiesięczniak niż roczniak, bo jest na tyle głupi że nie wie, że może wypluć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaglądasz mu do buzi, sprawdzasz pod językiem i obserwujesz przez 15 minut co wypluje? Wiesz jak smakuje paracetamol? Na dodatek wpychany na siłę 2 miesiecznemu dziecku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pierniczę, nie przesadzaj. Na siłę 2 miesięcznemu dziecku? Przecież to dziecko nie wie co dostaje, wszystko połknie, nie zbierze językiem tego by wypluć. Silny też nie połyka 15 minut to po co ta matka ma czekać i patrzeć czy wypluł różowy paracetamol? Śmieszna już się robisz coraz głupsze rzeczy wypisujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czopek to chwilowy umiarkowany ból plus pewność ze lekarstwo zostało dobrze i w odpowiedniej dawce zaaplikowane. Paracetamol so picia to czekanie na siłę czegoś obcego o wstretnym smaku do buzi. Niesmak przez conajmniej kilkanaście minut i niewiadoma ile tego lekarstwa naprawdę dziecko dostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No jeśli twoje dziecko z przyjemnością połyka lekarstwo, na dodatek kilkutygodniowe niemowlę, to gratuluję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 28 roku życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×