Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Do kobiet w ciazy jak dokladnie sie odzywiacie

Polecane posty

Gość gość

ja sama jestem w ciazy I staram sie jesc zdrowo ale nie wiem co tak naprawde powinnam jesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w ciazy jadlam 5 razy dziennie i pilam bardzo duzo wody, troche sokow, mase warzyw, troche owocow.Staralam sie jesc rzeczy gotowane na parze i chude miesa i domowe warzywne zupy, pilam tez kefir litrami i codziennie prawie jadlam awokado(ale to chyba byla zachcianka ciazowa) zadnych fsat foodow, smazonych w glebokim tluszczu potraw.od czasu do czasu pozwolilam sobie na czekolade lub ciastko.Zamiast kawy pilam inke i odstawilam herbate...nie wiem czy to znaczy zdrowo ale super sie czulam w ciazy i dziecko urodzilo sie zdrowe o wadze 4kg a ja sama w ciazy przytylam8,5kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo warzyw. Trochę owoców. Sporo węglowodanów złożonych. Półtłusty nabiał. Trochę białka (z mięsa, ryb, nasion strączkowych). Trochę zdrowych tłuszczy. Ja dzisiaj wypiłam koktajl z mleka, 1/2 banana, kilku truskawek. Potem zjadłam dwa tosty z serem żółtym i pomidorem. Wypiłam szklankę soku z czarnej porzeczki i prawie 1,5l wody (właśnie kończę butelkę). Ale żeby nie było... Czasami piję coca colę (1-2 szklanki raz na ok. 2 tygodnie), podjadam od męża parę chipsów, jadam falafel (ale to akurat w miarę zdrowy fast food), jadam słodycze, lody. A moim największym grzechem jest jedzenie większej ilości warzyw niż owoców (taki sezon :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja podobnie jak kolezanka wyzej,z tym ze duzo spacerowalam prawie az do ostatniego dnia ciazy:) jadlam duzo warzyw owocow,zero smieciowego jedzenia,ciagnelo mnie do slodyczy ale staralam sie ograniczac je,kawe pilam w malych ilosciach,dziecko urodzilo sie naturalnie-3850 waga,ja w ciazy przytylam 8 kg,dzis mala ma 16 mcy jest kochana a ja waze 55 kg,bo wciaz ciagle spaceruje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tam jestem slaba do jedzenia i jem tak jak zawsze jadlam czyli niezdrowo :( uzalezniona jestem od takiego zarcia. ale wszystkie wyniki przez cala ciaze mialam perfekcyjne :). no ale przeplacilam to 16kg.. jestem w 38tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jeszcze u mnie co do kawy to ja w ogóle przed ciąża piłam jedną tygodniowo i to słabą, wiec teraz też czasami tak piję. Herbatę jak było chłodniej piłam normalnie, nawet 3-4 dziennie (różne herbaty, czarną, ziemią i owocowe). Teraz ze względu na temperaturę po prostu mi się nie chce, czasami raz dziennie do śniadania się napiję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zjadłam zupkę z kapusty
Lekkie zupy - nie na rosole tylko na łyżce masła. Dobre jakościowo wędliny od czasu do czasu. Owoce typu: banany, arbuzy, kiwi, winogrona (rzadko), sezonowo teraz akurat czereśnie i tycio truskawek bo nie lubię. Kakao na pełnym mleku, a nawet 3,8%, rzadko jogurty (gdy gorąco, bo wychładzają organizm wg.medycyny chińskiej, a wg niej kobieta w ciąży jest "gorąca"). Dużo jajek w każdej postaci. Mało chleba i ziemniaków. Żółty ser - pełnotłusty, bo wtedy jest "prawdziwy". Niemal wszystko przyprawiam pieprznie, musztardowo i wogóle pikantnie. No i niestety - folguję sobie zajadając wafelki grześki, dlatego kupuję mało, żeby nie były pod ręką ;) Raz w tygodniu funduję sobie pieczoną (!!) rybę - łososia lub pstrąga łososiowego z ziołami i masełkiem. Kawę raz dziennie i herbatę z cukrem normalnie. Jak to mój lekarz mówi - wszystkiego po trochu, to nie zaszkodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×