Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kooniczyynkka

do mam 16-17 miesięcznych dzieci - pytanie o mleko

Polecane posty

Gość kooniczyynkka

ile razy w ciągu dnia piją wasze dzieci mleko ? I czy jedzą jeszcze oprócz tego kaszkę ? pytam, bo moja córka to straszny niejadek i poza mlekiem nic nie chce jeść z apetytem :o niedawno skończyła 16 miesięcy i pije w ciągu dnia dwa razy mleko modyfikowane i jeden raz je kaszkę mleczno-ryżową. Tak się zastanawiam, czy jest sens rezygnować z jedego mleka w ciągu dnia na rzecz np. kanapki z szynką lub serem czy może lepiej nie podawać kaszki (którą muszę jej wciskać córce podstępem) i zamiast kaszki karmić dziecko kanapkami. Niestety córka nie lubi ani pieczywa, ani sera, od biedy zje trochę bułki z szynką lub małą parówkę i ten posiłek też będę musiała wciskać podstępem :o mleko natomiast pije z wielkim apetytem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje dziecko ma 18 miesiecy
i tez najchetniej piloby samo mleczko. Ale obiadek, chleb, jakies sniadanie i owoc jakos udaje mi sie mu wcisnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja corka natomiast niecierpi mleka i kaszek- je tyko ze stolu. I co poczac? Mysle, ze mozesz dawac corce dalej mleko- widocznie tego jej trzeba. A przy okazji zawsze mozesz zaproponowac cos doroslego ze stolu- niech probuje. Wmuszanie nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja swojej mleko daje z rana (mleko modyfikowane +kaszka ryzowa lub kaszke mleczno ryzową - tylko robię taką rzadką zeby przez smoka przelciała) pozniej jakas kanapka, albo jajecznica, platki z mleczkiem starte jabłko, starte jabłko z marchewką, banana, budyń, kisiel obiad je to co my tylko w lajtowej wersji:P jej odlewam albo odkrajam i nie przyprawiam uwielbia paczki, frytki - daje jej tylko np, 2-3 kesy pączka, lub 2-3 frytki bo wiem ze to nei zdrowe po zatym mala je wszystko ma 12 miesięcy mówilam o tym lekarzowi powiedzial ze to bardzo dobrze i skoro nei boli jej brzuszek itd to zeby dalej dawac i neich nikt nie mysli ze to jakis grubasek:P ma rok wazy 9 kg i ma 82 cm wzrostu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha na noc tez je kasze(mleko) i raz w nocy sie budzi na mleczko (nie potrafię sobei z tym poradzić) czasem ma takie dni ze w ciagu dnia nic nie chce jesc wtedy tez daje jej butle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kooniczyynkka
obiad i owoce też wciskam podstępem :( dla niej mogłoby istnieć tylko mleko trochę się martwię, że dieta córki jest zbyt mało urozmaicona. Z drugiej strony kiedy podaję jej coś z mojego talerza, to po 2-3 kęsach/łyżeczce już więcej ne chce jeść. Próbowałam dać jej ryby - wypluwa :( próbowałam ziemniaki z sosem takim, jaki mieliśmy na obiad - też nie pasuje, nasze zupy zje, ale tylko kilka łyżeczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kooniczyynkka
a po jajecznicy naciąga ją na wymioty :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe najsmieszniejsze jest to ze moja mala jak ztobie jajecznice dla niej taką lekko to nie chce wypluwa a jak mezowe robie z boczkiem, serem i pomidorami to od razu siedzi u niego na kolanach i co chwiila krzycza \"yyyyy\" to u nij znaczy ze juz zjadła z buzi i jeszcze chce:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamartynki
Moje dziecko w ogóle nie pije mleka. Do 11- ego msc. karmiłam piersią a potem koniec. preparaty mlekozastępcze zawsze lądowały w koszu a kaszki na ścianach:) Mała je kanapki i prawie wszystko to co my dorośli.Bardzo lubi parówki i grzanki z roztopionym żółtym serem. dziecko jest zdrowe i rozwija się prawidłowo. Myślę że jeśli tak lubi mleko to niech sobie je pije. A próbowałaś na obiad czy kolację jakieś naleśniki czy placuszki z jabłkami. Myślę że z tą kaszką to jej odpuść. Jeśli będziesz w nią wciskać to jedzenie stanie się koszmarem. Moja córcia czasami zje na obiad dwie łyżeczki i więcej nie chce i ja jej nie zmuszam. Uważam że jak zgłodnieje to zawoła. i tak też się dzieje. czasami nie je przez cztery pięć godzin wcale a potem wyrywa mi łyżkę taka jest głodna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość v___Doti___v
Mój skończy 17 m w poniedziałek i mleko pije tylko rano ok 100-150ml a czasem nie chce wcale.Ostatnio uwielbia mandarynki,kiwi i ogórki kwaszone - normalnie jadłby to non stop.Je też prawie to co my , czasem jeszcze duży słoik z Bobowity na obiadek bo lubi.Za kaszką nie przepada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziefczynka_82
Marysia ma prawie 17 miesięcy. Rano, zaraz po obudzeniu (ok 7) wypija 180ml mleka modyfikowanego, zaraz potem je kanapkę (czasem 2) z żółtym serem, szynką, serkiem almette, parówką cielęcą (od wczoraj) dżemem + serek homogenizowany albo jogurcik. Jak chce pić to pije sok albo herbate. Ok. 12-13 obiad. Gotuje jej osobną zupe (wszystkie warzywa jakie są dostępne + to co mam zamrożone czyli marchew,ziemniak,seler, pitrucha, buraczek, brokuł, kalafior, dynia, szpinak, jajo, z mięsem cielęcym) warzywa i mięso po ugotowaniu kroję w kosteczkę i trę na tarku część. Gotuję jej tą zupę na 3 dni (zależy mi żeby warzywa zjadała) i po zupie idzie spać. Tej zupy je dość sporo, bo ją lubi (aaa.. sole ją troche) taką porządną miche (bulionówke). Jak się obudzi to je drugie danie (to co my mamy na obiad) np. troche rosołu z makaronem i mięsko z kurczaka z ziemniakami. W międzyczasie je też banana i mandarynki (sama mówi kiedy chce babana i apyki) Po południu daje jej owoce ze słoiczka i na kolacje kanapke. Wieczorem po kąpieli jeszcze wypija 180 ml mleka. Od kilku tygodni nienawidzi kaszek, a czasem zamiast kanapki dawałam jej kaszke ale nie będę jej nimi maltretować- bo pije mleko 2 razy i jogurciki i serki je. Nie jest ani gruba ani chuda - w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfgbhn
Moja córka ma 17 miesięcy i już przynajmniej od 3 miesięcy nie pije modyfikowanego. Sama odrzuciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja corka pije 2razy dziennie po 240 ml rano i przed nocnym spaniem,z reguly je wszystko co jej podam wiec narazie sie nie martwie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamichałka
Witajcie dziewczyny! Wy po prostu macie cudowne dzieci. jak czytam to wam okropnie zazdroszczę, że Wasze dzieciaczki tak ochoczo wszystko pałaszują, pewnie aż wam się chce przygotowywać jedzonko i patrzeć jak znika z miseczki. Ja mam takiego prawie 17 miesięcznego cysiowego=dydy niejadka. dla niego jedzenie mogłoby nie istnieć. nie wiem skąd ta niechęć do jedzenia, teraz jesteśmy na etapie oduczania piersi-może wtedy zacznie lepiej jeść. Robiłam mu badania - wyszedł mu brak żelaza, czyli anemia. Bierzemy ferrum lek i cebion multi - od tygodnia. Mam nadzieję że jak uzupełnimy żelazo to wróci apetyt. oprócz mojego mleka, to do żadnego mleka modyfikowanego się nie przekonał, a i kaszki z bobovity czy nestle to ochoczo nie wcina tylko podstępem, a jak się zatnie to koniec. zupki zawsze gotowałam sama, na te ze słoiczka nie chciał patrzeć, z miseczki znika dosłownie kilka łyżek albo i nie. Kanapki nie bardzo, odnoszę wrażenie że jemu się nie chce gryźć.Kakao nie wchodzi w grę. Pije wodę mineralną. czekam tego momentu kiedy zawoła: " mama am "i zniknie wszystko z miseczki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila19822
Hey ja mam prawie 16 miesięczna córkę i ona je wszystko Śniadanie butla z kaszką 240ml , Powieczorek - chrupki, paluszki, jogurt . Chlebek z masłem albo bułeczki do ręki dostanie , parowki je Obiad- je to co my rodzice jemy ( pizzę ,no wszystko poprostu, sałatkę je ze wszystkim od ogórka do zielonej cebuli Miedzy obiadem a kolacja znowu chrupki , paluszki, coś słodkiego Kolacja butla z mlekiem 240 ml Wody nie pije bo nie lubi a tak to kakao , herbatę , I wspomnę ze ma 16 zębów już ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila19822
A dodam ze mleka nie pije modyfikowanych tylko zwykle ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystko je normalnie kasze zwykłe na wodzie, mleko dostaje tylko moje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marćel2013
Mój synek w poniedziałek kończy 16 miesięcy. Je w następujący sposób. Rano jak wstanie ok 6-7 rano zjada kaszkę bobovity smaczne śniadanko ok 240 ml. Po trzech godzinach dostaje drugie śniadanie - kanapkę, jajecznicę bądź jogurt z reguły naturalny z jakimiś mrożonymi owocami je z reguły większość rzeczy jakie ja jem na drugie śniadanie. Następnie ok 13 po powrocie z podwórka dostaje mleko samo ok 210 ml. Śpi 2 -2 pół godziny -budże go sama. Ok 16 jak maż wraca z pracy to siadamy wszyscy do obiadu dwudaniowego - i jemy wszyscy. Potem jakiś owoc na deser po godzinie i ok 20 kasza smaczna kolacja z bobovity wielozbożowa. Mój syn nauczył sie jeść bo widział ze my jemy a pozatym mój maź bardzo często od 6 miesiąca dawał mu na spróbowanie wszystko co mamy w ogrodzie. Ja nauczyłam sie jednego i mój syn tez sie przystosował do normalnego jedzenia bo od samego początku staraliśmy sie zainteresować go jedzeniem a przedewszystkim zawsze jadał z nami. Czasem sobie myśle czy moje dziecko nie je za dużo kaszy i mleka. Ale mój maż jest mlekojadem wiec chyba nasz syn tez. Nie odstawiam narazie tego harmonogramu jedzenia bo wiedzę ze naszemu bąbelkowi to odpowiada. Najważniejsze to próbować i nauczyć sie jeść razem z dzieckiem to samo. Mi to pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marćel2013
Dogadam że pije tylko wodę i od czasu do czasu soki ale z naszych przetworów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja córce daje rano kaszke na mm 150 wody z połowa owoców z malego sloiczka,na zmianę z kanapka albo jajecznica, w południe mleko jak chce bo ostatnio nie chce pic mm,albo wypija góra 90-100ml na kolację zawsze kaszke na mm, moja teraz nie chce jeść kanapek mleka pije mało albo wcale i z owocami też jest problem,jadlaby kaszki za to ,żółtego sera nie chce,twarozek czasem uda mi sie jej wcisnąć na podwieczorek z owocami,albo jogurt z owocami tylko ze sloiczka (inaczej nie zje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj pije tylko jak sie obudzi nad ranem i jest glodny. Zjada i idzie dalej spac. W dzien nie chce mleka a kaszek nienawidzi. Ma 18 miesiecy a jje tak od jakichs dwoch miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj synek ma 19 mies, i od miesiaca juz nie pije mleka ani kaszek, daje mu raz dziennie jogurt i do kanapek ser zółty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×