Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

do mam, których dzieci używają kubków niekapków

Polecane posty

Gość gość

Od kiedy zacząć używać niekapków? Co one dają? Dziecko pije teraz z butli, ma 6 miesięcy. Warto dać dziecku? Jakiej firmy korzystacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas niekapek się w ogóle nie przyjął. Synek się nim bawił, gryzl ustnik, ale pić nie chciał. Dostał niekapek w wieku ok. 7 miesięcy, próby ponawiałam co jakiś czas do ok. roczku. Nie wiem co daje taki kubek, niby ma uczyć dziecko samodzielności, ale jak się okazuje dziecko samo do wszystkiego dochodzi. Syn ma teraz półtora roku i pije samodzielnie z normalnego kubka. Wcześniej pił sam z bidonu ze słomką (uważam to za najlepsze rozwiązanie dla malucha zanim sięgnie po normalny kubek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas też niestety się nie przyjął. Dzisiaj dziecko ma 2 lata i od dłuższego czasu ładnie pije z kubka, szklanki czy butelki bez smoczka . Także da się żyć bez niekapka. Mam ich w domu z 5-6. Mam jeszcze 5 miesięczne niemowlę więc mam nadzieję, że się przydadzą :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie niekapek to bylo zbawienie. Karmilam piersia,a wszelkimi butelkami ze smoczkiem marna plula. Kubek dostala w wieku 4 msc. Nigdy nie bylam taka szczesliwa. Zblizalo sie lato,a ja nie chcialam caly dzien latac z wywieszonym cycem na dworze,bo dziecko spragnione. Na roczek przeszlismy na bidon ze slomka,a na 1,5 roku pila juz z normalnego kubka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co dają- ćwiczenie trzymania kubka w ręce, picia w pozycji pionowej, chyba tyle... U nas też niewypał, mały dostał i jakiś klasyczny niekapek (który i tak kapał, na pewno testowany na dzieciach nie był), i miałam taki miękki ustnik do naszej butelki, i miał kubek 360 st, wszystko to niewypały. Jak miał 8 mcy nauczył się pić przez słomkę co bardzo polubił, odpowiednio trzymana w buzi jest dobra dla wymowy później. Około roczku dostał kubek z przykrywką i twardym, plastikowym ustnikiem i też mu się spodobało, potem zdjęłam przykrywkę i pił z niego już normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jedynaczka4
Mam roczne dziecko.Kupiliśmy małej niekapek gdy miała pół roku.Na początku szło to niezdarnie.Po siedmiu miesiącach potrafi pić z niekapka.Uważam że to swietna rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas tez sie nie przyjal, lepszy kubek ze slomka z tego chetnie pila a miedzy czasie nauka ze zwyklego kupka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozesz juz zaczac wprowadzac niekapek. U niektorych on sie sprawdza, u innych nie. Musisz sama sie przekonac, czy twojemu dziecku pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×