Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

dodatni gbs w ciazy a szczepienia

Polecane posty

Gość gość

Witam. Mialam w ciazy dodatni gbs. Synek ma juz 5 miesiecy i dwa razy byl juz szczepiony. Wlasnie natknelam sie na info w internecie ze nie powinno sie szczepic gdy w ciazy jest dodatni gbs. Jestem przerazona. Za pare dni ma byc kolejne szczepienie. Nie wiem co robic nie mam sie kogo doradzic blagam powiedzcie czy wy szczepicie dzieci jesli mialyscie dodatni gbs. Bardzo prosze odpowiedzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prosze niech ktos powie czy w takiej sytuacji nie wolno szczepic dziecka i jesli tak to czemu. Ale czemu nic mi po porodzie nie powiedzieli. . . boje sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdzie nie można znaleźć informacji o związku szczepień z gbs. Mysle, ze jesli to byłaby prawda to więcej mam by o tym pisało. Ja tez mam dodatni i tez zaniepokoiła mnie ta informacja. 8 marca mam wizytę u ginekologa, zapytam ją o to, może coś wie. Ale myślę, że to nieprawda bo badania gbs są wykonywane od niedawna i sporo kobiet ma dodatni a jakoś wszystkie kobiety które znam szczepią dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam pytanie do autorki. Piszesz, że urodzilas 5 miesięcy temu. Powiedz czy masz jakies problemy z infekcjami intymnymi? Jakies upławy, pieczenia... Jakas pani pisala, ze przez gbs dodatni ma ciągle problemy z infekcjami i nie może współżyć. Przestraszyłam sie bo tez mam dodatni i w ciąży mam ciągle infekcje. W pierwszej miałam ujemny a infekcje tez miałam przez cala ciaze, po porodzie wszystko bylo dobrze. I tak się zastanawiam czy to rzeczywiście ma związek czy poprostu kobiety wszystko zganiają na ten gbs+ tak jak z tym szczepieniem moze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka bardzo prosze jak cos sie dowiecie o tych szczepieniach dajcie znac . Jesli chodzi o infekcje intymne to nigdy nic takiego nie mialam. Zadnego swedzenia pieczenia itp ani przed ciaza ani wczasie ciazy i po porodzie tez nie. Dlatego bardzo zdziwil mnie moj dodatni wynik gbs bylam przekonana ze bedzie ujemny bo myslalam ze jakbym miala jakas bakterie to bym to jakos odczuwala ale widac ze mozna miec dodatni gbs bez zadnych objawow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jesli mialas infekcje tez w pierwszej ciazy a gbs ujemny to pewnie to taki juz urok ciazy a po porodzie na pewno wroci wszystko do normy. Ja po pologu czyli po 6 tyg juz normalnie wspolzylam bez zadnego dyskomfortu wlasciwie to moglabym i wczesniej ale chcialam juz odczekac te 6 tyg pologu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedź. Lekarka twierdzi, że właśnie akurat na mnie tak ciąża działa, że mam ciągłe nawroty drożdżaków. Ja też byłam pewna, że gbs będzie ujemny, zwłaszcza, że w pierwszej ciąży taki miałam a tu niespodzianka. Boje się strasznie, ze mała sie zarazi i cos będzie nie tak. Lepiej chyba nie czytać wypowiedzi innych bo człowiek sie tylko nakręca coraz bardziej. Z tymi szczepieniami to chyba jakas przesada, w szkole rodzenia nic takiego nie mówili jak byl temat gbs. Moze dziecko miało jakies powikłania po szczepieniu ale nie związane z gbs. Przecież o negatywnym wpływie szczepień co chwila cos gadają a i tak większość szczepi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez mysle ze to przesada . jak urodziłam to ze mna na sali lezala dziewczyna która tez miała gbs dodatni i odrazu nasze dzieci wzieli na pierwsza szczepionke w szpitalu i nic im nie było a chyba by tego nie zrobili gdyby to było niebezpieczne. nie martw sie ja urodzilam przez cc a tamta dziewczyna sn i zarowno moje dziecko jak i jej urodzilo sie zdrowe. w styczniu moja znajoma rodzila tez z dodatnim gbs i tez dziecku nic nie jest. ja tez czytalam w internecie i przez to tylko stresowalam sie przez ostatnie trzy tyg ciazy a niepotrzebnie. przypomnij tylko przed porodem ze masz dodatni gbs i nic sie nie martw. ja jak pojechalam do porodu to najperw meczylam sie 12 godzin zanim zrobili cc i chyba z 10 razy przez ten czas powtarzalam ze mam dodatni gbs az w koncu polozna sie ze mnie smiala. powiedziala ze wiedza ze mam dodatni i zeby tak nie przezywac bo nie ja pierwsza i nie ostatnia. nie strasuj sie. duzo zdrowka dla dzieciaczka i łatwego porodu zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieje ze wszystko będzie dobrze. Tak się naczytałam, ze spać nie mogłam. Tak myślę, że kobiety za wszystkie złe rzeczy jakie przydarzą się dziecku obwiniają ten gbs. A może gdyby miały ujemny to tez ich dzieci by chorowały. Mój syn miał antybiotyk mimo że miałam ujemny i jestem pewna, ze gdybym miala dodatni to twardziałabym że to przez gbs. Oby wszystko bylo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znajoma w pierwszej ciąży miala dodatni gbs. Jej córka ma ponad 3 lata, była szczepiona na wszystko i jest zdrową dziewczynką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam odmienne zdanie, dodatni gbs jest oczywiście przeciwskazanieem do szczepień gdyż dziecko, które nawet nie ma wczesnego zakażenia czyli odrazu po urodzeniu może mieć późne zakażenie po 90 dni od urodzenia. My się dowiedzieliśmy że córka ma paciorkowce. A jeśli się juzwjuzw ogóleszczepi się całkiem zdrowe dzieci, bez nawet najmniejszej infekcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×