Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
malwina 29

Duphaston - czy któreś pomógł zajść w ciążę???

Polecane posty

Witam od pół roku staramy się o dzidziusia i nic, mam już jedno dziecko, z pierwszym było bardzo prosto bo w drugim cyklu się udało i ciąża przebiegała książkowo. Teraz dostałam od lekarza Duphaston (progesteron), który ma mi pomóc z zajściem w ciążę, czy któraś brała i jakie mogą być ewentualne konsekwencje, bardzo mnie to interesuje, czy wszystko jest w porządku??? Czy powinnam się obawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alinka1900
ja brałam ale nie pomógł bo ja nie mam owulacji, okresu.. teraz jestem na antykach i boję się że mam co raz mniej czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warenka123
a jak brałaś>>>>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sali86666666666666666
Ja biore 4 miesiac pergotime odpowiednik duphasten ,dopiero w zeszlym miesiacu mialam owulke ale nie zaszlam w ciazy,probuje dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczynalam brac na 3 dzien po owulacji po skoku temperatury przez 10 kolejnych dni. W cyklu w którym zaszlam w ciaze owulacja wystapila dopiero w 40 dniu cyklu tak ze testy owulacyjne okazaly sie bardzo przydatne. Po zakonczeniu 10 dni robisz test ciazowy jezeli wychodzi negatywny to odstawiasz Duphaston i dostajesz okres. Jezeli jest pozytywny to kontynuujesz dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandrilla86
to mi sie chyba cos pomylilo,chyba jednak ten pergotime nie jest podobny do duphastona,ja biore pergotime od 3 do 7 dnia miesiaczki ,czy ktoras zna ten lek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warenka123
nie, nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koziołka
Ja brałam przez 2 cykle luteinę (to też progesteron), miała ona wywołać owulację, której nie miałam. I wywołała, bo już po drugim cyklu zaszłam w ciążę. Od razu lekarz przepisał mi duphaston, brałam go na podtrzymanie do 15 tygodnia ciąży. Obecnie jestem w 31 tygodniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też brałam Duphaston. Po roku starań lekarz mi przepisał niby na uregulowanie @ (która miałam w miarę regularną). Brałam od 16 do 25 dc po jednej tabletce. I w drugim cyklu zaszłam w ciążę :) Obecnie jestem w 12 tc i w piatek lekarz mi powie czy mogę go już odstawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym poleciła UTROGESTAN - naturalny hormon. Jeden z droższych ale bardzo dobrych. Przygotowuje "domek" dzidzi jak najlepiej, powieksza ścianke macicy dzieki czemu jajeczko wbije sie w nią głęboko :) Ten duph... coś tam :) jak czytałam opinie, nie byly one najlepsze, Utrogestan trudniej jest dostac, ja mialam na zamowienie i ok 4 dni czekac musiałam.
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iziiiia
GÓWNIANE POJĘCIE WIDAĆ MACIE NA TEMAT DUPKA , PO ZA TYM NIE BIERZE SIE GO NIGDY NA WŁASNĄ RĘKE TYLKO W POROZUMIENIU Z GINEKOLOGIEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ŻAAALL TO CZYTAĆ CO WYPISUJECIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uyhgbuhb
sam Duphaston nie wywołuje owulacji, więc bez stymulacji jajeczkowania sam progesteron nie oszukujmy się, ale nie wystarczy. Bierze się go w połączeniu np. z Clostilbegyt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandrilla86 - lek ktory bierzesz jest na poruszenie pracy jajnikow, na wywolanie owulacji, poruszenie pecherzykow do wzrostu. Duphoson odpowiada za inne sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duphaston to progesteron... Ja go biore teraz w ciazy juz, zeby utrzymać ją.... Na pewno ci wyreguluje hormony i pobudzi co ma ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenka:)
hej ..ja lecze sie dosc dlugo ...najpierw w pl ale szkoda gadac ..w polsce to byla masakra .Teraz lecze sie w szwecji ...moj lekarz przepisal mi pergotime ...ale nie biore duphastonu kiedy biore pregotime poniewaz gdy wystopi jajeczkowanie bupchaston moze przeszkodzic w zajsciu w ciaze .progesteron bralam gdy po jajeczkowaniu pojawil sie torbiel .niestety nie nie zaszlam w ciaze ,mimo tego ze bylo jajeczkowanie ale moj lekarz mowi ze to nic nie normalnego wiele kobiet normalnie jajeczkuje ale nie zachodza w ciaze odrazu!!!podrawiam i powodyenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co wy za bzdury piszecie
? jakim cudem duphaston ma WYWOŁAC OWULACJĘ skoro przyjmować go należy PO OWULACJI! jeśli weźmie się go PRZED OWULACJĄ, to właśnie może on ZABLOKOWAĆ OWULACJĘ kobiety dokształćcie się zanim zaczniecie pisać bdzury:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Duphaston
Witam wsystkie staraczki Dostalam od gin.Duphaston bo staramy sie z mazem o dzidziusia po poronieniu po ktorym przedluzyly mi sie cykle z 35 do 42,mam go brac od 16-18 do 26-28 dc po2x2 tab.troche sie martwie bo to chyba troche duza dawka jeszcze niewzielam bo jestem przy koncu @ ale pytanie dlaczego tak duza daka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antonina 31
Witam Duphaston biorę drugi cykl i jak narazie nic,muszę go brać bo wcześniej miałam jedno wczesne poronienie. Ale wierzę ze wkońcu nam się uda. Pozdrawiam wszystkie osoby starające się o dziecko tak jak ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anakonda83
Witam, dołączam się do wątku bo zaczynam "przygodę" z duphastonem. Ja jestem po pierwszym cyklu na Duphastonie i niestety nie udało się. Staram się ponad rok--będzie 1,5 roku już chyba ten czas leci jak szalony) ,ale u mnie było trochę innych problemów min. w listopadzie 2012 usunięto mi lewy jajowód...do tego nasienie mojego m. jest trochę " poniżej normy" Cóż, od tego czasu minęło chyba 5 cykli i nadal nic się nie działo...dodam ,że lekarz stwierdził,że to na pewno przez ten wodniak jajowodu nie zachodziłam. Ostatni cykl miałam monitorowany i wszystko wyglądało książkowo wręcz ...była owulacja w prawym jajniku u mnei to ważne bo mam tylko prawy jajowód) i w 17 dc zaczęłam brać 2 x dziennie duphaston - lekarz kazał mi go brać przez 2 tygodnie - chyba myślał ,że się uda bo normalnie bierze się go 10 dni - jakoś tak :) W poniedziałek 1 kwietnia zrobiłam test ciążowy i niestety negatywny. Lekarz wczoraj potwierdził ,że ciąży nie ma....powiedział też w ramach pocieszenia,że za pierwszym razem wcale nie musiało się udać ... Czekam na @ po odstwieniu ... i kolejny monitoring i:/zobaczymy co tym razem się wydarzy... Wiem jaki to ból , kiedy test ciągle pokazuje jedną kreskę :/ Dam znać co się będzie działo...czytając wasze wpisy trochę się pocieszam ...Trzymajcie się dziewczyny - w końcu musi się udać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staramy się z mężem o drugie dziecko, no ale jak z pierwszym się udało w drugim cyklu tak teraz mija 7 cykl i nic. Byłam u mojego lekarza i przepisał mi duphaston. Liczę, że mi pomoże. :) Mam cykl 30 dniowy także kazał mi brać go od 18 dnia cyklu do 27. Także w sobote 13 kwietnia pierwszy dzień z duphastonem. Trzymajcie kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaaola
Hej! Od pół roku staramy się o dziecko i nic;( zgłosiłam się do lekarza i okazało się ze mam hipoprolaktynemie. Przypisał mi dostinex 1/4 tab raz w tyg, oaz d*phaston od 16dc przez 10 dni po 1 tabletce. Zazywam dopiero 1 miesiąc i mam 22dc i zrobiłam test,bo już nie mogłam wytrzymac.. Powiedzcie mi czy jest szansa jeszcze na upagnione dziecko??Pozdawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysiaaaaa12
Hej staramy sie z mezem o dzidziusia juz 2 lata i nic :(w czerwcu mialam laparoskopie.W drugim cylku po bralam clo i pecherzyk byl. Po owulacji biore d*phaston ale plamie na brazowo!czy ktos mial cos podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi nie pomógł na nic, spowodował tylko że przytyłam. moze skonsultuj się z innym lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nattta
Ja brałam ale z tego co wiem nie jest to wspomagacz, to lek na podtrzymanie ciąży.Zapytaj innego lekarza bo to aż dziwne ze Ci to przepisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brałam D*phaston ponieważ miałam nieregularne cykle z powodu torbieli. Później miałam badanie HSG, po wizycie kontrolnej lekarka stwierdziła polipa w macicy, i przepisała mi d*phaston. Po 5 tygodniach i 3 dniach okazało się że to nie polip a wczesna ciąża. Dodam, że w tej przerwie między wizytami pojechałam z mężem do Gruzji motocyklem. Było ciężko, były wywrotki, i alkohol. Więc wydaje mi się że ten lek pomaga również przy podtrzymaniu ciąży. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej... Od 3 lat bez stosowania zadnej antykoncepcji nie zaszłąm w ciąże...w sumie to az sie tak tym nie przejmowałam...jednak teraz juz tak bo chciałabym zajsc w ciąże...Zawsze moje cykle były do 35 dni...Wiec ginekolog powiedział , ze mieszcze sie w normie....Po jakims czasie poszłam do innego ginekologa...poniewaz okres od pół roku miałam co 2 miesiace...Wysłał na badania hormonalne...okazało sie ze mam niski progesteron tzn 0,76...ALE ja nawet nie wiem jaka jest norma...przypisał mi duphaston...Czy mój poziom tego hormonu mógł powodowac brak ciąży? I czy duphaston może pomóc? jadzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim kobietkom o drugie moje szczęście staram się od 15 mc teraz zaczełam pierwszy cykl z duphastonem mam nadzieje ze wkrótce bede mogła w końcu cieszyć sie rosnącym brzuszkiem najgorsze ze kazda nieudana próba to porażka tak czuje i codziennie sie zastanawiam co jest nie tak jestem pod stała kontrola lekarza badania dobre juz słyszałam ze powinnam wyluzowac i nie myslec ale tak sie nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×