Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sunkissed

Duphaston-dawkowanie.

Polecane posty

Witam. Wczoraj rozmawiałam z przyjaciółką, która mieszka w UK. Jestem o nią bardzo zaniepokojona. Chciałabym Was prosić o poradę, tylko nie mówcie proszę, że jestem nierozważna itd. staram się jej po prostu pomóc, dlatego proszę o nie wypisywanie takich rzeczy typu: Co Ty sobie w ogóle myślisz, nikt na odległość jej nie pomoże. Niech idzie natychmiast do ginekologa itd. Nie ma ona możliwości z poradzeniem się u ginekologa, wyjechała kilka miesięcy temu. Nie zna jeszcze dobrze języka i ciężko jej się tam odnaleźć. Jej problem jest to, że od kilku dobrych miesięcy nie ma okresu. Wiem, że to nierozważne itd. ale mama załatwiła jej Duphaston, podobno może naprawdę pomóc. Być może to ryzykowne, ale to jej decyzja. Proszę o nie śmianie się lecz jeśli któraś z Was była lub jest w podobnej sytuacji i brała Duphaston bardzo proszę napisać jak go najlepiej dawkować. Wiem, że trzeba wykonać indywidualne badania i dla każdego dawkowanie jest inne. Mimo wszystko proszę jednak o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawkowanie to nie pamiętam albo bierzesz od 14 dnia cyklu czyli owulacji 1 tabetkę aloe od 1 dni cyklu do owulacji, musiałabym to sprawdzić, ale bardzo pomaga.... Trzeba go brać o stałej godzinie, ja miałam jedną określoną i się jej trzymałam. Ważna jest regularność stosowania. Tylko duphaston nie jest żadnym środkiem antykoncepcyjnym a wręcz pomaga w utrzymaniu i zajściu w ciążę. I oczywiście reguluje wyśmienicie cykl, też miałam podobny problem. W wieku 26 lat odstawiłąm duphaston, cykle mi się urogelowały, nie mówię że miałam bardzo regularnie ale granica toerancji ok. 3-4 dni byął zachowana. W tamtym roku urodziłą dziecko i planuję kolejne :) Więc powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koleżanka stara się uregulowac cykl. Ale oczywiście w ciąży też jest zalecany jak najbardziej na podtrzymanie w trakcie. Czasami bierze się go przez całą ciążę więc jest zupełnie bezpieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Uk lekarze nie tolerują tego leku z tego co słyszałam i dla nich jest niedopuszczalne stosowanie go w ciąży. Dlatego często wysyłane są te leki dla kobiet będacych w ciąży do UK, aby ratować i podtrzymywać ją....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sunkissed - idz do ginekologa, przedstaw sytuacje i popros o pomoc, nie powinien odmówić. To chyba najbezpieczniejsza opcja. malwina 29 - w ciąży duphaston bierze sie do 16tc a nie dłużej, dłużej nie pomaga ;")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha i duphaston nie pomaga po jednym opakowaniu musisz brać go conajmniej przez rok, a najlepiej jeszcze dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietko z forum byłam w ciąży i brałam go. I znam bardzo dobrze ten lek ;) Więc proszę nie pouczaj mnie, a koleżance nie chodzi o ciążę tylko o uregulowanie cyklu.....Nie ma miesiączki odkilku miesięcy, więc się wczytuj troszeczkę, ok.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogłabyś sprawdzić dokładne dawkowanie, Malwina 29 i dokładnie napisać jak go nalezy przyjmować ? Byłabym wdzięczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwina 29, liczę na to, że sprawdzisz dokładne dawkowanie i jak powinno się go przyjmować i dasz znać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lojesu
lepiej bybylo by twoja znajoma poszla do gina,nie rozumiem czemu tego nie robi,skoro ma problemy z porozumieniem to moze poprosic o tlumacza np.telefonicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja brałam od 15 do 25 dnia cyklu 3 dni czekałam i dostawałam miesiaczkę az dziw jak w zegarku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rózniez Malwinko ,duphaston działa gdy jeszcze nie działa łożysko,:) poza tym ma rózniez inne zastosowania. Aha i duphaston nie pomaga po jednym opakowaniu musisz brać go conajmniej przez rok, a najlepiej jeszcze dłużej. = wiekszej głupoty nie słyszałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli Ty potrzebowałaś rok czasu to nie znaczy ze komuś nie pomoże np w ciągu 1 miesiąca czy 2. Przeciez to zalezy od konkretnego przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Znalazłam ulotkę Duphastonu. 3. JAK STOSOWAĆ LEK DUPHASTON. Zanik miesiączki estrogen raz na dobę od 1 do 25 dnia cyklu, łącznie z 10 mg dydrogesteronu dwa razy na dobę od 11 do 25 dnia cyklu. Mogłybyście to przetłumaczyć na ludzki język:) Wiem, że substancją czynną tego leku jest dydrogesteron i, że jedna tabletka zawiera 10 mg dydrogesteronu. Czyli ma brać 1 tabletkę, najlepiej o stałej porze tylko od kiedy do kiedy? Ona nawet nie pamięta kiedy miała ostatni okres :( A kalendarzyka nie prowadziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja brałam duphaston przed ciążą oraz na podtrzymanie. Od 16 do 28dc. Potem do 16tc. Proponuje zebys Ty poszła do gina i poprosiła o radę. To sa hormony, moga pomóc ale źle brane mogą tez zaszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To już jej decyzja. Ja proszę tylko o radę jak najlepiej dawkować. Proszę o odpowiedź malwinę 29 na mój poprzedni post z ulotką. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja brałam 4 lata i lekarz endokrynolog powiedziała, że żaden hormonalny lek nie działa KOBIETKO Z FORUM po jednym opakowaniu to nie tabletki antykoncepcyjne.... Nawet jeśli dostaniesz miesiączkę musisz brać przynajmniej rok! I tak powie każdy lekarz endokrynolog. Zgodzę się z Tobą jeśli regulowanie cyklu to tylko kwestia wywołania miesiączki np. czekasz 40 dni albo dłużej na @ ale jej nie ma i coś działa się z systemem hormonalnym. Zachwianie ale tylko chwilowe, spowodowane np. zmianą klimatu, stresem, chorobą itp. Ale jak czytasz KOBIETKO Z FORUM koleżanka nie miesiączkuje już kilka miesięcy a to jest powód do niepokoju. I żaden lekarz nie da jednego opakowania bo to nic kompletnie nie da!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha sunkissed też radzę abyś się zgłosiła najlepiej do lekarza i spytała o dawkowanie oczywiście po uprzednim sparwdzeniu gospodarki hormonalnej.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do lekarza endokrynologa i myślę, że żaden lekarz ci nie odmówi, jeśli poweisz o co Ci chodzi. ja jak już wspomniałam brałam wg wskazań endokrynologa 15-25 dzień cyklu i 3 dni czekałam na @. I TAK BRAŁAM PRZEZ 4 LATA i kobietko z forum miałam w całkiem niezłym stanie gospodarkę hormonalną :))))))))) Ale skoro planowałam zajść w ciążę dla bezpieczeństwa właśego i dziecka wskazała mi abym brała ten lek jak najdłużej jest bezpieczny bo zawira bardzo małe ilości progesteronu.Oczywiście ten hormon też podtrzymuje ciążę, ale moja ciąża przebiegała rewelacyjnie bez żadnych komplikacji a po odstawieniu duphastonu po 5 latach wyszłam za mąż i po miesiącu oczekiwań zaszłam w ciążę :)))))) Więc wiem co mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwina 29 bardzo Ci dziękuje. Podsumowując, koleżanka ma brać jedną tabletkę na dobę. Od kiedy powinna zacząć? Od 1 do 25 dni cyklu, tylko skąd ma wiedzieć kiedy będzie ten 1 dzień? Jak już mówiłam nie prowadziła kalendarzyka i nawet nie pamięta swojego ostatniego okrsu. Ja miesiączkuję regularnie i nie mam z tym żadnych problemów więc nie znam się za bardzo na tych wszystkich terminach itp. Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×