Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Filadelfia

DUPHASTON

Polecane posty

Gość Filadelfia

Witam :) Czy ktos wie jak działa duphaston? Lekarz mi go dzis przepisał i powiedział, że pomoże zajśc w ciążę. Czy to prawda? Jak to działa? Komu pomógł?? Kto wie niech powie :) Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :) Dziękuję za kazdą odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość twoj facet musi ci go
apilkowac - dopochwowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja duphaston owszem brałam ale jak byłam już w ciąży bo miałam plamienia nie słyszałam o tym zeby go brac na zajście w ciąże ale przecież nie jestem lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filadelfia
Dziekuję madzia cos tam ale mam ulotkę w opakowaniu.Chodzi mi o praktyczne wyjaśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filadelfia
no taak, ale chodzi mi o to, czy ktos go stoswoał jako pomoc w zajściu w ciążę i czy pomógł w tym zakresie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duphaston oprócz podtrzymania ciązy, pomaga zagnieżdzić sie zarodkowi. Ja brałam przed pół roku przed ciążą w II fazie cyklu a póxniej to już na podtrzymanie mojego szkraba. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justalala
ja brałam duphaston gdy miałam zbyt czeste okresy-do tego nie mogłam zaciazyc i lekarz mowił ze wiele kobiet zachodzi w ciaze na duphastonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justalala
aska74-masz termin na poczatek sierpnia??ja tez!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filadelfia
Natchnęłyscie mnie nadzieją :D Dziekuję, bo bezskutecznie próbuje zajść w ciąże od paru miesięcy i teraz pojawiła się nadzieja :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też biorę
Też biorę Duphaston od kilku miesięcy między 16 a 25 dniem cyklu. Po odstawieniu tabletek miałam robione badania hormonów, które wykazały niedobór progesteronu, i cylke wydłużyły mi się do 40 dni. Więc lekarka przypisała mi Duphaston, który mam brać do momentu zajścia w ciążę. Też mi mówiła, że Duphaston w tym pomaga. Mam taką nadzieją :). Chociaż sama jeszcze tego nie sprawdziłam, bo rozpoczynamy z mężem starania dopiero od natępnego cyklu. Życzę powodzenia i czekam na dobre wiadomości ;) ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justalala
aska74-ja tez nawet ok sie czuje nie moge narzekac-a skad jestes?ja z podkarpacia mi udało sie zaciazyc tak po 2 latach-alenie na duphastonie poprostu-udało sie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam cieplo:-)))) ja wciagam duphaston od momentu jak sie okazało ze jestem w ciazy(ok dwa tyg po zapłodnieniu),duphaston to nic innego jak progesteron ktory jest potrzebny do prawidłowego rozwoju zarodka,jesli go nie ma we wczesnej ciazy to jest kłopot,ale sam jako taki w ciaze nie pomoze zajsc tylko jesli juz do zapłodnienia dojdzie to pomoze ja utrzymac,a podawany w drugiej fazie cyklu uzupełnia niedobor progesteronu trzymam kciuki za wszystkie starajace sie kobietki,wiem jaki to jest stres,pierwsza ciąze poronilam i sporo sie naszarpałam samam ze soba przed obecna,przekopalam cały internet i wszysstkie strony NPR,etc,polecam stronki Nasz Bocian i porady specjalistow na nich 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filadelfia
O dziekuję, bo myślałam, że to pomaga zajśc w ciążę. A to ma podtrzymać ewentuale zapłodnienie. Dziekuję ze wszelkie odpowiedzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ile mi wiadomo to Duphastonu nie powinno sie brac ot tak profilaktycznie, tylko jak się ma niedobór tego hormonu oraz gdy jest się po poronieniu lub gdy wystepuja plamienia w I trymestrze ciąży, nie ma potrzeby brania duphastonu kiedy kobieta czuje sie dobrze, ma progesteron w normie i nie plami, W nadmiarze wszystko szkodzi nawet witaminy, a co dopiero hormony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Filadelfia, mi lekarz też przepisał Duphaston jako lek, który ma wyreglowac miesiączkę i POMÓC zajść w ciążę. Biorę go już trzeci cykl i na razie nic - teraz czekam na miesiączkę, którą planowo powinnam dostać 28/04. Mi miesiączki się \"spóźniały\". Lekarz powiedział, że jeżeli w ciągu 3 miesięcy zażywania Duphastonu nie będzie efektu w postaci ciąży to mam się zgłosić do niego na ocenę owulacji. Zaczynam się martwić. Na pocieszenie napiszę Ci że moja koleżanka, która miała bardzo częste cykle (nawet co 10 dni) zaszła w ciąże w pierwszym cyklu z Duphastonem! Mam nadzieję, że Nam się uda-tak bardzo chciałabym, żeby już się udało!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też gin przepisał duphaston na wyregulowanie miesiączek i żeby pomóc w zagnieżdżeniu- mam brać od 16 do 25 dnia cyklu. Teraz zaczęłam brać drugi cykl zobaczymy jaki będzie efekt. Mam nadzieję że w postaci 2 kreseczek na teście. Staramy się od 8 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dupaston nie lykam
:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkamilka
Hej dziewczyny! chce sie z wami podzielic moimi dswiadczeniami, wiec od sierpnia 2008 staramy sie o dzidzie, od listopada biore bromergon,clo, duphaston najpierw bylam przestymulowana wiec 2 mies przerwy musialam zrobic pozniej mialam owulacje i nawet pecherzyk pekl ale niestety nie udalo sie nam, 3 dni temu zrobilam test a wlasciwie juz 5 testow i wszystkie pokazuja 2 piekne kreski!!! biore duphaston na podtrzymanie 2 razy tab. mam nadzieje ze sie uda za 3 tyg pierwsze usg, nie poddawajcie sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja brałam przez 5 miesięcy bo miałam rozregulowany układ hormonalny i zaszłam w ciążę w maju. Jest tu już gdzieś tutaj dość obszerny temat o duphastonie i jest tam wiele ciekawych infromacji. Zaraz wkleję ci link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwi85
Mam pytanko,czy duphaston nierze sie doustnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwi85
Bo mi lekarz przepisał ten lek doustnie,i mam pytanko kiedy najlepiej sie do siebie przytulać,zeby zajść w ciąże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morela81
cześć dziewczyny mam takie pytanie: duphaston ma "zastąpić" niewydolne w moim przypadku ciałko żółte :/ czyli dostarczy progesteronu, który pomaga zagnieździć się ewentualnemu zapłodnionemu jajeczku jeśli będę go brać tak jak zalecił lekarz od 16 do 25 dnia cyklu, to jesli moje jajeczko będzie już zapłodnione to jeśli przestanę brać duphaston od tego 26 dnia cyklu to nic się z nim już nie stanie złego ?? bo skoro bierze się go też w ciąży.. proszę wytłumaczcie mi to łopatologicznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sroka2022
Moja sąsiadka starała się o dzidzie. Lekarz przepisał jej duphaston i brała przez dwa cykle po czym zaszła w ciążę. Duphaston pomógł jej dzidzi się zagnieździć. Jednak ona brała od 16 do 25 dc ale 26 dnia robiła test ciążowy i jeśli negatywny odstawiała do następnej owu a jak pozytywny to brała dalej. Wtedy już gin decyduje czy macie brać dalej. Pozdrawiam. Mam nadzieję, że pomogłąm. P.S Ja też staram się o dzidzie i w tym m-cu zaczęłam brać duphaston. Mam nadzieję, że tym razem mi się uda. Staramy się już z mężem dwa lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysiaa900
hello ja biore duphaston od wczoraj lekarz mi go przepisalna wywolanie okresu bo juz nie mam 3 miesiace :/ jutro robie badania z krwi.... cieke... oby sie udalo bo juz od roku sie staramy i nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć, Mam do odsprzedania luteinę oraz duphaston- brałam je na okres ciąży i już nie potrzebuję. Mam 51 tabletek Luteiny 50: 1) Luteina 50 opakowanie 30 szt tabletek podjęzykowych data ważności 09.2019- nienapoczęte (14zł) 2) Luteina 50 opakowanie 21 szt tabletek podjęzykowych data ważności 09.2019 – napoczęte (9,8zł) 60 tabletek luteiny dopochwowej: 3) Luteina 100 mg tabletki dopochwowe 60 tabletek, data ważności 12.2018 –nienapoczęte (20zł) Duphaston 10mg – łącznie 44 tabletki: 4) Duphaston 10 mg, 16 tabletek, data ważności 01.2021 – napoczęte (24 zł) 5) Duphaston 10 mg, 5 tabletek, data ważności 01.2021 – napoczęte (7,5zł) 6) Duphaston 10 mg, 14 tabletek, data ważności 11.2020 – napoczęte (21zł) 7) Duphaston 10 mg, 19 tabletek, data ważności 01.2021- napoczęte (28,5zł) Szkoda mi tego wyrzucić, ponieważ wiem jak luteina jest ważna dla kobiet zarówno w okresie ciąży, jak i na wywoływanie okresu przy PCO. Zdaję sobie sprawę także z tego, że dla wielu kobiet wizyta u lekarza po samą receptę jest kosztowna. Jeśli ktoś jest zainteresowany bardzo proszę o informację na maila: mamamonikalodz@wp.pl Wysyłam pocztą polską, dlatego w zależności od wielkości przesyłki doliczony będzie koszt wysyłki. Mogę zrobić foto paragonu po wysyłce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PagO
napisałam maila do pani :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×